Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
PolitikaZpravodajství

Praha 5 uspořádala on-line mítinky, tento typ jednání s veřejností chce využívat i v budoucnu

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany, kterých se zúčastnilo přes sto lidí. Úřad počítá s on-line mítinky i do budoucna.

Prezentace architektonické studie nového parku Na Pláni na Malvazinkách. Veřejné projednání Návrhové části Strategie rozvoje městské části do roku 2030 a hned dvě setkání nad participativním rozpočtem. Jedno s vítězi loňského ročníku a druhé s potenciálními navrhovateli projektů na rok 2021. Čtyři distanční jednání radnice Prahy 5, kterých se dohromady zúčastnila více než stovka občanů. 

„Trochu jsme se toho obávali, přeci jen on-line setkání pro desítky lidí, kteří se chtějí zapojit aktivně do diskuse, byla úplně nová zkušenost. Paradoxně se ukázalo, že jednání distanční formou probíhají svým způsobem věcněji s větším tahem na branku,“ popsala zkušenost starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS). 

Podobnou zkušenost má i místostarosta městské části Lubomír Brož (ANO), který vedl mimo jiné on-line setkání s obyvateli lokality Na pláni na Malvazinkách nad prezentací architektonické studie parku. Předčilo to jeho jeho očekávání. 

„Lokalita má velmi komplikovanou historii s dlouhodobými spory mezi starousedlíky a developery. Městská část do toho aktivně vstoupila relativně nedávno se záměrem prvotního vybudování zcela nového parku. Představovat rozsáhlou studii on-line jsem si neuměl úplně představit, ale zájem občanů byl opravdu veliký,“ sdělil místostarosta Brož. 

Pátá městská část proto počítá s distančním projednáváním s veřejností i do budoucna. Jednou z výhod on-line mítinků je podle Brože fakt, že jsou organizačně mnohem méně náročné. 

„Neznamená to, že bychom opustili model fyzického kontaktu s veřejností. Naopak, osobní kontakt je stále nenahraditelný a osobně se těším, až to zase bude možné. Ale distanční konference, jako doplněk ke komunikaci s občany určitě využívat budeme. Jde svým způsobem o formu, která je pohodlná i pro občany a přímých kontaktů úřadu s veřejností by díky tomu mohlo být o to více,“ dodala starostka Zajíčková.


Autor: TZ, red

Praha 2 požaduje úpravy Tylova náměstí

Včera v 10:39

Praha 2 před několik lety revitalizovala parkovou část Tylova náměstí a ráda by, aby toto místo bylo pro občany ještě komfortnější a bezpečnější. Proto radní Tomáš Halva (ODS), který má v gesci dopravu, podal podnět k rekonstrukci přilehlé komunikace jejímu vlastníkovi – pražskému...

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

Včera v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Primátor Svoboda navštívil Suchdol a Lysolaje

28. září 2023 ve 13:40

Slíbené návštěvy primátora Bohuslava Svobody v pražských městských částech pokračovaly tento týden v Suchdole a Lysolajích. Primátor se zde seznámil s aktuální situací ve školství, s tím, jak vypadá rozvoj bydlení i možnosti volnočasových aktivit. Starosta Suchdola Petr Hejl a starostka Lysolají...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Další články
Nahoru