dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
7°C
pozítří
Úterý - prehanky-dest
11°C
Praha 5 ukončí privatizaci bytů, poslední žádosti o koupi je možno podávat do konce června
Ilustrační foto: archiv

Praha 5 ukončí privatizaci bytů, poslední žádosti o koupi je možno podávat do konce června

Skoro dvacetiletý proces prodeje bytů ve vlastnictví páté městské části míří ke svému závěru. Radní pro majetek Prahy 5 Lukáš Herold (ODS) chystá na následujícím jednání zastupitelstva, které proběhne 28. května, předložit návrh na ukončení privatizace.
lukas-herold

Radní Prahy 5 Lukáš Herold

„Kromě výjimek už byly všechny byty určené k privatizaci oprávněným nájemníkům nabídnuty, proto je načase celý proces ukončit. Na zastupitelstvu předložím návrh na zrušení pravidel prodeje. Bude ještě možné prodat byty, jejichž nájemníci požádají o koupi do letošního 30. června. Jde už jen o pár jednotek,“ informoval Herold. Radnice před lety vytvořila seznam bytů určených k prodeji.

Pokud někdo například v roce 2010 nabídku nevyužil, pravděpodobně dostane poslední šanci právě do zmíněného konce června. Po případném zrušení pravidel privatizace bude možné byty prodávat už jen teoreticky, a to na základě zákona o hlavním městě Praze. Poslední slovo ale patří radnici Prahy 5. „Budeme velmi zvažovat, zda byt prodat,“ dodal radní Herold.

Na tom, že metropole zastaví privatizaci městských bytů, se nedávno shodla pražská koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN). Koalice se nyní domlouvá na tom, kterých bytů a v jaké fázi privatizace se zastavení prodeje bude týkat.

Prodány budou byty, které již získaly souhlas některého z orgánů města, například zastupitelstva.

Naposledy vedení města za záměr zastavit privatizaci kritizovali obyvatelé z Černého Mostu na Praze 14. Zastavení privatizace by se dotklo asi tisícovky lidí. Podle nájemníků by to bylo nemorální a z pohledu města navíc ekonomicky kontraproduktivní.


Deváté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5

Včera ve 20:26

Starostka Praha 5 Renáta Zajíčková svolává 9. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 na úterý 25. února.

ODS: Předsedou Senátu se stal Miloš Vystrčil

19. února 2020 v 17:36

Novým předsedou horní komory Parlamentu ČR byl zvolen Miloš Vystrčil. V tajné volbě získal 52 ze 76 odevzdaných hlasů.  

ODS: Novým předsedou senátorského klubu byl zvolen Martin Červíček

19. února 2020 v 17:01

Senátorský klub ODS na středečním jednání zvolil novým předsedou senátora Martina Červíčka. Post prvního místopředsedy klubu bude zastávat Zdeněk Nytra.

Další články
Nahoru