dnes
Úterý - oblacno
19°C
zítra
Středa - obcasny-dest
13°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
18°C
Praha 5 ukončí privatizaci bytů, poslední žádosti o koupi je možno podávat do konce června
Ilustrační foto: archiv

Praha 5 ukončí privatizaci bytů, poslední žádosti o koupi je možno podávat do konce června

Skoro dvacetiletý proces prodeje bytů ve vlastnictví páté městské části míří ke svému závěru. Radní pro majetek Prahy 5 Lukáš Herold (ODS) chystá na následujícím jednání zastupitelstva, které proběhne 28. května, předložit návrh na ukončení privatizace.
lukas-herold

Radní Prahy 5 Lukáš Herold

„Kromě výjimek už byly všechny byty určené k privatizaci oprávněným nájemníkům nabídnuty, proto je načase celý proces ukončit. Na zastupitelstvu předložím návrh na zrušení pravidel prodeje. Bude ještě možné prodat byty, jejichž nájemníci požádají o koupi do letošního 30. června. Jde už jen o pár jednotek,“ informoval Herold. Radnice před lety vytvořila seznam bytů určených k prodeji.

Pokud někdo například v roce 2010 nabídku nevyužil, pravděpodobně dostane poslední šanci právě do zmíněného konce června. Po případném zrušení pravidel privatizace bude možné byty prodávat už jen teoreticky, a to na základě zákona o hlavním městě Praze. Poslední slovo ale patří radnici Prahy 5. „Budeme velmi zvažovat, zda byt prodat,“ dodal radní Herold.

Na tom, že metropole zastaví privatizaci městských bytů, se nedávno shodla pražská koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN). Koalice se nyní domlouvá na tom, kterých bytů a v jaké fázi privatizace se zastavení prodeje bude týkat.

Prodány budou byty, které již získaly souhlas některého z orgánů města, například zastupitelstva.

Naposledy vedení města za záměr zastavit privatizaci kritizovali obyvatelé z Černého Mostu na Praze 14. Zastavení privatizace by se dotklo asi tisícovky lidí. Podle nájemníků by to bylo nemorální a z pohledu města navíc ekonomicky kontraproduktivní.


Zápisy do 1. tříd ZŠ v Praze 5: Na první pohled to může vypadat jinak, ale míst pro prvňáčky je dostatek

Včera v 16:50

Po proběhlých zápisů do 1. tříd základních škol v Praze 5 pro školní rok 2019/2020 sice ještě ředitelé škol neznají konečný počet prvňáčků, které zařadí do prvních tříd na „svých“ školách, nicméně se neobávají, že by na základních školách na území Prahy 5 byl míst...

Další články
Nahoru