dnes
Pondělí - zatazeno
27°C
zítra
Úterý - skorojasno
29°C
pozítří
Středa - jasno
31°C
Praha 5 ukončí privatizaci bytů, poslední žádosti o koupi je možno podávat do konce června
Ilustrační foto: archiv

Praha 5 ukončí privatizaci bytů, poslední žádosti o koupi je možno podávat do konce června

Skoro dvacetiletý proces prodeje bytů ve vlastnictví páté městské části míří ke svému závěru. Radní pro majetek Prahy 5 Lukáš Herold (ODS) chystá na následujícím jednání zastupitelstva, které proběhne 28. května, předložit návrh na ukončení privatizace.
lukas-herold

Radní Prahy 5 Lukáš Herold

„Kromě výjimek už byly všechny byty určené k privatizaci oprávněným nájemníkům nabídnuty, proto je načase celý proces ukončit. Na zastupitelstvu předložím návrh na zrušení pravidel prodeje. Bude ještě možné prodat byty, jejichž nájemníci požádají o koupi do letošního 30. června. Jde už jen o pár jednotek,“ informoval Herold. Radnice před lety vytvořila seznam bytů určených k prodeji.

Pokud někdo například v roce 2010 nabídku nevyužil, pravděpodobně dostane poslední šanci právě do zmíněného konce června. Po případném zrušení pravidel privatizace bude možné byty prodávat už jen teoreticky, a to na základě zákona o hlavním městě Praze. Poslední slovo ale patří radnici Prahy 5. „Budeme velmi zvažovat, zda byt prodat,“ dodal radní Herold.

Na tom, že metropole zastaví privatizaci městských bytů, se nedávno shodla pražská koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN). Koalice se nyní domlouvá na tom, kterých bytů a v jaké fázi privatizace se zastavení prodeje bude týkat.

Prodány budou byty, které již získaly souhlas některého z orgánů města, například zastupitelstva.

Naposledy vedení města za záměr zastavit privatizaci kritizovali obyvatelé z Černého Mostu na Praze 14. Zastavení privatizace by se dotklo asi tisícovky lidí. Podle nájemníků by to bylo nemorální a z pohledu města navíc ekonomicky kontraproduktivní.


Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

20. července 2019 v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 2 žádá magistrát o kontrolu stavu stromořadí v ulicích na svém území

17. července 2019 ve 14:11

Radní Prahy 2 se usnesli, že městská část požádá magistrát o kontrolu faktického stavu všech uličních stromořadí na území městské části. Tato stromořadí jsou majetkem hlavního města. Praha 2 chce znát stav stromů zejména s ohledem na bezpečnost.

Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

16. července 2019 v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Další články
Nahoru