Dnes Středa - skorojasno 26°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 26°C
Středa 10. 8. 2022
Svátek má Vavřinec
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 5 svolává mimořádné zastupitelstvo k problematice školství

Na základě petice občanů nazvané „Nechceme vozit děti přes půl Prahy – petice za zajištění dostatečné kapacity základního školství v Košířích pro spádové děti“ svolává městská část Praha 5 v zákonné lhůtě mimořádné zasedání zastupitelstva na 22. 6. 2021 v 8:00 hodin.

Po kontrole petičních archů bylo zjištěno, že obsahují 602 platných podpisů, čímž jejich počet ve vztahu k počtu obyvatel žijících na území MČ Prahy přesáhl limit 0,5% občanů nutný pro svolání mimořádného zastupitelstva.

„Jsem ráda, že na toto téma proběhne mimořádné jednání zastupitelstva. Na jednom místě tak může dojít k otevřené konfrontaci mezi pocity, které v rodičích vyvolává nové politické uskupení Praha 5 sobě a skutečností. Ta je totiž taková, že ani letos, ani příští rok a ani v budoucnu nebudou muset rodiče z Košíř, přesněji z lokality Cibulek, vozit své děti za hranici spádové oblasti, natož přes půl Prahy,“ říká starostka městské části Praha 5 Renáta Zajíčková.


Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Další články
Nahoru