Dnes Středa - zatazeno 4°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 3°C
Středa 26. 1. 2022
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Praha 5 svolává mimořádné zastupitelstvo k problematice školství

Na základě petice občanů nazvané „Nechceme vozit děti přes půl Prahy – petice za zajištění dostatečné kapacity základního školství v Košířích pro spádové děti“ svolává městská část Praha 5 v zákonné lhůtě mimořádné zasedání zastupitelstva na 22. 6. 2021 v 8:00 hodin.

Po kontrole petičních archů bylo zjištěno, že obsahují 602 platných podpisů, čímž jejich počet ve vztahu k počtu obyvatel žijících na území MČ Prahy přesáhl limit 0,5% občanů nutný pro svolání mimořádného zastupitelstva.

„Jsem ráda, že na toto téma proběhne mimořádné jednání zastupitelstva. Na jednom místě tak může dojít k otevřené konfrontaci mezi pocity, které v rodičích vyvolává nové politické uskupení Praha 5 sobě a skutečností. Ta je totiž taková, že ani letos, ani příští rok a ani v budoucnu nebudou muset rodiče z Košíř, přesněji z lokality Cibulek, vozit své děti za hranici spádové oblasti, natož přes půl Prahy,“ říká starostka městské části Praha 5 Renáta Zajíčková.


Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Další články
Nahoru