Dnes Neděle - zatazeno 13°C
Zítra Pondělí - polojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Praha 5 svolává mimořádné zastupitelstvo k problematice školství

Na základě petice občanů nazvané „Nechceme vozit děti přes půl Prahy – petice za zajištění dostatečné kapacity základního školství v Košířích pro spádové děti“ svolává městská část Praha 5 v zákonné lhůtě mimořádné zasedání zastupitelstva na 22. 6. 2021 v 8:00 hodin.

Po kontrole petičních archů bylo zjištěno, že obsahují 602 platných podpisů, čímž jejich počet ve vztahu k počtu obyvatel žijících na území MČ Prahy přesáhl limit 0,5% občanů nutný pro svolání mimořádného zastupitelstva.

„Jsem ráda, že na toto téma proběhne mimořádné jednání zastupitelstva. Na jednom místě tak může dojít k otevřené konfrontaci mezi pocity, které v rodičích vyvolává nové politické uskupení Praha 5 sobě a skutečností. Ta je totiž taková, že ani letos, ani příští rok a ani v budoucnu nebudou muset rodiče z Košíř, přesněji z lokality Cibulek, vozit své děti za hranici spádové oblasti, natož přes půl Prahy,“ říká starostka městské části Praha 5 Renáta Zajíčková.


Praha 1: Uzavření úřadu

14. října 2021 v 10:47

Radnice první městské části informovala, že v pátek 29. října bude úřad městské části Praha 1 u provozně-technických důvodů uzavřen.

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

13. října 2021 v 10:39

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

Téma předškolního a školního vzdělávání na setkání v Praze 5

12. října 2021 ve 23:07

Tisková konference a setkání s aktéry MAP se bude konat 14. října od 16 hodin v ZŠ a MŠ Kořenského. Tématem bude předškolní a školní vzdělávání.

Další články
Nahoru