Dnes Čtvrtek - oblacno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 5 spustila motivační kampaň Pětka očkuje, vedení městské části zveřejnilo osobní vzkazy
Očkování seniorů v Praze. Foto: archiv

Praha 5 spustila motivační kampaň Pětka očkuje, vedení městské části zveřejnilo osobní vzkazy

Radnice Prahy 5 aktuálně spouští kampaň Pětka očkuje, která má za cíl motivovat veřejnost k očkování proti onemocnění covid-19 a zároveň poděkovat těm, kteří ji vakcínu nechali aplikovat a dodržují protiepidemická opatření. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí páté městské části David Polák.

V současné době má v Česku ukončenou vakcinaci kolem 6,4 milionu lidí, což je 60,2 procenta naší populace. 

„Chceme motivovat své obyvatele a širokou veřejnost k vakcinaci, k ochraně vlastního zdraví a zdraví blízkých. Je důležité pokusit se zbývající část lidí přimět přesvědčit,“ vysvětluje starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková. 

A jak bude pětková kampaň vypadat? Motivem celé akce jsou medailonky s osobními vzkazy představitelů radnice. Na každém vizuálu bude použito heslo #PetkaOckuje. To budou moci při sdílení na sociálních sítích využít i lidé jako spojující prvek s Prahou 5. 

„Naše vzkazy nebudou jenom apelem na neočkované, ale budou i poděkováním všem, kteří si vakcínu nechali aplikovat a dodržují protiepidemická opatření,“ dodává starostka.

Městská část nebude pro kampaň využívat prostor v rádiích ani tištěných médiích formou placené inzerce. Veškerý vizuál bude použit na sociálních sítích (Facebook, Twitter, Instagram) a na vlastních informačních plochách. 

Základní informace o očkování včetně vyvracení mýtů lze nelézt na magistrátní webové stránce ockovani.praha.eu

Veřejnost se také může obrátit na bezplatnou pražskou informační linku 800 160 166. Ta je v provozu pět dní v týdnu (PO a ST – 8 až 18 hodin, ÚT a ČT – 8 až 15 hodin, PÁ – 8 až 14:30 hodin).

V Praze se 13. prosince otevře další očkovací centrum, bude v obchodním centru Kotva. Celkem tak v Praze bude 80 očkovacích center, zhruba šestina ze všech 450 v Česku. 

Od začátku očkování proti covidu koncem loňského prosince aplikovali zdravotníci v Praze 2,6 milionu dávek vakcíny. 

Medailonky představitelů radnice:

Renáta Zajíčková, starostka

„Těm z vás, kteří jste se rozhodli pro očkování, nosíte respirátory, dodržujete bezpečné vzdálenosti: pravděpodobně je díky vám dnes naživu někdo, kdo jinak naživu být nemusel. Vaše ohleduplnost pomáhá nejen nejbližšímu okolí, ale i zdravotníkům. Všem patří velké díky!“ 

Tomáš Homola, radní 

„Virus mne dostihl minulý podzim. Zvládl jsem to, ale stále nemám čich. Očkovat jsem se nechal v nejbližším termínu. Ne kvůli sobě! Jsem přesvědčen, že nemocí jako černý kašel, tuberkulóza, nebo covid se zbavíme jen dostatečnou proočkovaností.“

Kateřina Černá, tajemnice
„Milí spoluobčané, prosím, zvažte očkování. Lékaři, sestry, zdravotníci, ti všichni opět zachraňují tisíce těch, kteří se před nákazou dostečně nechránili. Hospitalizovaných neočkovaných je až 10× více než očkovaných. Abyste Vánoce mohli trávit s těmi nebližšími bez obav, chraňte sebe i je očkováním. Přeji Vám klidné svátky a pevné zdraví.“ 

Martin Damašek, radní
„Covid jsem prodělal v březnu. Vůbec nic příjemného. Úporné bolesti hlavy, únava, že jsem nezvládl ani uvařit čaj. Následovaly týdny prudkého kašle. Měsíc doma v isolaci. Neváhal jsem ani minutu a okamžitě se nechal očkovat. Nepokoušejme štěstí, važme si zdraví, mějme ohled na své bližní i na lékaře. Pokud můžete, očkujte se. Přeji pokojné Vánoce a zůstávejme negativní.“ 

Jan Kavalírek, radní

„Dovoluji si srdečně požádat všechny – pojďme se očkovat. Očkování je tou nejlepší ochranou našeho zdraví a zároveň nejefektivnějším způsobem, jak můžeme společně covid porazit a vrátit se tak k normálnímu životu a standardnímu fungování naší ekonomiky.“ 

Lubomír Brož, radní
„Stále před sebou vidím smutek a zmar v očích zdravotní sestry z rentgenového oddělení, která mi vyprávěla o své výpomoci na covidovém oddělení. Ve 4 ráno se rozbrečela, když zemřel šestý pacient. Všech 6 bylo neočkovaných. Já očkovaný jsem a očkování podporuji. Věřím, že je to cesta, která nám v boji s covidem pomůže zvítězit.“ 

Petr Lachnit, radní
„S očkováním dostáváte zpátky vstupenku do normálního života. Tak ji pojďte využít.“


Autor: TZ, red

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru