Dnes Středa - skorojasno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 4°C
Středa 21. 4. 2021
Svátek má Alexandra
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 5 spouští elektronický portál občana. V první fázi ho využijí majitelé psů

Přihlášení nebo odhlášení, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

„Dlouhodobě chceme zlepšovat komfort našich občanů při jednání s úřadem takzvaně z tepla domova. V dnešní složité době to platí dvojnásob. Začínáme s agendou spojenou s místním poplatkem za držení psa. Na Portálu občana Prahy 5 bude možné zaplatit nejen převodem na účet, ale přímo přes platební bránu, jak je to dnes běžné třeba v internetových obchodech,“ říká tajemnice ÚMČ Praha 5 Kateřina Černá.

Portál je dostupný na webové adrese www.portalobcana.praha5.cz, který uživatele vyzve k ověření identity/totožnosti. Buď prostřednictvím datové schránky nebo přes nástroj eidentita.cz. Tedy například pomocí elektronického občanského průkazu, NIA ID (dříve „Jméno, Heslo, SMS“), mojeID nebo nově také přihlášení k elektronickému bankovnictví (Bank ID) u třech bankovních institucí. Nabídka bankovních domů se má postupně rozšiřovat. Pro zjednodušení přístupu prostřednictvím datové schránky lze využít i Ministerstvem vnitra nedávno spuštěnou mobilní aplikaci Mobilní klíč, která je volně k dispozici pro operační systémy Google Android a Apple iOS.

„Záležitosti Místního poplatku ze psů jsou prvním a pilotním tématem, které je na Portálu občana Prahy 5 spuštěno. Počítáme s tím, že pokud se v průběhu testování neobjeví nějaké zásadní problémy, tuto formu služeb budeme postupně rozšiřovat,“ dodává tajemnice.

Portál kromě elektronické komunikace s úřadem Prahy 5 řeší zároveň i registraci psa na pražském magistrátu. Stačí elektronicky vyplnit Registrační kartu chovatele psa a odeslat. Předání registračního dokumentu na magistrát následně již zajistí ÚMČ Praha 5.

Florenc 21. Mezinárodní soutěž, do které se může zapojit veřejnost

Dnes v 18:15

Okolí autobusového nádraží na Florenci projde v budoucnu zásadní proměnou. Na konci března vyhlásili většinoví majitelé pozemků, ČSAD Praha holding a Masaryk Station Development, společně s hlavním městem Prahou mezinárodní urbanistickou soutěž, která přinese návrh na možnou podobu lokality již...

Praha spustila webovou aplikaci s daty o veřejných zakázkách

Dnes v 18:10

Praha začátkem dubna udělala krok v oblasti průhlednějšího nakládání s veřejnými prostředky. Stala se prvním městem v Česku, které uživatelsky přívětivou a interaktivní formou zveřejňuje podrobné informace o zadávaných veřejných zakázek.

Praha žádá ministra Arenbergera o otevření dětských skupin

Včera ve 21:42

Jménem hlavního města Prahy byl včera ministru zdravotnictví Petrovi Arenbergerovi odeslán dopis s žádostí o co nejdřívější otevření dětských skupin. Současná situace, kdy jsou dětské skupiny uzavřeny, představuje podle vedení metropole významnou zátěž nejen pro děti, které opatřeními bránícími...

Praha 2 vyzvala magistrát, aby zajistil pořádek na stanovištích tříděného odpadu

Včera ve 20:25

Praha 2 se v těchto dnech obrátila na vedení hlavního města s žádostí, aby přijalo opatření, která zajistí pořádek na stanovištích tříděného odpadu a zamezí vytváření černých skládek okolo nich.

Provoz radnice Prahy 2 bez omezení

Včera v 10:53

Od úterý 20. dubna se Úřad městské části Praha 2 vrací do obvyklého provozu.

Další články
Nahoru