Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Lifestyle / Zdraví

Praha 5 se zapojila do říjnové výzvy 10 000 kroků

Od začátku měsíce se můžete zapojit do říjnové výzvy 10 000 kroků. Minulé, jarní výzvy, se účastnilo přes 10 000 účastníků z celé republiky a zapojena byla stovka měst. Cílem výzvy není jen ujít denně 10 000 kroků, ale navrátit chůzi do našich životů. Zúčastnit se může kdokoliv od 6 let věku. Radnice Prahy 5 se k podzimní výzvě připojila a připravila tipy na výlety, při kterých nejen nachodíte potřebné krok, ale poznáte pátou městskou část.

Každý si na začátku měsíce stanovuje osobní výzvu, se kterou během měsíce pracuje. Přiřadit se dle svého tempa, můžete k symbolickým obrázkům zvířátek. Za každý ujitý kilometr dostáváte body, které se liší na základě vašeho věku a BMI indexu.

Praha 5 patří svou rozlohou 27,49 km² a počtem obyvatel kolem 90 tisíc k největším městským částem Prahy. Tvoří ji několik původně samostatných obcí, které dnes tvoří dílčí lokality Prahy 5: Smíchov, Košíře, Motol, Hlubočepy (které se dnes dělí na Hlubočepy + Starý Barrandov a Sídliště Barrandov), Radlice, Jinonice, jižní výběžek Malé Strany – Újezd a malý kus Břevnova.

Kam na výlety po okolí?
Tipy na tři výlety po Praze 5 naleznete na geoportálu: https://geoportal.praha5.cz/ v sekci: Výlety okolo Pětky. Další výlety zde budou postupně přibývat.

Cílem je motivovat účastníky vyššího věku a s nadváhou tím, že budou své výkony moci srovnávat s ostatními. Přihlášení je možné i v průběhu října. Nachozené, případně naběhané kroky nebo chcete-li kilometry zaznamenáváte na jakémkoliv zařízení a do výzvy je následně nahrajete. Počítá se celodenní i jednorázová aktivita během práce i ve volném čase.

Pro zjednodušení záznamů je možné využít novinku letošního října, kterou je mobilní aplikace 10 000 kroků. Pořadatelem výzvy je Partnerství pro městkou mobilitu, nezisková organizace, která pomáhá lidem vytvářet dobrá města – více na www.dobramesta.cz.

Kolem Bertramky
Výlet začíná u vily Bertramka, pokračuje přes zastávky Vozovna Košíře, Klamovka a končí v Kinského zahradě.

Kolem Hřebenky
Začíná v usedlosti Klamovka a provede vás lokalitou Na Hřebenkách.  Cestou uvidíte zajímavé vily a usedlosti Perníkářku, Hřebenku a procházku zakončíte u kláštera sv. Gabriela.

Midibusem na Dívčí hrady
Navštivte krásnou přírodní lokalitu Dívčí hrady. Cestou se můžete zastavit u výběhu koně Převalského. Jsou odsud překrásné výhledy na Prahu a lokalitu starých Hlubočep, kde na vás dýchne venkovská atmosféra. Výlet je zakončen na tramvajové zastávce Hlubočepy.

Kolem Malvazinek
Výlet, který vám ukáže zajímavosti Malvazinek, provede vás od vil Helenka a Václavka přes Santošku až ke hřbitovu Malvazinky a odsud k Mrázovce.

Kolem Klamovky a Mrázovky
Výlet za poznáním Smíchova a Košíř, kde budete mít možnost se seznámit s lokalitami Červeného vrchu, Klamovky a Kavalírky. Cestou je také možnost navštívit několik parků, kolem kterých procházka vede, například: Mrázovka, Husovy sady, Klamovka a Sacré Coeur.

Z Prahy 5 na Prahu 6
Krátká procházka zaměřující se na propojení Prahy 5 a 6 . Začnete na metru Nemocnice Motol a projdete nahoru na Vypich, přes park Ladronka a zpět k Motolské nemocnici.

Adventní procházka
Z ulice Na Václavce dojdete až k Vltavě. Pokud na ní vyrazíte v období adventu, můžete si prohlédnout v kostele Československé církve husitské jedinečnou výstavu betlémů. Procházka vede přes Smíchovskou lávku až k úseku Vltavy, kde se v minulosti v zimě bruslilo.

Umění ve veřejném prostoru
Krátká procházka po Smíchově ukazuje muraly ve veřejném prostoru v lokalitě Smíchova.

Malvazinky
Kulturně-historická naučná stezka Malvazinky. Více informací naleznete zde.

Zapojením do akce se můžete zúčastnit i malé soutěže o drobné věcné ceny, informace poskytnou Tomáš Augustin Kukal, referent odboru kanceláře starostky: tomasaugustin.kukal@praha5.cz, nebo Karel Janský, vedoucí oddělení Strategického řízení, participace, občanské společnosti a udržitelného rozvoje: karel.jansky@praha5.cz.


Autor: Cen

Evropská města přicházejí se strategiemi boje s klimatickou změnou. Jak je na tom Praha?

6. prosince 2022 v 10:46

Prohlubující se klimatická krize vede v posledních letech k přijímání úmluv, strategií a opatření, které mají za úkol snížit negativní dopady, jež má lidská činnost na naši planetu, a adaptovat se na ty změny, které již nelze zvrátit. V evropském kontextu tyto snahy zastřešuje hojně kvitovaná...

Noční myopie ohrožuje zrak řidičů zejména na podzim i v zimě

6. prosince 2022 v 10:39

Nevlídné počasí nás nutí v tomto období trávit více času doma. Jsou ale povinnosti, jako je práce nebo škola, kterým se utéct jednoduše nedá. Pokud tak pravidelně usedáte za volant, buďte v těchto měsících obzvlášť opatrní. Kvůli snížené viditelnosti způsobené mlhou, brzkou tmou nebo mokrou...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Sedm tipů, jak žít podle zásad cirkulární ekonomiky

29. listopadu 2022 v 07:21

Cirkulární ekonomika je jedním z principů udržitelnosti, jejímž směrem se svět ve světle současné klimatické krize musí začít obracet. Konkrétně v Česku se můžeme těšit metropolí, která je v evropském kontextu jedním z pionýrů cirkulární ekonomiky, jíž je samozřejmě Praha. Víte ale v čem přesně...

Hackathon vyhrál nápad na podkožní senzor pro sledování hladiny cukru

28. listopadu 2022 v 09:02

Senzor, který usnadní život pacientům s cukrovkou, se stal nejlepším nápadem pátého ročníku European Health Hackathon (EHH) 2022. Akce se pořádala od pátku 25. do neděle 27. listopadu v Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze (IKEM). Vítězné technologické řešení nazvané DiApp by do...

Hard Rock Cafe a fotbalista Messi představují vylepšený Messi Burger - Champions Edition

26. listopadu 2022 ve 20:43

Hard Rock Cafe rozšiřuje své partnerství se světově uznávanou fotbalovou legendou, Lionelem Messim, nejnovější verzí oblíbeného Messi Burgeru – Champion’s Edition. Novinkou jsou tři chutné omáčky– Chimichurri, Aioli a Latin Chili. Messi Burger Champion’s Edition je nyní k dispozici ve všech...

Další články
Nahoru