Dnes Pátek - obcasny-dest 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 11°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lifestyle / Zdraví

Praha 5 se zapojila do říjnové výzvy 10 000 kroků

Od začátku měsíce se můžete zapojit do říjnové výzvy 10 000 kroků. Minulé, jarní výzvy, se účastnilo přes 10 000 účastníků z celé republiky a zapojena byla stovka měst. Cílem výzvy není jen ujít denně 10 000 kroků, ale navrátit chůzi do našich životů. Zúčastnit se může kdokoliv od 6 let věku. Radnice Prahy 5 se k podzimní výzvě připojila a připravila tipy na výlety, při kterých nejen nachodíte potřebné krok, ale poznáte pátou městskou část.

Každý si na začátku měsíce stanovuje osobní výzvu, se kterou během měsíce pracuje. Přiřadit se dle svého tempa, můžete k symbolickým obrázkům zvířátek. Za každý ujitý kilometr dostáváte body, které se liší na základě vašeho věku a BMI indexu.

Praha 5 patří svou rozlohou 27,49 km² a počtem obyvatel kolem 90 tisíc k největším městským částem Prahy. Tvoří ji několik původně samostatných obcí, které dnes tvoří dílčí lokality Prahy 5: Smíchov, Košíře, Motol, Hlubočepy (které se dnes dělí na Hlubočepy + Starý Barrandov a Sídliště Barrandov), Radlice, Jinonice, jižní výběžek Malé Strany – Újezd a malý kus Břevnova.

Kam na výlety po okolí?
Tipy na tři výlety po Praze 5 naleznete na geoportálu: https://geoportal.praha5.cz/ v sekci: Výlety okolo Pětky. Další výlety zde budou postupně přibývat.

Cílem je motivovat účastníky vyššího věku a s nadváhou tím, že budou své výkony moci srovnávat s ostatními. Přihlášení je možné i v průběhu října. Nachozené, případně naběhané kroky nebo chcete-li kilometry zaznamenáváte na jakémkoliv zařízení a do výzvy je následně nahrajete. Počítá se celodenní i jednorázová aktivita během práce i ve volném čase.

Pro zjednodušení záznamů je možné využít novinku letošního října, kterou je mobilní aplikace 10 000 kroků. Pořadatelem výzvy je Partnerství pro městkou mobilitu, nezisková organizace, která pomáhá lidem vytvářet dobrá města – více na www.dobramesta.cz.

Kolem Bertramky
Výlet začíná u vily Bertramka, pokračuje přes zastávky Vozovna Košíře, Klamovka a končí v Kinského zahradě.

Kolem Hřebenky
Začíná v usedlosti Klamovka a provede vás lokalitou Na Hřebenkách.  Cestou uvidíte zajímavé vily a usedlosti Perníkářku, Hřebenku a procházku zakončíte u kláštera sv. Gabriela.

Midibusem na Dívčí hrady
Navštivte krásnou přírodní lokalitu Dívčí hrady. Cestou se můžete zastavit u výběhu koně Převalského. Jsou odsud překrásné výhledy na Prahu a lokalitu starých Hlubočep, kde na vás dýchne venkovská atmosféra. Výlet je zakončen na tramvajové zastávce Hlubočepy.

Kolem Malvazinek
Výlet, který vám ukáže zajímavosti Malvazinek, provede vás od vil Helenka a Václavka přes Santošku až ke hřbitovu Malvazinky a odsud k Mrázovce.

Kolem Klamovky a Mrázovky
Výlet za poznáním Smíchova a Košíř, kde budete mít možnost se seznámit s lokalitami Červeného vrchu, Klamovky a Kavalírky. Cestou je také možnost navštívit několik parků, kolem kterých procházka vede, například: Mrázovka, Husovy sady, Klamovka a Sacré Coeur.

Z Prahy 5 na Prahu 6
Krátká procházka zaměřující se na propojení Prahy 5 a 6 . Začnete na metru Nemocnice Motol a projdete nahoru na Vypich, přes park Ladronka a zpět k Motolské nemocnici.

Adventní procházka
Z ulice Na Václavce dojdete až k Vltavě. Pokud na ní vyrazíte v období adventu, můžete si prohlédnout v kostele Československé církve husitské jedinečnou výstavu betlémů. Procházka vede přes Smíchovskou lávku až k úseku Vltavy, kde se v minulosti v zimě bruslilo.

Umění ve veřejném prostoru
Krátká procházka po Smíchově ukazuje muraly ve veřejném prostoru v lokalitě Smíchova.

Malvazinky
Kulturně-historická naučná stezka Malvazinky. Více informací naleznete zde.

Zapojením do akce se můžete zúčastnit i malé soutěže o drobné věcné ceny, informace poskytnou Tomáš Augustin Kukal, referent odboru kanceláře starostky: tomasaugustin.kukal@praha5.cz, nebo Karel Janský, vedoucí oddělení Strategického řízení, participace, občanské společnosti a udržitelného rozvoje: karel.jansky@praha5.cz.


Autor: Cen

Do projektu Mládež v kraji se zapojila Praha 10

Včera v 07:15

Praha 10 se zapojila do projektu Mládež v kraji. Jeho prostřednictvím bude možné finančně podpořit veřejně prospěšné projekty mladých lidí.

Studenti v roli astronautů. Úniková hra představí, jak se žije na vesmírné stanici

22. února 2024 ve 13:31

Průběh kosmického letu, běžný život na oběžné dráze, ale i nebezpečí a rizika, kterým mohou astronauti čelit, představuje nová aplikace využívající virtuální realitu. Na jejím vzniku se podíleli výzkumníci z katedry počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze ve spolupráci...

Jak vybrat tu správnou základní školu pro prvňáčka

22. února 2024 v 10:08

Je lepší státní, nebo soukromá škola? Zvolit alternativní vzdělávání, nebo raději klasiku? Anebo vzdělávat dítě doma a do institucí vůbec neposílat? Jak se v tom mají rodiče orientovat?

Fakultní nemocnice v Motole opět obhájila akreditaci

19. února 2024 v 11:02

Ve dnech 22. – 25. ledna proběhlo ve Fakultní nemocnici v Motole akreditační šetření zahrnující hodnocení kvality a bezpečí poskytované péče. Certifikát hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče obhájila nemocnice na další tři roky.

Kurz první pomoci dětem

18. února 2024 v 09:09

V kurzu se v sobotu 24. února naučíte nejen pomoci svému či jinému dítěti při úrazech, nehodách či náhlých nemocech, ale především zvládnout obrovský stres, který z dané situace vyplývá a který mnohdy rozhoduje o tom, jak moc správně budete schopný na místě...

Podvečery pro rodinu o rodině: Setkání s Hanou Fifkovou

15. února 2024 v 07:37

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví radnice Prahy 8 a místostarostka Vladimíra Ludková (ODS) zvou na Podvečery pro rodinu o rodině.

Nemocnice Na Františku zkrátila čekací doby na ortopedické zákroky

13. února 2024 ve 12:18

Ortopedické oddělení Nemocnice Na Františku v Praze 1 zkrátilo čekací doby na nejvíce žádané operační zákroky, jako jsou artroskopie nebo totální kloubní náhrady.

Vše o úsporném bydlení

12. února 2024 v 09:56

Nechte si poradit, jak vybudovat moderní úsporné bydlení. Zúčastněte se už tento týden 15. – 17. února veletrhů FOR PASIV a FOR WOOD, které se konají ve výstavním areálu v Letňanech. Různě zaměřené expozice vám představí to nejlepší z nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb a...

Další články
Nahoru