Dnes Úterý - prehanky-dest 14°C
Zítra Středa - obcasny-dest 15°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Lifestyle / Zdraví

Praha 5 se zapojila do říjnové výzvy 10 000 kroků

Od začátku měsíce se můžete zapojit do říjnové výzvy 10 000 kroků. Minulé, jarní výzvy, se účastnilo přes 10 000 účastníků z celé republiky a zapojena byla stovka měst. Cílem výzvy není jen ujít denně 10 000 kroků, ale navrátit chůzi do našich životů. Zúčastnit se může kdokoliv od 6 let věku. Radnice Prahy 5 se k podzimní výzvě připojila a připravila tipy na výlety, při kterých nejen nachodíte potřebné krok, ale poznáte pátou městskou část.

Každý si na začátku měsíce stanovuje osobní výzvu, se kterou během měsíce pracuje. Přiřadit se dle svého tempa, můžete k symbolickým obrázkům zvířátek. Za každý ujitý kilometr dostáváte body, které se liší na základě vašeho věku a BMI indexu.

Praha 5 patří svou rozlohou 27,49 km² a počtem obyvatel kolem 90 tisíc k největším městským částem Prahy. Tvoří ji několik původně samostatných obcí, které dnes tvoří dílčí lokality Prahy 5: Smíchov, Košíře, Motol, Hlubočepy (které se dnes dělí na Hlubočepy + Starý Barrandov a Sídliště Barrandov), Radlice, Jinonice, jižní výběžek Malé Strany – Újezd a malý kus Břevnova.

Kam na výlety po okolí?
Tipy na tři výlety po Praze 5 naleznete na geoportálu: https://geoportal.praha5.cz/ v sekci: Výlety okolo Pětky. Další výlety zde budou postupně přibývat.

Cílem je motivovat účastníky vyššího věku a s nadváhou tím, že budou své výkony moci srovnávat s ostatními. Přihlášení je možné i v průběhu října. Nachozené, případně naběhané kroky nebo chcete-li kilometry zaznamenáváte na jakémkoliv zařízení a do výzvy je následně nahrajete. Počítá se celodenní i jednorázová aktivita během práce i ve volném čase.

Pro zjednodušení záznamů je možné využít novinku letošního října, kterou je mobilní aplikace 10 000 kroků. Pořadatelem výzvy je Partnerství pro městkou mobilitu, nezisková organizace, která pomáhá lidem vytvářet dobrá města – více na www.dobramesta.cz.

Kolem Bertramky
Výlet začíná u vily Bertramka, pokračuje přes zastávky Vozovna Košíře, Klamovka a končí v Kinského zahradě.

Kolem Hřebenky
Začíná v usedlosti Klamovka a provede vás lokalitou Na Hřebenkách.  Cestou uvidíte zajímavé vily a usedlosti Perníkářku, Hřebenku a procházku zakončíte u kláštera sv. Gabriela.

Midibusem na Dívčí hrady
Navštivte krásnou přírodní lokalitu Dívčí hrady. Cestou se můžete zastavit u výběhu koně Převalského. Jsou odsud překrásné výhledy na Prahu a lokalitu starých Hlubočep, kde na vás dýchne venkovská atmosféra. Výlet je zakončen na tramvajové zastávce Hlubočepy.

Kolem Malvazinek
Výlet, který vám ukáže zajímavosti Malvazinek, provede vás od vil Helenka a Václavka přes Santošku až ke hřbitovu Malvazinky a odsud k Mrázovce.

Kolem Klamovky a Mrázovky
Výlet za poznáním Smíchova a Košíř, kde budete mít možnost se seznámit s lokalitami Červeného vrchu, Klamovky a Kavalírky. Cestou je také možnost navštívit několik parků, kolem kterých procházka vede, například: Mrázovka, Husovy sady, Klamovka a Sacré Coeur.

Z Prahy 5 na Prahu 6
Krátká procházka zaměřující se na propojení Prahy 5 a 6 . Začnete na metru Nemocnice Motol a projdete nahoru na Vypich, přes park Ladronka a zpět k Motolské nemocnici.

Adventní procházka
Z ulice Na Václavce dojdete až k Vltavě. Pokud na ní vyrazíte v období adventu, můžete si prohlédnout v kostele Československé církve husitské jedinečnou výstavu betlémů. Procházka vede přes Smíchovskou lávku až k úseku Vltavy, kde se v minulosti v zimě bruslilo.

Umění ve veřejném prostoru
Krátká procházka po Smíchově ukazuje muraly ve veřejném prostoru v lokalitě Smíchova.

Malvazinky
Kulturně-historická naučná stezka Malvazinky. Více informací naleznete zde.

Zapojením do akce se můžete zúčastnit i malé soutěže o drobné věcné ceny, informace poskytnou Tomáš Augustin Kukal, referent odboru kanceláře starostky: tomasaugustin.kukal@praha5.cz, nebo Karel Janský, vedoucí oddělení Strategického řízení, participace, občanské společnosti a udržitelného rozvoje: karel.jansky@praha5.cz.


Autor: Cen

Praha 18 přispívá na prevenci

1. června 2023 v 08:09

Od 1. června mohou obyvatelé Prahy 18 žádat o příspěvek na preventivní vyšetření ve výši 500 korun.

Onkologičtí pacienti oslaví život

31. května 2023 v 08:32

Všichni mají jedno společné – onemocněli rakovinou, dokázali ji překonat a po léčbě žijí. Onkologičtí pacienti po celém světě oslavují svůj život vždy první červnovou neděli. Letos poprvé i v Praze. Na akci Den onkopacientů – Survivorship Day, kterou organizuje Hlas onkologických pacientů, dorazí...

Příspěvek na léči: Praha a Olomoucko vykazují nejdelší lhůty

28. května 2023 ve 14:44

Příspěvek na péči (PnP), který je zásadním nástrojem účinného fungování systému sociální péče v Česku, je jen v pětině případů vyřízen včas. V téměř 80 procentech případů není dodržena zákonná lhůta 60 dnů pro vyřízení žádosti o PnP. Vyplývá to z dotazování poskytovatelů sociálních služeb...

Slunečnice upozorní na roztroušenou sklerózu, zasadí je pacienti

26. května 2023 ve 13:47

Desítky nově zasazených slunečnic upozorní v úterý 30. května v Kateřinské zahradě na roztroušenou sklerózu (RS). Zasadí je tam sami pacienti v rámci akce Rozsviťme Českou republiku. Ta se koná u příležitosti Světového dne RS a startuje půl hodiny po poledni. 

Dny otevřených center pro léčbu migrény začnou v červnu

23. května 2023 ve 22:16

Lidé trpící migrénou, kterých je v Česku více než milion,mohou opět přijít konzultovat svůj stav se specialisty. Po úspěšném prvním ročníku otevře letos své dveře šest Center pro léčbu bolestí hlavy. V červnu se do osvětové akce zapojí Městská poliklinika Praha a Nemocnice Teplice, na podzim budou...

Běh naděje v Lesoparku Letňany

23. května 2023 ve 12:23

Běh naděje, sportovně společenská humanitární akce spojená s veřejnou sbírkou určenou na výzkum rakoviny, se koná ve středu 31. května 2023 v 9 až 17 hodin.

Na vyšetření štítné žlázy čekají lidé i půl roku

22. května 2023 ve 14:38

Pacienti musí na vyšetření štítné žlázy u specialisty čekat i půl roku, protože endokrinologů je málo a jejich kapacitní možnosti nejsou neomezené. O pacienty s mírnými poruchami nebo ty, kteří jsou stabilizovaní a mají zavedenou léčbu, by se přitom v budoucnu mohli starat všeobecní praktičtí...

Zbavte se vrásek s Asombroso - s kolagenovou péčí a krémem s hadím jedem

22. května 2023 ve 13:31

Každá žena touží mít svěží a mladistvou pleť bez vrásek. Dnešní věda je naštěstí daleko a s vráskami se tak už nikdo nemusí smiřovat. Stačí sáhnout po těch správných produktech péče o pleť.

Další články
Nahoru