dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Povodně 2013

Praha 5 se zaměří na odstranění škod a úklid

Protipovodňové zábrany pravděpodobně zůstanou postavené do čtvrtka 6. 6. Praha 5 se nyní zaměří na úklid záplavou postižených prostor a likvidaci škod. 

Na řadu nyní přichází úklidové práce. Úklidové čety již zahájily práce na Hořejším nábřeží. „Předběžný rozsah škod zatím neznáme, nicméně vzhledem k faktu, že nedošlo k vylití vody do Smíchova, a že jsme naštěstí nemuseli přistoupit k evakuaci obyvatel, očekáváme menší rozsah škod než například v roce 2002. Nicméně součástí MČ Praha 5 jsou také ostrovy a například Císařská louka nebo Dětský ostrov se záplavě nevyhnuly. V tuto chvíli je ale na odhad škod příliš brzy," sdělil zástupce starosty Jaroslav Nedvěd (UNP).

Vedení Prahy 5 také ihned uvolnilo peníze pro neziskové organizace a živnostníky, kteří jsou poškozeni. Neziskové organizace obdrží 50 000 Kč a živnostníci 25 000 Kč.

„Jsme si vědomi kritické situace, do které se dostaly subjekty postižené povodní. Jde především o zařízení umístěné na Císařské louce, například: VK Smíchov, o. s., TJ Císařská louka o. s., VK Slavia Praha, o. s., Český svaz kanoistů, o. s., Pražský klub dračích lodí o. s. a SK Zlíchov Praha," řekl starosta Ing. Miroslav Zelený (UNP).


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru