Dnes Čtvrtek - snih 0°C
Zítra Pátek - oblacno 1°C
Čtvrtek 3. 12. 2020
Svátek má Svatoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Povodně 2013

Praha 5 se zaměří na odstranění škod a úklid

Protipovodňové zábrany pravděpodobně zůstanou postavené do čtvrtka 6. 6. Praha 5 se nyní zaměří na úklid záplavou postižených prostor a likvidaci škod. 

Na řadu nyní přichází úklidové práce. Úklidové čety již zahájily práce na Hořejším nábřeží. „Předběžný rozsah škod zatím neznáme, nicméně vzhledem k faktu, že nedošlo k vylití vody do Smíchova, a že jsme naštěstí nemuseli přistoupit k evakuaci obyvatel, očekáváme menší rozsah škod než například v roce 2002. Nicméně součástí MČ Praha 5 jsou také ostrovy a například Císařská louka nebo Dětský ostrov se záplavě nevyhnuly. V tuto chvíli je ale na odhad škod příliš brzy," sdělil zástupce starosty Jaroslav Nedvěd (UNP).

Vedení Prahy 5 také ihned uvolnilo peníze pro neziskové organizace a živnostníky, kteří jsou poškozeni. Neziskové organizace obdrží 50 000 Kč a živnostníci 25 000 Kč.

„Jsme si vědomi kritické situace, do které se dostaly subjekty postižené povodní. Jde především o zařízení umístěné na Císařské louce, například: VK Smíchov, o. s., TJ Císařská louka o. s., VK Slavia Praha, o. s., Český svaz kanoistů, o. s., Pražský klub dračích lodí o. s. a SK Zlíchov Praha," řekl starosta Ing. Miroslav Zelený (UNP).


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Radnice Prahy 6 pomůže postiženým povodní

16. července 2013 v 18:32

Praha 6 zajistí přesně 1,2 milionu korun na pomoc občanům Prahy 6 postižených červnovými povodněmi. V Sedlci a Podbabě je celkem 24 domácností, kde voda řádila nejvíce. Každá z těchto domácností dostane dar 50 tisíc korun, ve kterých je část peněz z povodňové sbírky, část z daru společnosti...

Příspěvek pro památky postižené výbuchem v Divadelní a povodní

8. července 2013 v 11:55

Rada hlavního města Prahy schválila záměr poskytnout vlastníkům památkově chráněných objektů, které byly v letošním roce poškozeny povodněmi nebo výbuchem plynu v Divadelní ulici v Praze 1, příspěvek na jejich opravu a odstranění způsobených škod. K tomuto účelu byly z rezervy primátora hl. m....

V Praze 7 zůstávají uzavřeny dvě cyklostezky

4. července 2013 v 10:39

Na území Prahy 7 jsou již po povodních zprovozněny téměř všechny komunikace. Nadále uzavřeny zůstávají pouze dvě cyklostezky: Cyklostezka A1 – vedoucí z ulic Za elektrárnou do Pobaby a Cyklostezka A2 – ulice Povltavská, v úseku od lávky pro pěší k ul....

Naplavený odpad z povodní zdokumentujte

30. června 2013 ve 14:45

V reakci na současnou povodňovou situaci se autoři projektu ZmapujTo.cz rozhodli aplikaci rozšířit tak, aby pomohla s likvidací následků povodní.

Další články
Nahoru