Dnes Neděle - oblacno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 3°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 5 schválila Program prevence kriminality pro rok 2021

Rada Prahy 5 schválila Program prevence kriminality na rok 2021 a Akční plán prevence kriminality pro rok 2021. 

Schválené materiály představují koncepční strategii a priority pro oblast prevence a snižování kriminality na území městské části Praha 5 a vycházejí z obecných principů prevence kriminality s cílem vytvoření bezpečného prostředí pro život občanů na Praze 5.

„Při vytváření Programu prevence kriminality na rok 2020 se městská část řídila obecnými principy prevence kriminality. Mezi tyto principy patří snaha eliminovat trestnou činnost ještě před jejím započetím či před jejím pokračováním, snížení výskytu kriminálních jevů a hlavně dopadů na život občanů Prahy 5,“ říká Petr Lachnit, radní městské části pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality.

Podle jeho slov schválené materiály se opírají o tři základní pilíře, kterými jsou bezpečné ulice, bezpečné parky a bezpečné prostředí škol. Program prevence kriminality městské části Praha 5 je rozpracováním aktuálních priorit a reaguje na potřeby obyvatel Prahy 5. Vychází z cílů a předsevzetí programové prevence kriminality na léta 2017 až 2021.

Akční plán prevence kriminality městské části Praha 5 pro rok 2021 je rovněž sestaven v souladu s Plánem prevence kriminality městské části Praha 5 na období 2017 až 2021. Navazuje na aktivity, programy a projekty, které byly realizovány Odborem sociální problematiky a prevence kriminality v roce 2020 a v nichž je potřeba nadále pokračovat.

„V plánu jsou rovněž zakomponovány další činnosti, projekty a aktivity, které budou rozvíjeny ve spolupráci s dalšími subjekty působícími v oblasti prevence kriminality a jsou zaměřeny na všechny cílové skupiny, s ohledem na jejich potřeby a problematiku,“ dodává radní Lachnit.


Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

Dnes v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Včera v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru