Dnes Pondělí - zatazeno 1°C
Zítra Úterý - snih 2°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 5 schválila Program prevence kriminality pro rok 2021

Rada Prahy 5 schválila Program prevence kriminality na rok 2021 a Akční plán prevence kriminality pro rok 2021. 

Schválené materiály představují koncepční strategii a priority pro oblast prevence a snižování kriminality na území městské části Praha 5 a vycházejí z obecných principů prevence kriminality s cílem vytvoření bezpečného prostředí pro život občanů na Praze 5.

„Při vytváření Programu prevence kriminality na rok 2020 se městská část řídila obecnými principy prevence kriminality. Mezi tyto principy patří snaha eliminovat trestnou činnost ještě před jejím započetím či před jejím pokračováním, snížení výskytu kriminálních jevů a hlavně dopadů na život občanů Prahy 5,“ říká Petr Lachnit, radní městské části pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality.

Podle jeho slov schválené materiály se opírají o tři základní pilíře, kterými jsou bezpečné ulice, bezpečné parky a bezpečné prostředí škol. Program prevence kriminality městské části Praha 5 je rozpracováním aktuálních priorit a reaguje na potřeby obyvatel Prahy 5. Vychází z cílů a předsevzetí programové prevence kriminality na léta 2017 až 2021.

Akční plán prevence kriminality městské části Praha 5 pro rok 2021 je rovněž sestaven v souladu s Plánem prevence kriminality městské části Praha 5 na období 2017 až 2021. Navazuje na aktivity, programy a projekty, které byly realizovány Odborem sociální problematiky a prevence kriminality v roce 2020 a v nichž je potřeba nadále pokračovat.

„V plánu jsou rovněž zakomponovány další činnosti, projekty a aktivity, které budou rozvíjeny ve spolupráci s dalšími subjekty působícími v oblasti prevence kriminality a jsou zaměřeny na všechny cílové skupiny, s ohledem na jejich potřeby a problematiku,“ dodává radní Lachnit.


První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Včera ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru