Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
PolitikaZpravodajství

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Radnice by chtěla schválit rozpočet na rok 2022 na svém posledním letošním řádném zasedání v prosinci. Bude to však možné jen v případě, že rozpočet hlavního města stihnout projednat a schválit v prosinci pražští zastupitelé. Bez tohoto kroku totiž městské části nemohou schvalovat své rozpočty. Ty jsou totiž na rozpočet metropole vázány.

V provizoriu může městská část užívat každý měsíc jen dvanáctinu schváleného rozpočtu předešlého roku a nesmí investovat.

Aktuálně schválené zásady provizoria v Praze 5 jsou nově časově neomezené a aktivovat se budou pokaždé, když zastupitelé nestihnou rozpočet schválit před začátkem daného roku.

Rozpočet na letošní rok si Praha 5 schválila v lednu. Rozpočet počítal s příjmy 718,4 milionu a výdaji 1,13 miliardy korun, rozdíl měla městská část doplatit z úspor z předchozích let.


Autor: red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru