Dnes Pondělí - prehanky-snih 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
PolitikaZpravodajství

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Radnice by chtěla schválit rozpočet na rok 2022 na svém posledním letošním řádném zasedání v prosinci. Bude to však možné jen v případě, že rozpočet hlavního města stihnout projednat a schválit v prosinci pražští zastupitelé. Bez tohoto kroku totiž městské části nemohou schvalovat své rozpočty. Ty jsou totiž na rozpočet metropole vázány.

V provizoriu může městská část užívat každý měsíc jen dvanáctinu schváleného rozpočtu předešlého roku a nesmí investovat.

Aktuálně schválené zásady provizoria v Praze 5 jsou nově časově neomezené a aktivovat se budou pokaždé, když zastupitelé nestihnou rozpočet schválit před začátkem daného roku.

Rozpočet na letošní rok si Praha 5 schválila v lednu. Rozpočet počítal s příjmy 718,4 milionu a výdaji 1,13 miliardy korun, rozdíl měla městská část doplatit z úspor z předchozích let.


Autor: red

Galerie Harfa nabídne vánočním trhovcům volné prodejní jednotky

27. listopadu 2021 ve 21:49

Obchodní centrum Galerie Harfa poskytne zdarma několik plně vybavených prodejních jednotek vybraných obchodníkům, kteří přišli o příležitost prodeje na tradičních vánočních trzích. Chce podpořit malé prodejce, kteří do příprav vložili svůj vlastní kapitál, energii, čas a snahu udělat všem...

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

26. listopadu 2021 v 10:55

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a...

Radní odsouhlasili návrh memoranda o vzájemné spolupráci Prahy se Středočeským krajem

25. listopadu 2021 v 08:46

Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první povolební společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021. Samotný podpis memoranda bude následovat po...

Další články
Nahoru