Dnes Pátek - zatazeno 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 11°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
PolitikaZpravodajství

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Radnice by chtěla schválit rozpočet na rok 2022 na svém posledním letošním řádném zasedání v prosinci. Bude to však možné jen v případě, že rozpočet hlavního města stihnout projednat a schválit v prosinci pražští zastupitelé. Bez tohoto kroku totiž městské části nemohou schvalovat své rozpočty. Ty jsou totiž na rozpočet metropole vázány.

V provizoriu může městská část užívat každý měsíc jen dvanáctinu schváleného rozpočtu předešlého roku a nesmí investovat.

Aktuálně schválené zásady provizoria v Praze 5 jsou nově časově neomezené a aktivovat se budou pokaždé, když zastupitelé nestihnou rozpočet schválit před začátkem daného roku.

Rozpočet na letošní rok si Praha 5 schválila v lednu. Rozpočet počítal s příjmy 718,4 milionu a výdaji 1,13 miliardy korun, rozdíl měla městská část doplatit z úspor z předchozích let.


Autor: red

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

Včera ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Svoboda v Praze 10. Primátor se chystá navštívit i další městské části

Včera ve 21:30

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) vyrazil na svou první cestu po městských částech. V Praze 10 se setkal s vedením radnice, prohlédl si zrekonstruovanou Základní školu V Olšinách a debatoval s žáky. Informoval se také o stavu výstavby nové budovy Mateřské školy Bajkalská a navštívil Čapkovu vilu....

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru