dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
33°C
pozítří
Neděle - skorojasno
30°C
Pražská politika

Praha 5 rozjela jednání o pozemcích na Vidouli, účastní se soutěže

Praha 5 se zapojila do výběrového řízení na koupi pozemků na Vidouli. Řízení vypsalo ministerstvo obrany. Soutěž, kterou vyhlásilo ministerstvo na konci ledna, se týká pozemků o rozloze 11 452 metrů čtverečních, které jsou v územním plánu vedeny jako sady, zahrady a vinice a městská a krajinná zeleň.

Minimální kupní cenu stanovilo ministerstvo na pět a půl milionu korun,“ sdělil radní Pavel Richter (TOP 09), v jehož kompetenci je majetek městské části.

Radní Prahy 5 chtějí zároveň požádat vedení metropole o udělení souhlasu k zastupování města při jednáních s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových, s nímž městská část jedná o možnosti převodu podílů lesních pozemků.

Radnice již v loni v listopadu požádala zastupitele o souhlas, aby mohla zahájit jednání se soukromými vlastníky pozemků v této lokalitě, aby je mohla vykoupit či směnit. „V oblasti Vidoule máme vlastní, koncepční plány, počítáme zde s vybudováním oddechového, volnočasového areálu, který bude veřejně přístupný,“ vysvětlil již tehdy jednání radnice zástupce starosty Martin Slabý (ANO), který má v gesci zeleň a veřejná prostranství.

Ještě v listopadu radní schválili i výběr zpracovatele „Ověřovací urbanistická studie Vidoule“, kterým se stal CMC architects. „Získání pozemků na Vidouli do naší správy je jediná možnost, jak zabránit případnému znovuoživení snah o obnovení zástavby. Díky studii navíc budeme přesně vědět, jakým směrem se dál pohybovat,“ dodává starosta.


Starosta Prahy 3 Bellu: Vítkov by měl být jedním z nejmodernějších parků metropole

26. července 2018 ve 23:52

„Vítkov je srdcem trojky, co se zeleně týče. Park první kategorie. Hlavní město by mělo ve spolupráci s Prahou 3 pracovat na tom, aby to byl jeden z nejmodernějších parků,“ uvedl starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), který stojí v čele Koalice pro Prahu 3. Ta kandiduje v říjnových...

Další články
Nahoru