dnes
Pondělí - prehanky-dest
7°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Pražská politika

Praha 5 rozjela jednání o pozemcích na Vidouli, účastní se soutěže

Praha 5 se zapojila do výběrového řízení na koupi pozemků na Vidouli. Řízení vypsalo ministerstvo obrany. Soutěž, kterou vyhlásilo ministerstvo na konci ledna, se týká pozemků o rozloze 11 452 metrů čtverečních, které jsou v územním plánu vedeny jako sady, zahrady a vinice a městská a krajinná zeleň.

Minimální kupní cenu stanovilo ministerstvo na pět a půl milionu korun,“ sdělil radní Pavel Richter (TOP 09), v jehož kompetenci je majetek městské části.

Radní Prahy 5 chtějí zároveň požádat vedení metropole o udělení souhlasu k zastupování města při jednáních s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových, s nímž městská část jedná o možnosti převodu podílů lesních pozemků.

Radnice již v loni v listopadu požádala zastupitele o souhlas, aby mohla zahájit jednání se soukromými vlastníky pozemků v této lokalitě, aby je mohla vykoupit či směnit. „V oblasti Vidoule máme vlastní, koncepční plány, počítáme zde s vybudováním oddechového, volnočasového areálu, který bude veřejně přístupný,“ vysvětlil již tehdy jednání radnice zástupce starosty Martin Slabý (ANO), který má v gesci zeleň a veřejná prostranství.

Ještě v listopadu radní schválili i výběr zpracovatele „Ověřovací urbanistická studie Vidoule“, kterým se stal CMC architects. „Získání pozemků na Vidouli do naší správy je jediná možnost, jak zabránit případnému znovuoživení snah o obnovení zástavby. Díky studii navíc budeme přesně vědět, jakým směrem se dál pohybovat,“ dodává starosta.


Další články
Nahoru