Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 5: Řemeslné workshopy pro žáky základních škol budou pokračovat

Tradiční řemeslo propojené s novými technologiemi jako robotizace, virtuální realita, 3D tisk či Smart technologie. Nabídka workshopů Řemeslo a Průmysl 4.0 pro základní školy v Praze 5 je mimořádně široká.

„V prvé řadě jde ě o kontakt dětí s řemeslem jako takovým. Všichni víme, že dobrých řemeslníků je dnes pomálu a jejich prestiž vzrůstá. Workshopy na propojení klasického řemesla s technologií dětem ukazují, že řemeslo již zdaleka není pouze opakující se manuální práce, ale skutečně odborná práce, která využívá nejnovější technologie a postupy“, říká radní pro oblast podpory podnikání David Dušek (STAN).

Workshop je rozdělen do bloku dvou vyučovacích hodin. V teoretické části je přiblížena historie technologického pokroku lidstva s největšími milníky až po zapojení techniky a technologií do běžného života. Ve druhé části následuje praktická ukázka tradičního řemesla, nářadí, ale právě i moderní technologie. Například práce s 3D pery či programování ozobotů. Workshop je připraven pro žáky všech věkových kategorií.

„Od prvňáčků až po ty nejvyšší ročníky si děti mohou osahat různé druhy materiálů, vzít do ruky pilu, kladivo, ale třeba i soustruh či lupénkovou pilu. Samozřejmě při zajištění bezpečnostních standardů. Považuji workshopy za velmi přínosné a věřím, že mohou u některých žáků probudíme trvalou lásku k řemeslu“, dodává Dušek.

 


Autor: Hla

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Další články
Nahoru