Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Praha 5: Řemeslné workshopy pro žáky základních škol budou pokračovat

Tradiční řemeslo propojené s novými technologiemi jako robotizace, virtuální realita, 3D tisk či Smart technologie. Nabídka workshopů Řemeslo a Průmysl 4.0 pro základní školy v Praze 5 je mimořádně široká.

„V prvé řadě jde ě o kontakt dětí s řemeslem jako takovým. Všichni víme, že dobrých řemeslníků je dnes pomálu a jejich prestiž vzrůstá. Workshopy na propojení klasického řemesla s technologií dětem ukazují, že řemeslo již zdaleka není pouze opakující se manuální práce, ale skutečně odborná práce, která využívá nejnovější technologie a postupy“, říká radní pro oblast podpory podnikání David Dušek (STAN).

Workshop je rozdělen do bloku dvou vyučovacích hodin. V teoretické části je přiblížena historie technologického pokroku lidstva s největšími milníky až po zapojení techniky a technologií do běžného života. Ve druhé části následuje praktická ukázka tradičního řemesla, nářadí, ale právě i moderní technologie. Například práce s 3D pery či programování ozobotů. Workshop je připraven pro žáky všech věkových kategorií.

„Od prvňáčků až po ty nejvyšší ročníky si děti mohou osahat různé druhy materiálů, vzít do ruky pilu, kladivo, ale třeba i soustruh či lupénkovou pilu. Samozřejmě při zajištění bezpečnostních standardů. Považuji workshopy za velmi přínosné a věřím, že mohou u některých žáků probudíme trvalou lásku k řemeslu“, dodává Dušek.

 


Autor: Hla

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Dnes ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru