Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 2°C
Středa 6. 12. 2023
Svátek má Mikuláš
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 5: Řemeslné workshopy pro žáky základních škol budou pokračovat

Tradiční řemeslo propojené s novými technologiemi jako robotizace, virtuální realita, 3D tisk či Smart technologie. Nabídka workshopů Řemeslo a Průmysl 4.0 pro základní školy v Praze 5 je mimořádně široká.

„V prvé řadě jde ě o kontakt dětí s řemeslem jako takovým. Všichni víme, že dobrých řemeslníků je dnes pomálu a jejich prestiž vzrůstá. Workshopy na propojení klasického řemesla s technologií dětem ukazují, že řemeslo již zdaleka není pouze opakující se manuální práce, ale skutečně odborná práce, která využívá nejnovější technologie a postupy“, říká radní pro oblast podpory podnikání David Dušek (STAN).

Workshop je rozdělen do bloku dvou vyučovacích hodin. V teoretické části je přiblížena historie technologického pokroku lidstva s největšími milníky až po zapojení techniky a technologií do běžného života. Ve druhé části následuje praktická ukázka tradičního řemesla, nářadí, ale právě i moderní technologie. Například práce s 3D pery či programování ozobotů. Workshop je připraven pro žáky všech věkových kategorií.

„Od prvňáčků až po ty nejvyšší ročníky si děti mohou osahat různé druhy materiálů, vzít do ruky pilu, kladivo, ale třeba i soustruh či lupénkovou pilu. Samozřejmě při zajištění bezpečnostních standardů. Považuji workshopy za velmi přínosné a věřím, že mohou u některých žáků probudíme trvalou lásku k řemeslu“, dodává Dušek.

 


Autor: Hla

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

Dnes v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

Včera v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

Včera v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru