Dnes Pátek - mlha 7°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 10°C
Pátek 7. 10. 2022
Svátek má Justýna
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 5: Ředitelce MŠ Kroupova bylo vyhrožováno

Praha 5 uspořádala v pondělí tiskovou konferenci, na které se vymezila proti údajným nepravdám uvedeným v zavádějící reportáži TV Nova. Rada městské části ve svém usnesení také reaguje na nová a závažná zjištění v kauze MŠ Kroupova a pro rozptýlení veškerých pochybností zřizuje nezávislou kontrolní komisi odborníků. Možnost nominovat její členy nabídne také opozičním zastupitelům. Praha 5 o tom informovala v tiskové zprávě.

„Předškolní děti se staly rukojmím ve vyhroceném osobním sporu. Vyslyšela jsem proto prosby rodičů a do sporu vstoupila jako mediátor se snahou o zklidnění situace. Chceme rozptýlit veškeré pochybnosti, proto jsme se rozhodli zřídit pracovní skupinu složenou z pracovníků úřadu MČ Praha 5, odborníků z oblasti hygieny a také z oblasti vyhodnocování kvality předškolního vzdělávání. Úkolem komise bude zajistit celkový audit činností vykonávaných MŠ Kroupova. Aby byla zajištěna nezávislost komise, možnost nominovat členy nabídneme také opozičním zastupitelům,” okomentovala postup radních městské části starostka a poslankyně Renáta Zajíčková (ODS).

Na řadu údajně nestandardních kroků provázejících medializovanou kauzu upozornilo několik rodičů dětí, kteří ve společném prohlášení podpořili ředitelku školy.  

Na tiskové konferenci také zaznělo stručné vyjádření k nepravdivým informacím: 

  • igelitové pytle nesloužily k servírování > sloužily k uchování příloh v době výdeje
  • nahlášený problém netrvá > byl vyřešen okamžitě (v listopadu 2021)
  • k problému nedocházelo 10 let > hygiena uvádí období mezi lety 2020 a 2021
  • akreditovaná laboratoř nepotvrdila ohrožení zdraví dětí
  • starostka Zajíčková odmítla nařčení, že ředitelku MŠ osobně zná 

Ředitelka školy během tiskové konference uvedla, že je jí vyhrožováno. Předložila emailovou komunikaci, ve které je na ní vyvíjen nátlak fiktivní obžalobou. Ta byla vyhodnocena Advokátní komorou jako zneužití jména uvedeného advokáta. 

„Jakmile přišla fiktivní obžaloba bylo mi telefonicky vyhrožováno. Bylo mi řečeno, jestli nemám čisté svědomí, abych si sehnala dobrého advokáta. Dále mi bylo řečeno, že do deseti dní budu předvolaná na policii, což se nestalo. V červnu na mě bylo podané trestní oznámení a přijela za mnou kriminální policie. Po podání výpovědi mi bylo sděleno, že se nejedná o případ k dalšímu vyšetřování a policie jej ukládá,“ říká ředitelka mateřské školky Zuzana Legnerová.


Autor: TZ, red
Další články
Nahoru