Dnes Sobota - jasno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Praha 5: Připravujeme manuál, jak používat roušky

Včera v on-line vysílání starostka Prahy 5 Renáta Zajíčkova především poděkovala všem občanům a návštěvníkům Prahy 5 za ohleduplné chování a za to, že se lidé minimálně pohybují po ulicích a na hřištích.

„Děkuji všem, kteří nám nabízejí pomoc a dodání podomácku ušitých roušek, využíváme tyto nabídky především pro centrum pro seniory, a v současné době připravujeme i manuál pro to, jak s rouškou zacházet. Jedna věc je roušku mít, a druhá, jak jí správně používat,“ řekla starostka.

Radní Viktor Čahoj informoval o dotazech, s kterými se na radnici veřejnost nejčastěji obrací. Informační linka pro tato dotazy je 257 000 555, slouží právě těmto dotazům. „Nejčastěji se lidé ptají na celkovou situaci v Praze 5, jak vyřídit OP, ŽL nebo rodný list. Dotazy jsou i na parkování a modré zóny,“ řekl radní.


Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

Včera ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Petice rodičů za PCR testy a bezpečné, rychlé a plošné otevření škol a školek

29. dubna 2021 ve 23:52

Blesková petice rodičů, kteří chtějí přesnější PCR testy a rychlejší otevření školek a škol bez rotace, se začala šířit 16. dubna – po prvním týdnu testování dětí na prvním stupni základnách škol a ve školkách málo průkaznými antigenními testy.

Další články
Nahoru