dnes
Středa - oblacno
2°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
0°C
pozítří
Pátek - mlha
1°C
Koronavirus

Praha 5: Připravujeme manuál, jak používat roušky

Včera v on-line vysílání starostka Prahy 5 Renáta Zajíčkova především poděkovala všem občanům a návštěvníkům Prahy 5 za ohleduplné chování a za to, že se lidé minimálně pohybují po ulicích a na hřištích.

„Děkuji všem, kteří nám nabízejí pomoc a dodání podomácku ušitých roušek, využíváme tyto nabídky především pro centrum pro seniory, a v současné době připravujeme i manuál pro to, jak s rouškou zacházet. Jedna věc je roušku mít, a druhá, jak jí správně používat,“ řekla starostka.

Radní Viktor Čahoj informoval o dotazech, s kterými se na radnici veřejnost nejčastěji obrací. Informační linka pro tato dotazy je 257 000 555, slouží právě těmto dotazům. „Nejčastěji se lidé ptají na celkovou situaci v Praze 5, jak vyřídit OP, ŽL nebo rodný list. Dotazy jsou i na parkování a modré zóny,“ řekl radní.


Praha 9: Detekce teploty příchozích do institucí

22. listopadu 2020 v 19:33

Praha 9 instalovala detekční rámy a kamery měřící teplotu příchozích v základních a mateřských školách – termokamery v ZŠ Novoborská, ZŠ Litvínovská 600 a MŠ Veltruská, rám v ZŠ Litvínovská 500. Stejná zařízení připravuje devátá městská část v MŠ U Vysočanského pivovaru a ústavu Sociální služby...

Senioři v nemocnici sv. Alžběty dostali dárky

21. listopadu 2020 v 09:50

Ve středu navštívila místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija nemocnici svaté Alžběty a předala personálu dárky pro dlouhodobě hospitalizované seniory.

Provozujete restauraci, kavárnu, bistro? Napište na radnici

19. listopadu 2020 v 15:09

Pokud se váš podnik nachází na území Prahy 5 a máte otevřené výdejní okénko či fungující rozvoz, můžete napsat na emailovou adresu: tomas.haas@praha5.cz.

Výuka na dálku v Praze 15. Radnice připravila dotazník pro rodiče

17. listopadu 2020 ve 20:13

Radnice Prahy 15 se obrací na rodiče s prosbou o pomoc při zpětné vazbě na distanční výuku,. Tentokrát se bude týkat 2. vlny pandemie, a i nyní bude formu dotazníku.

Klub Rodina pomáhá

17. listopadu 2020 v 07:31

Ve spolupráci s Potravinovou bankou poskytuje od jara Virtuální klub Rodina Prahy 13 potravinovou pomoc. Zaregistrovat se může každá rodina, která prožívá těžké období např. kvůli ztrátě zaměstnání, náročné onkologické léčbě.

Praha 8 spustí rychlotesty, zaměří se na sociální služby

16. listopadu 2020 v 07:43

Praha 8 zakoupila speciální přístroj Ichroma II na testování přítomnosti viru způsobující onemocnění covid-19. „V testování se zaměříme především na sociální služby, seniory a zaměstnance, kteří s nimi pracují. Odběrem výtěru z nosohltanu a následným zpracování získáme výsledek už do 12 minut...

Další články
Nahoru