Dnes Pondělí - oblacno 14°C
Zítra Úterý - zatazeno 15°C
Pondělí 20. 9. 2021
Svátek má Oleg
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Koronavirus

Praha 5: Připravujeme manuál, jak používat roušky

Včera v on-line vysílání starostka Prahy 5 Renáta Zajíčkova především poděkovala všem občanům a návštěvníkům Prahy 5 za ohleduplné chování a za to, že se lidé minimálně pohybují po ulicích a na hřištích.

„Děkuji všem, kteří nám nabízejí pomoc a dodání podomácku ušitých roušek, využíváme tyto nabídky především pro centrum pro seniory, a v současné době připravujeme i manuál pro to, jak s rouškou zacházet. Jedna věc je roušku mít, a druhá, jak jí správně používat,“ řekla starostka.

Radní Viktor Čahoj informoval o dotazech, s kterými se na radnici veřejnost nejčastěji obrací. Informační linka pro tato dotazy je 257 000 555, slouží právě těmto dotazům. „Nejčastěji se lidé ptají na celkovou situaci v Praze 5, jak vyřídit OP, ŽL nebo rodný list. Dotazy jsou i na parkování a modré zóny,“ řekl radní.


Autor: TZ, red

Metropolitní očkovací centrum bude od příštího týdne pokračovat v novém režimu

Včera v 08:10

Velká očkovací centra mimo zdravotnická zařízení se v celé republice postupně uzavírají. Také Metropolitní očkovací centrum utlumuje svoji činnost a podle plánu skončilo k pátku 17. září s jeho provozem hlavní město. Očkovací centrum bude i nadále fungovat v omezeném...

Praha pokračuje v očkování lidí bez přístřeší

16. září 2021 v 10:38

Ve snaze zajistit co nejvyšší proočkovanost Pražanů organizuje hlavní město od poloviny července očkování lidí bez přístřeší. Díky dohodě s Ministerstvem zdravotnictví očkuje Praha i cizince bez domova, kteří žijí na území hlavního města. Během osmi očkovacích akcí se podařilo podat vakcínu, která...

Ve FTN bylo naočkováno už více než 160 tisíc lidí a přes 4000 dětí od 12 let

14. září 2021 v 06:55

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) bylo naočkováno už více než 160 tisíc lidí a k tomu přes 4000 dětí od 12 do 15 let. Očkovat proti nemoci Covid-19 se ve FTN začalo na konci prosince minulého roku, a to v prostorách nového očkovacího centra v pavilonu F. 

Další články
Nahoru