dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - polojasno
20°C
pozítří
Neděle - skorojasno
22°C
Koronavirus

Praha 5: Připravujeme manuál, jak používat roušky

Včera v on-line vysílání starostka Prahy 5 Renáta Zajíčkova především poděkovala všem občanům a návštěvníkům Prahy 5 za ohleduplné chování a za to, že se lidé minimálně pohybují po ulicích a na hřištích.

„Děkuji všem, kteří nám nabízejí pomoc a dodání podomácku ušitých roušek, využíváme tyto nabídky především pro centrum pro seniory, a v současné době připravujeme i manuál pro to, jak s rouškou zacházet. Jedna věc je roušku mít, a druhá, jak jí správně používat,“ řekla starostka.

Radní Viktor Čahoj informoval o dotazech, s kterými se na radnici veřejnost nejčastěji obrací. Informační linka pro tato dotazy je 257 000 555, slouží právě těmto dotazům. „Nejčastěji se lidé ptají na celkovou situaci v Praze 5, jak vyřídit OP, ŽL nebo rodný list. Dotazy jsou i na parkování a modré zóny,“ řekl radní.


Zákaz návštěv v celém areálu Všeobecné fakultní nemocnice

Dnes v 11:59

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci, jsou od dnešního dne, 18. září, až do odvolání zakázány návštěvy na všech klinikách a odděleních Všeobecné fakultní nemocnice.

Pátý ročník Palm Off Festu je zrušen

Dnes v 09:54

Mezinárodní setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest 2020 se vzhledem k omezením spojených s pandemickou krizí přesouvá na podzim následujícího roku. 

Praha chce víc odběrových míst

Dnes v 09:05

Na návrh ODS přijalo Zastupitelstvo hlavního města Prahy podporu nových opatření na zamezení šíření koronavirové infekce.

Praha 8 připravila výdej dezinfekce veřejnosti

16. září 2020 ve 22:51

Zájemci, kteří mají trvalé bydliště v Praze 8 nebo podnikatelé s provozovnou v Praze 8 mohou získat 1 litr dezinfekce u stánku na farmářských trzích v Ládví a Karlíně.

Praha 9 zajistila ve svých organizacích plošné testování na covid-19

16. září 2020 ve 21:49

„V organizacích zřizovaných městskou částí Praha 9 jsme zajistili plošné testování v případě podezření na covid-19 v potenciálně zasažené skupině, jako jsou například třídy ve školách a školkách, zaměstnanci na oddělení sociálních služeb,“ uvedl místostarosta deváté městské části Praha 9 Tomáš...

Kvůli covidu-19 je na týden uzavřena ZŠ Donovalská v Praze 11, zaměstanci jsou v karanténě

14. září 2020 v 11:39

Kvůli nákaze covidem-19 je uzavřená Základní škola Donovalská v Praze 11. Na webu školy to uvedl její ředitel Pavel Dittrich. „Třicet zaměstnanců školy, převážně pedagogů, je rozhodnutím hygieniků v karanténě do 19. září,“ sdělil Dittrich. Pokud nedojde ke zhoršení situace nebo k jiným...

Další články
Nahoru