Dnes Neděle - jasno 17°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 7°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Praha 5 připravuje zásady, které se budou týkat zajištění fungování pracovišť úřadu městské části

Za přítomnosti zástupců Fakultní nemocnice Motol, Prahy 13, Oblastního ředitelství II Policie ČR, Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy a Oblastního ředitelství Praha 5 Městské policie hl. m. Prahy se dnes konalo druhé krizové zasedání Bezpečnostní rady Městské části Praha 5. Hlavním tématem jednání byla epidemiologická situace v souvislosti s výskytem nákazy novým koronavirem SARS-CoV-2 a připravenost na možné rozšíření nákazy i na území této městské části.

V úvodu jednání se Bezpečností rada MČ Praha 5 seznámila s informacemi o aktuální situaci v hlavním městě, zejména s výstupem ze zasedání Bezpečnostní rady hl. m. Prahy, které se konalo včera. Dále vyslechla zprávy jednotlivých členů o opatřeních, která zavedli v rámci svých pracovišť, i o jejich připravenosti na případnou zhoršující se epidemiologickou situaci.

„V souladu s rozhodnutím vlády, které vstoupilo v platnost včera, zrušila Praha 5 všechny akce, které se měly konat v průběhu března, například Reprezentační ples nebo Slavnostní předání titulu Čestný občan. O pořádání akcí v následujících měsících rozhodneme až na základě aktuální situace,“ uvedla starostka Renáta Zajíčková.

Zmínila se také o zajištění akceschopnosti úřadu a jeho pracovníků. „Plně si uvědomujeme, že chod města a jeho úřadů musí být zabezpečen. Proto v současné době připravujeme zásady, které se budou týkat zajištění fungování našich pracovišť, byť výhledově možná v omezeném režimu,“ pokračovala.

Zástupce ředitele Oblastního ředitelství Praha II Policie České republiky plukovník David Körner se zmínil o případu, kdy byl nahlášen prodej předražených roušek, jinak vyhodnotil situaci jako klidnou, bez jakýchkoliv výjimečných událostí.

„Fakultní nemocnice Motol pracuje bez omezení, byly zrušeny návštěvy na lůžkových oddělením pro dospělé i děti. Denně se schází ,COVID tým´, který projednává aktuální stav, neboť situace se neustále mění. Motol funguje i jako odběrové místo na přítomnost koronaviru (COVID-19), nicméně jeho kapacita je omezená,“ řekl pracovník krizového řízení Fakultní nemocnice Motol Michal Kotalík.

„Nemocnice má v této chvíli zásobu dezinfekčních i ochranných prostředků – roušek i respirátorů na sedm dnů, o dalších dodávkách tohoto materiálu jednáme,“ dodal.

V průběhu zasedání Bezpečnostní rada MČ Praha 5 schválila soubor opatření, která zahrnují kupříkladu uzavření uměleckých škol a domů dětí a mládeže či zrušení dalších vzdělávacích a mimoškolních akcí v prostorách škol, kterých je zřizovatelem.

Zabývala se také uzavřením či neuzavřením mateřských škol. Doporučení všech členů bezpečnostní rady bylo prozatím mateřské školy neuzavírat. Rodiče však budou vyzváni, aby – pokud je to v jejich možnostech – děti do předškolních zařízení nedávali.

Příští zasedání rady je naplánováno na pondělí 16. března.

Usnesení Bezpečnostní rady MČ Praha 5 ze dne 11. března 
 

Rada doporučuje

-         s okamžitou platností uzavřít všechny základní umělecké školy i domy dětí a mládeže;

-         uzavřeným základním školám připravit domácí výuku žáků a prostřednictvím elektronické pošty jim pravidelně zasílat učivo a úkoly;

-         dokončit již započaté lyžařské výcviky a školy v přírodě s tím, že po návratu škola kontaktuje Hygienickou stanici hl. m. Prahy pro doporučení dalšího postupu s ohledem na aktuální situaci;

-         zrušit školní akce, které nesouvisejí přímo se vzděláváním, ostatní aktivity, např. komerční pronájmy, se i nadále budou řídit nařízením vlády ze dne 10. března 2020;

-         přijmout taková režimová opatření, která minimalizují pohyb občanů po budovách úřadu Městské části Praha 5;

-         zřídit kontaktní místo pro informování veřejnosti o aktuální situaci a chodu ÚMČ

Praha 5;

-         prověřit možnost vedení jednání bezpečnostní rady prostřednictvím telekonference nebo videokonference;

-         v kauze pana Martina Šardy zaslat podnět Hygienické stanici hl. m. Prahy k urgentnímu řešení dlouhodobě neutěšené situace v souvislosti s aktuálními hygienickými opatřeními.

Rada nedoporučuje

-         uzavřít mateřské školy, jesle a dětské skupiny, jichž je zřizovatelem, nebo které působí na území MČ Praha 5.


Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

Včera v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Praha 9 chce jít vlastní cestou testování

7. dubna 2021 v 18:31

Praha 9 vyzkoušela v pilotním projektu všechny dostupné antigenní testy pro potřeby škol a školek. Jedinou spolehlivou a zároveň ekonomicky přijatelnou metodou je takzvané poolováni, vyhodnocování pomocí kolektivního testování PCR. Spolupráce probíhala s renomovanou českou laboratoří, tak byla...

V úterý přibylo 465 případů koronaviru, nejméně ve všední den od poloviny prosince

7. dubna 2021 v 11:37

V metropoli v úterý přibylo 465 potvrzených případů koronaviru, je to nejnižší nárůst ve všední den od 14. prosince. Počet zemřelých s onemocněním covid-19 od začátku epidemie v hlavním městě stoupl na 2500, uvedla ČTK.

Praha 6: Roušky na poliklinice Pod Marjánkou

7. dubna 2021 v 09:53

Praha 6 opět vydává roušky na poliklinice Pod Marjánkou. 

Pražští sociální pracovníci pečující o potřebné budou očkováni

7. dubna 2021 v 07:08

Registrace sociálních pracovníků a dalších pečovatelů, kteří pomáhají ohroženým skupinám obyvatel v každodenním životě, bude spuštěna ve středu 7. dubna.

Nejméně případů covidu od Mikuláše

6. dubna 2021 v 11:27

Na Velikonoční pondělí přibylo v Praze 185 potvrzených případů onemocnění covid-19, je to o 69 méně než v neděli. Nižší denní nárůst zaznamenali hygienici v hlavním městě naposledy v neděli 6. prosince, uvedla ČTK.

Respirátory pro seniory z Prahy 4 na Spořilově

5. dubna 2021 ve 20:40

Praha 4 pokračuje v rozdávání respirátorů seniorům, kteří mají trvalé bydliště v městské části. Vzhledem k rozsáhlé rekonstrukci tramvajové trati a s tím související zhoršené dostupnosti historické Nuselské radnice, budou respirátory vydávány na Spořilově v Informačním centru Prahy 4, Hlavní...

Nedělní počet nových případů covidu v metropoli byl mírně vyšší než před týdnem

5. dubna 2021 v 16:33

V Praze přibylo v neděli 249 potvrzených případů onemocnění covid-19. Bylo to sice o zhruba pět procent více než před týdnem, ale i tak je to druhý nejnižší denní nárůst v letošním roce, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru