Dnes Sobota - zatazeno -4°C
Zítra Neděle - oblacno -2°C
Sobota 16. 1. 2021
Svátek má Ctirad
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Praha 5 připravuje zásady, které se budou týkat zajištění fungování pracovišť úřadu městské části

Za přítomnosti zástupců Fakultní nemocnice Motol, Prahy 13, Oblastního ředitelství II Policie ČR, Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy a Oblastního ředitelství Praha 5 Městské policie hl. m. Prahy se dnes konalo druhé krizové zasedání Bezpečnostní rady Městské části Praha 5. Hlavním tématem jednání byla epidemiologická situace v souvislosti s výskytem nákazy novým koronavirem SARS-CoV-2 a připravenost na možné rozšíření nákazy i na území této městské části.

V úvodu jednání se Bezpečností rada MČ Praha 5 seznámila s informacemi o aktuální situaci v hlavním městě, zejména s výstupem ze zasedání Bezpečnostní rady hl. m. Prahy, které se konalo včera. Dále vyslechla zprávy jednotlivých členů o opatřeních, která zavedli v rámci svých pracovišť, i o jejich připravenosti na případnou zhoršující se epidemiologickou situaci.

„V souladu s rozhodnutím vlády, které vstoupilo v platnost včera, zrušila Praha 5 všechny akce, které se měly konat v průběhu března, například Reprezentační ples nebo Slavnostní předání titulu Čestný občan. O pořádání akcí v následujících měsících rozhodneme až na základě aktuální situace,“ uvedla starostka Renáta Zajíčková.

Zmínila se také o zajištění akceschopnosti úřadu a jeho pracovníků. „Plně si uvědomujeme, že chod města a jeho úřadů musí být zabezpečen. Proto v současné době připravujeme zásady, které se budou týkat zajištění fungování našich pracovišť, byť výhledově možná v omezeném režimu,“ pokračovala.

Zástupce ředitele Oblastního ředitelství Praha II Policie České republiky plukovník David Körner se zmínil o případu, kdy byl nahlášen prodej předražených roušek, jinak vyhodnotil situaci jako klidnou, bez jakýchkoliv výjimečných událostí.

„Fakultní nemocnice Motol pracuje bez omezení, byly zrušeny návštěvy na lůžkových oddělením pro dospělé i děti. Denně se schází ,COVID tým´, který projednává aktuální stav, neboť situace se neustále mění. Motol funguje i jako odběrové místo na přítomnost koronaviru (COVID-19), nicméně jeho kapacita je omezená,“ řekl pracovník krizového řízení Fakultní nemocnice Motol Michal Kotalík.

„Nemocnice má v této chvíli zásobu dezinfekčních i ochranných prostředků – roušek i respirátorů na sedm dnů, o dalších dodávkách tohoto materiálu jednáme,“ dodal.

V průběhu zasedání Bezpečnostní rada MČ Praha 5 schválila soubor opatření, která zahrnují kupříkladu uzavření uměleckých škol a domů dětí a mládeže či zrušení dalších vzdělávacích a mimoškolních akcí v prostorách škol, kterých je zřizovatelem.

Zabývala se také uzavřením či neuzavřením mateřských škol. Doporučení všech členů bezpečnostní rady bylo prozatím mateřské školy neuzavírat. Rodiče však budou vyzváni, aby – pokud je to v jejich možnostech – děti do předškolních zařízení nedávali.

Příští zasedání rady je naplánováno na pondělí 16. března.

Usnesení Bezpečnostní rady MČ Praha 5 ze dne 11. března 
 

Rada doporučuje

-         s okamžitou platností uzavřít všechny základní umělecké školy i domy dětí a mládeže;

-         uzavřeným základním školám připravit domácí výuku žáků a prostřednictvím elektronické pošty jim pravidelně zasílat učivo a úkoly;

-         dokončit již započaté lyžařské výcviky a školy v přírodě s tím, že po návratu škola kontaktuje Hygienickou stanici hl. m. Prahy pro doporučení dalšího postupu s ohledem na aktuální situaci;

-         zrušit školní akce, které nesouvisejí přímo se vzděláváním, ostatní aktivity, např. komerční pronájmy, se i nadále budou řídit nařízením vlády ze dne 10. března 2020;

-         přijmout taková režimová opatření, která minimalizují pohyb občanů po budovách úřadu Městské části Praha 5;

-         zřídit kontaktní místo pro informování veřejnosti o aktuální situaci a chodu ÚMČ

Praha 5;

-         prověřit možnost vedení jednání bezpečnostní rady prostřednictvím telekonference nebo videokonference;

-         v kauze pana Martina Šardy zaslat podnět Hygienické stanici hl. m. Prahy k urgentnímu řešení dlouhodobě neutěšené situace v souvislosti s aktuálními hygienickými opatřeními.

Rada nedoporučuje

-         uzavřít mateřské školy, jesle a dětské skupiny, jichž je zřizovatelem, nebo které působí na území MČ Praha 5.


Praha 2 začíná očkovat dvojkové seniory 80+

Dnes v 07:57

Dnes bude Praha 2 ve spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze na Karlově náměstí očkovat prvních 140 dvojkových seniorů. 

Praha 8 pomůže seniorům i s dopravou na očkování

Včera ve 22:07

Odbor zdravotnictví a sociálních služeb Prahy 8, který provozuje seniorské linky, dnes vyřídil a pomohl 160 volajícím. Nejvíce lidé volali mezi 8 a 10 ranní. První zájemce se ozval už dokonce v 6:30 ráno.

Praha 4 pomáhá seniorům zvládnout systém očkování

Včera v 09:34

V Praze 4, která je nejlidnatější městskou částí v hlavním městě, žije 8612 seniorů starších 80 let. Radnice před spuštěním očkování proti covid-19, aktuálně právě u seniorů nad 80 let, kontaktuje nejvíce ohrožené seniory a poskytuje pomoc těm, kteří nemají blízké příbuzné nebo známé, kteří by jim...

Praha 2: Seniorům 80+, kteří se chtějí nechat očkovat, pomůže radnice

Včera v 09:06

Senioři, kteří by se chtěli nechat očkovat proti nemoci covid-19, je jim 80 let a více a žijí na Praze 2, se mohou obrátit na radnici.

Praha pomůže seniorům s registrací a případnými dotazy k očkování

Včera v 08:23

Linka 800 160 166 bude dnešního dne od 12 hodin sloužit pro pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému a operátoři zde budou také vyřizovat případné dotazy k očkování.

Pomozte svému seniorovi s registrací, vyzývá Praha 10

Včera v 08:13

Praha 10 spustila výzvu ve které na své občany apeluje, aby pomohli příbuzným, sousedům a známým ve věku 80 let a víc, kteří se mohou registrovat na očkování proti covid-19. Vzhledem k tomu, že přihlásit se je možné pouze elektronicky, bude řada z nich potřebovat...

Praha 6 pomáhá seniorům s registrací na očkování

Včera v 06:05

Dnes začínají registrace k očkování proti covid-19 pro osoby starší 80 let. Centrální registrace organizuje ministerstvo zdravotnictví.

Praha 3 spustí registrace na očkování ve Vinohradské nemocnici

14. ledna 2021 v 17:02

Registrace se týká seniorů nad 80 let.

innogy dál pokračuje v pomoci s trasováním

14. ledna 2021 ve 14:42

Po krátké vánoční pauze pokračuje innogy v pomoci s trasováním v systému eRouška. Vzhledem k přetrvávající vážné epidemiologické situaci energetická skupina prodloužila smlouvu se státem a znovu vyčlenila část kapacit svého call centra pro pomoc v boji proti šíření nemoci covid-19. Za dva měsíce...

Další články
Nahoru