dnes
Čtvrtek - skorojasno
21°C
zítra
Pátek - zatazeno
18°C
pozítří
Sobota - skorojasno
17°C
Koronavirus

Praha 5 připravuje zásady, které se budou týkat zajištění fungování pracovišť úřadu městské části

Za přítomnosti zástupců Fakultní nemocnice Motol, Prahy 13, Oblastního ředitelství II Policie ČR, Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy a Oblastního ředitelství Praha 5 Městské policie hl. m. Prahy se dnes konalo druhé krizové zasedání Bezpečnostní rady Městské části Praha 5. Hlavním tématem jednání byla epidemiologická situace v souvislosti s výskytem nákazy novým koronavirem SARS-CoV-2 a připravenost na možné rozšíření nákazy i na území této městské části.

V úvodu jednání se Bezpečností rada MČ Praha 5 seznámila s informacemi o aktuální situaci v hlavním městě, zejména s výstupem ze zasedání Bezpečnostní rady hl. m. Prahy, které se konalo včera. Dále vyslechla zprávy jednotlivých členů o opatřeních, která zavedli v rámci svých pracovišť, i o jejich připravenosti na případnou zhoršující se epidemiologickou situaci.

„V souladu s rozhodnutím vlády, které vstoupilo v platnost včera, zrušila Praha 5 všechny akce, které se měly konat v průběhu března, například Reprezentační ples nebo Slavnostní předání titulu Čestný občan. O pořádání akcí v následujících měsících rozhodneme až na základě aktuální situace,“ uvedla starostka Renáta Zajíčková.

Zmínila se také o zajištění akceschopnosti úřadu a jeho pracovníků. „Plně si uvědomujeme, že chod města a jeho úřadů musí být zabezpečen. Proto v současné době připravujeme zásady, které se budou týkat zajištění fungování našich pracovišť, byť výhledově možná v omezeném režimu,“ pokračovala.

Zástupce ředitele Oblastního ředitelství Praha II Policie České republiky plukovník David Körner se zmínil o případu, kdy byl nahlášen prodej předražených roušek, jinak vyhodnotil situaci jako klidnou, bez jakýchkoliv výjimečných událostí.

„Fakultní nemocnice Motol pracuje bez omezení, byly zrušeny návštěvy na lůžkových oddělením pro dospělé i děti. Denně se schází ,COVID tým´, který projednává aktuální stav, neboť situace se neustále mění. Motol funguje i jako odběrové místo na přítomnost koronaviru (COVID-19), nicméně jeho kapacita je omezená,“ řekl pracovník krizového řízení Fakultní nemocnice Motol Michal Kotalík.

„Nemocnice má v této chvíli zásobu dezinfekčních i ochranných prostředků – roušek i respirátorů na sedm dnů, o dalších dodávkách tohoto materiálu jednáme,“ dodal.

V průběhu zasedání Bezpečnostní rada MČ Praha 5 schválila soubor opatření, která zahrnují kupříkladu uzavření uměleckých škol a domů dětí a mládeže či zrušení dalších vzdělávacích a mimoškolních akcí v prostorách škol, kterých je zřizovatelem.

Zabývala se také uzavřením či neuzavřením mateřských škol. Doporučení všech členů bezpečnostní rady bylo prozatím mateřské školy neuzavírat. Rodiče však budou vyzváni, aby – pokud je to v jejich možnostech – děti do předškolních zařízení nedávali.

Příští zasedání rady je naplánováno na pondělí 16. března.

Usnesení Bezpečnostní rady MČ Praha 5 ze dne 11. března 
 

Rada doporučuje

-         s okamžitou platností uzavřít všechny základní umělecké školy i domy dětí a mládeže;

-         uzavřeným základním školám připravit domácí výuku žáků a prostřednictvím elektronické pošty jim pravidelně zasílat učivo a úkoly;

-         dokončit již započaté lyžařské výcviky a školy v přírodě s tím, že po návratu škola kontaktuje Hygienickou stanici hl. m. Prahy pro doporučení dalšího postupu s ohledem na aktuální situaci;

-         zrušit školní akce, které nesouvisejí přímo se vzděláváním, ostatní aktivity, např. komerční pronájmy, se i nadále budou řídit nařízením vlády ze dne 10. března 2020;

-         přijmout taková režimová opatření, která minimalizují pohyb občanů po budovách úřadu Městské části Praha 5;

-         zřídit kontaktní místo pro informování veřejnosti o aktuální situaci a chodu ÚMČ

Praha 5;

-         prověřit možnost vedení jednání bezpečnostní rady prostřednictvím telekonference nebo videokonference;

-         v kauze pana Martina Šardy zaslat podnět Hygienické stanici hl. m. Prahy k urgentnímu řešení dlouhodobě neutěšené situace v souvislosti s aktuálními hygienickými opatřeními.

Rada nedoporučuje

-         uzavřít mateřské školy, jesle a dětské skupiny, jichž je zřizovatelem, nebo které působí na území MČ Praha 5.


Praha pomůže malým a středním podnikatelům z vlastního programu

Dnes v 08:02

Vedení hlavního města se rozhodlo přesměrovat finanční prostředky z pražského operačního programu Praha – Pól růstu. Do pražské verze záchranného programu s pracovním názvem „Covid PRAHA” bude relokováno více než 500 milionů korun na pomoc malým a středním...

V Praze 9 se včera uklízelo a rozdávalo

Dnes v 07:49

Včera devátá městská část rozdala roušky a dezinfekci a zaměstnanci radnice se vrhli na úklid od Sokolovské až k Levobřežní ulici.

Praha 4 zrušila letošní valorizace nájemného

Dnes v 07:44

Rada městské části Praha 4 se rozhodla zrušit letošní valorizaci nájemného, a to u všech prostor, které má městská část ve správě. Důvodem je snaha pomoci obyvatelům Prahy 4 v nelehké finanční situaci. Po celý letošní rok se tak nájemné nebude zvyšovat.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny agendy CzechPOINT

Dnes v 07:37

Od středy 8. dubna radnice Prahy 6 rozšířila úřední hodiny agendy CzechPOINT.

V Praze 13 se včera ochranné pomůcky rozdávaly před radnicí

Dnes v 07:34

Ve středu 8. dubna pokračovalo, v režii místní Agendy 21, rozdávání dezinfekce a roušek.

Praha 2 dnes k dezinfekci přidá pomlázku

Dnes v 07:15

Pokud ještě nemáte pomlázku, můžete si pro ni přijít dnes na některé z distribučních center pro výdej dezinfekce, na náměstí Míru 14 nebo do Jaromírovy 23, v době od 9 do 16 hodin.

V Praze 15 proběhla dezinfekce hřišť, radnice a bytových domů

Včera ve 21:04

V pondělí proběhla plošná dezinfekce všech 40 dětských hřišť a oddechových míst, které jsou ve správě městské části, a to včetně herních prvků na nich se nacházejících.

Držíme při sobě. Osobnosti z Prahy 1 nahrály pozdravy sousedům

Včera ve 20:54

Vlastimil Harapes, Jiřina Šiklová, Petr Čtvrtníček, Petr Kostka a Carmen Mayerová, Janek Ledecký, Radim Fiala, Jiřina Marková-Krystlíková, Rudy Linka, Dan Hrubý, Václav Hybš, Zdeněk Barták a Michael Prostějovský – ti všichni poslali svým sousedům z Prahy 1 pozdrav, který má potěšit a zároveň...

Občanská linka Prahy 11 nově funguje také pro osoby s poruchou sluchu

Včera v 15:21

Praha 11 dnes spustila online přepis občanské linky, který osobám s postižením sluchu či seniorům usnadní komunikaci s úřadem a získávání informací. Služba je poskytována zdarma.

Praha 7: Výdej roušek před Velikonocemi

Včera v 15:17

V pátek 10. 4 a v pondělí 13. 4. neuskuteční pravidelný výdej roušek před obchody. Na místo toho si je od dobrovolníků můžete převzít už ve čtvrtek 9. dubna v čase 8–10 hodin.

Praha 4 dál dezinfikuje hřiště, sportoviště a další vybavení

Včera v 15:04

Dezinfekce mobiliáře, dětských hřišť, sportovišť a jiného vybavení ve správě městské části Praha 4 pokračuje. Dezinfikováno již bylo několik set laviček v parku na náměstí Generála Kutlvašra, pěší zóna Jivenská, na vrchu Kapitol, v parku na Jezerce, v parku na Pankráci, pěší zóna Štúrova, parčík...

Další články
Nahoru