dnes
Sobota - jasno
17°C
zítra
Neděle - polojasno
15°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
12°C
Koronavirus

Praha 5 připravuje zásady, které se budou týkat zajištění fungování pracovišť úřadu městské části

Za přítomnosti zástupců Fakultní nemocnice Motol, Prahy 13, Oblastního ředitelství II Policie ČR, Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy a Oblastního ředitelství Praha 5 Městské policie hl. m. Prahy se dnes konalo druhé krizové zasedání Bezpečnostní rady Městské části Praha 5. Hlavním tématem jednání byla epidemiologická situace v souvislosti s výskytem nákazy novým koronavirem SARS-CoV-2 a připravenost na možné rozšíření nákazy i na území této městské části.

V úvodu jednání se Bezpečností rada MČ Praha 5 seznámila s informacemi o aktuální situaci v hlavním městě, zejména s výstupem ze zasedání Bezpečnostní rady hl. m. Prahy, které se konalo včera. Dále vyslechla zprávy jednotlivých členů o opatřeních, která zavedli v rámci svých pracovišť, i o jejich připravenosti na případnou zhoršující se epidemiologickou situaci.

„V souladu s rozhodnutím vlády, které vstoupilo v platnost včera, zrušila Praha 5 všechny akce, které se měly konat v průběhu března, například Reprezentační ples nebo Slavnostní předání titulu Čestný občan. O pořádání akcí v následujících měsících rozhodneme až na základě aktuální situace,“ uvedla starostka Renáta Zajíčková.

Zmínila se také o zajištění akceschopnosti úřadu a jeho pracovníků. „Plně si uvědomujeme, že chod města a jeho úřadů musí být zabezpečen. Proto v současné době připravujeme zásady, které se budou týkat zajištění fungování našich pracovišť, byť výhledově možná v omezeném režimu,“ pokračovala.

Zástupce ředitele Oblastního ředitelství Praha II Policie České republiky plukovník David Körner se zmínil o případu, kdy byl nahlášen prodej předražených roušek, jinak vyhodnotil situaci jako klidnou, bez jakýchkoliv výjimečných událostí.

„Fakultní nemocnice Motol pracuje bez omezení, byly zrušeny návštěvy na lůžkových oddělením pro dospělé i děti. Denně se schází ,COVID tým´, který projednává aktuální stav, neboť situace se neustále mění. Motol funguje i jako odběrové místo na přítomnost koronaviru (COVID-19), nicméně jeho kapacita je omezená,“ řekl pracovník krizového řízení Fakultní nemocnice Motol Michal Kotalík.

„Nemocnice má v této chvíli zásobu dezinfekčních i ochranných prostředků – roušek i respirátorů na sedm dnů, o dalších dodávkách tohoto materiálu jednáme,“ dodal.

V průběhu zasedání Bezpečnostní rada MČ Praha 5 schválila soubor opatření, která zahrnují kupříkladu uzavření uměleckých škol a domů dětí a mládeže či zrušení dalších vzdělávacích a mimoškolních akcí v prostorách škol, kterých je zřizovatelem.

Zabývala se také uzavřením či neuzavřením mateřských škol. Doporučení všech členů bezpečnostní rady bylo prozatím mateřské školy neuzavírat. Rodiče však budou vyzváni, aby – pokud je to v jejich možnostech – děti do předškolních zařízení nedávali.

Příští zasedání rady je naplánováno na pondělí 16. března.

Usnesení Bezpečnostní rady MČ Praha 5 ze dne 11. března 
 

Rada doporučuje

-         s okamžitou platností uzavřít všechny základní umělecké školy i domy dětí a mládeže;

-         uzavřeným základním školám připravit domácí výuku žáků a prostřednictvím elektronické pošty jim pravidelně zasílat učivo a úkoly;

-         dokončit již započaté lyžařské výcviky a školy v přírodě s tím, že po návratu škola kontaktuje Hygienickou stanici hl. m. Prahy pro doporučení dalšího postupu s ohledem na aktuální situaci;

-         zrušit školní akce, které nesouvisejí přímo se vzděláváním, ostatní aktivity, např. komerční pronájmy, se i nadále budou řídit nařízením vlády ze dne 10. března 2020;

-         přijmout taková režimová opatření, která minimalizují pohyb občanů po budovách úřadu Městské části Praha 5;

-         zřídit kontaktní místo pro informování veřejnosti o aktuální situaci a chodu ÚMČ

Praha 5;

-         prověřit možnost vedení jednání bezpečnostní rady prostřednictvím telekonference nebo videokonference;

-         v kauze pana Martina Šardy zaslat podnět Hygienické stanici hl. m. Prahy k urgentnímu řešení dlouhodobě neutěšené situace v souvislosti s aktuálními hygienickými opatřeními.

Rada nedoporučuje

-         uzavřít mateřské školy, jesle a dětské skupiny, jichž je zřizovatelem, nebo které působí na území MČ Praha 5.


Karanténa ve Vysočanech. Registr vozidel omezuje provoz

Včera v 15:43

Od 23. října do odvolání je z důvodu nákazy jednoho pracovníka a karantény dalších omezen provoz na pracovišti registru vozidel odboru dopravněsprávních činností ve Vysočanech, Na Výběžku 11. Jedná se od další pracoviště registru řidičů, na kterém tento týden musel být ze stejného důvodu omezen...

Praha 2 pokračuje v bezpečnostních opatřeních. Dočasně mění úřední hodiny

Včera v 08:23

Praha 2 upravila provoz i návštěvní hodiny úřadu pro veřejnost a zároveň zohlednila skutečnost, že na středu 28. října připadá státní svátek. Občanům tento den nově úředníci vynahradí o den později – ve čtvrtek 29. října, kdy budou jednotlivé agendy vyřizovat v celodenním režimu od 07:30 do...

Zákaznické kanceláře a pobočky innogy jsou uzavřeny

22. října 2020 v 16:44

Z důvodu ochrany před šířící se nákazou převedla innogy veškerou komunikaci se zákazníky do elektronického režimu. Dotazy spojené s odběrem elektrické energie a zemního plynu můžete vyřídit z domova.

Informační linka Prahy 14

22. října 2020 v 11:06

Pro seniory, kteří žijí v osamění, osoby se zdravotním postižením a lidi z jejich okolí je opět k dispozici speciální informační linka Prahy 14.

Praha 2 pomáhá seniorům i samoživitelkám

22. října 2020 v 10:21

Praha 2 nezapomíná na nejohroženější skupinu obyvatel – seniory a také na rodiny samoživitelů, kterých se vládní restrikce dotýkají vůbec nejvíce. 

Dejte o sobě vědět. Praha 4 sbírá kontakty na roznos nebo prodej z okénka

22. října 2020 v 08:58

Máte restauraci či kavárnu v Praze 4 a nabízíte roznos nebo prodej z okénka? Dejte o sobě vědět ostatním, kteří právě vaši službu v okolí svého bydliště nebo pracoviště hledají.

Praha 8 pomáhá podnikatelům

22. října 2020 v 07:48

Praha 8 rozšířila seznam gastro podniků, které využily nabídku radnice k propagaci v době, kdy procházejí těžkou zkouškou.

Další články
Nahoru