Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 5 připravuje další kapacity pro ubytování uprchlíků

Vedení Prahy 5 schválilo další poskytnutí bytových a nebytových prostor, které by mohla připravit pro dočasné ubytování ukrajinských uprchlíků.

Už minulý týden rozhodli radní o poskytnutí vytipovaných bytů. Obrovský příliv uprchlíků z válečného konfliktu však rychle plní ubytovací kapacity v celé metropoli. 

„Rozhodli jsme se proto připravit další bytové jednotky, které je možné využít v relativně krátkém čase. Snažíme se, aby byly připravené tak, aby poskytly útočiště alespoň na přechodnou dobu,“ vysvětluje místostarosta Prahy 5 pro oblast bydlení Lukáš Herold (ODS). 

Bytové jednotky by prozatím pátá městská část poskytla na dobu určitou tří měsíců. Vedení Prahy 5 zvažuje i poskytnutí některých nebytových prostor, které by se daly jednoduše a rychle připravit pro provizorní ubytování. 

„Vytipovali jsme prozatím dva nebytové prostory, které umožňují provizorně ubytovat uprchlíky po omezenou dobu. Děláme vše proto, aby tyto prostory byly co nejdříve připraveny,“ dodává místostarosta Prahy 5 pro oblast nemovitého majetku Martin Damašek (TOP 09).


Autor: Alo

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

Včera ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

Včera ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru