Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 5 připravila online prezentaci k parku Na Pláni
Foto: FB Praha 5

Praha 5 připravila online prezentaci k parku Na Pláni

Online prezentace studie „Vybudování parku Na Pláni“ za přítomnosti zástupců architektonického ateliéru proběhne v pondělí 15. března od 17 hodin, následovat bude diskuze.

Radnice si nechala vypracovat předmětnou studii za účelem nalezení vhodného krajinářského, urbanistického a architektonického řešení této lokality. Území má ambici se stát společenským, kulturním, sportovním a relaxačním těžištěm lokality Malvazinek. Snahou městské části je dotvořit tuto lokalitu, která v současné době trpí nevyjasněnými majetkoprávními vztahy a nachází se z většiny ve zdevastovaném stavu.

Studie řeší prostorové a funkční uspořádání území ve vilové rezidenční čtvrti s viladomy, rodinnými domy a menšími bytovými domy situovanými v zeleni na západním okraji katastrálního území Smíchov. Zájmové území je vymezeno ulicemi Na Pláni a K Vodojemu. Studie navrhuje v převážné části území změnu obytné funkce na parkovou zeleň.

Máte-li zájem se online prezentace zúčastnit, napište na email: gabriela.hulova@praha5.cz.


Autor: TZ, red

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru