Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - polojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 5 připravila online prezentaci k parku Na Pláni
Foto: FB Praha 5

Praha 5 připravila online prezentaci k parku Na Pláni

Online prezentace studie „Vybudování parku Na Pláni“ za přítomnosti zástupců architektonického ateliéru proběhne v pondělí 15. března od 17 hodin, následovat bude diskuze.

Radnice si nechala vypracovat předmětnou studii za účelem nalezení vhodného krajinářského, urbanistického a architektonického řešení této lokality. Území má ambici se stát společenským, kulturním, sportovním a relaxačním těžištěm lokality Malvazinek. Snahou městské části je dotvořit tuto lokalitu, která v současné době trpí nevyjasněnými majetkoprávními vztahy a nachází se z většiny ve zdevastovaném stavu.

Studie řeší prostorové a funkční uspořádání území ve vilové rezidenční čtvrti s viladomy, rodinnými domy a menšími bytovými domy situovanými v zeleni na západním okraji katastrálního území Smíchov. Zájmové území je vymezeno ulicemi Na Pláni a K Vodojemu. Studie navrhuje v převážné části území změnu obytné funkce na parkovou zeleň.

Máte-li zájem se online prezentace zúčastnit, napište na email: gabriela.hulova@praha5.cz.


Autor: TZ, red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru