Dnes Pátek - polojasno 18°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 27. 5. 2022
Svátek má Valdemar
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 5 převzala provoz pobočky České pošty. Lidé na Barrandově o služby ve Voskovcově nepřijdou

Praha 5 uzavřela franšízu s Českou poštou na provoz pobočky pošty Partner+ ve Voskovcově ulici na Barrandově. Poštovní a dalších služeb včetně Czechpointu v poměrně hustě obydlené části Prahy 5 tak zůstávají v provozu. 

„Platnost stávající smlouvy mezi Českou poštou a majitelem objektu společností Finep, která provozovala Poštu Partner+ na základě smlouvy o spolupráci s MČ Praha 5, vypršela na konci června. Pro nás je zachování těchto služeb v této lokalitě na stávající úrovni velmi důležité, a proto jsme se rozhodli zajistit provoz pošty i nadále,“ vysvětluje záměr radní MČ Praha 5 Zdeněk Doležal.

Zachování poštovních služeb je v rozvojové lokalitě, kde bydlí v bezprostřední blízkosti pobočky okolo 4,5 tisíce lidí, klíčové. V dubnu roku 2022 a září 2023 bude navíc v lokalitě dokončeno dalších zhruba 140 nových bytů, a zároveň dojde i k dokončení výstavby tramvajové trati Barrandov – Holyně – Slivenec.

„Nejbližší pobočka České pošty je vzdálena bezmála dva kilometry a to je i podle metodiky Územního rozvoje na hranici doporučeného optima. Zachování pobočky Partner+ pro naše občany ve Voskovcově ulici je zkrátka nutné,“ dodává Zdeněk Doležal.

Roční provoz pobočky ve Voskovcově se třemi pracovníky vyjde na přibližně 1,5 milionu korun.


Autor: TZ, red

Prezidentka Zuzana Čaputová navštíví v pátek Prahu 3

25. května 2022 v 09:44

Prezidentka Slovenské republiky přijala pozvání starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka, aby 27. května společně uctili hrdiny z Čech a Slovenska, kteří se před 80 lety podíleli na operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Třetí městská část při této...

Další články
Nahoru