Dnes Pátek - snih -3°C
Zítra Sobota - snih 0°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Praha 5 převzala provoz pobočky České pošty. Lidé na Barrandově o služby ve Voskovcově nepřijdou

Praha 5 uzavřela franšízu s Českou poštou na provoz pobočky pošty Partner+ ve Voskovcově ulici na Barrandově. Poštovní a dalších služeb včetně Czechpointu v poměrně hustě obydlené části Prahy 5 tak zůstávají v provozu. 

„Platnost stávající smlouvy mezi Českou poštou a majitelem objektu společností Finep, která provozovala Poštu Partner+ na základě smlouvy o spolupráci s MČ Praha 5, vypršela na konci června. Pro nás je zachování těchto služeb v této lokalitě na stávající úrovni velmi důležité, a proto jsme se rozhodli zajistit provoz pošty i nadále,“ vysvětluje záměr radní MČ Praha 5 Zdeněk Doležal.

Zachování poštovních služeb je v rozvojové lokalitě, kde bydlí v bezprostřední blízkosti pobočky okolo 4,5 tisíce lidí, klíčové. V dubnu roku 2022 a září 2023 bude navíc v lokalitě dokončeno dalších zhruba 140 nových bytů, a zároveň dojde i k dokončení výstavby tramvajové trati Barrandov – Holyně – Slivenec.

„Nejbližší pobočka České pošty je vzdálena bezmála dva kilometry a to je i podle metodiky Územního rozvoje na hranici doporučeného optima. Zachování pobočky Partner+ pro naše občany ve Voskovcově ulici je zkrátka nutné,“ dodává Zdeněk Doležal.

Roční provoz pobočky ve Voskovcově se třemi pracovníky vyjde na přibližně 1,5 milionu korun.


Autor: TZ, red

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

Včera v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru