Dnes Pátek - snih -3°C
Zítra Sobota - snih 0°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

„Pružně jsme reagovali na situaci, kdy se soukromý subjekt rozhodl ukončit svoji činnost. Přebíráme jak objekt, tak děti a zaměstnance a vila na Hřebenkách bude dále sloužit místním dětem. Zachováme stávající kapacitu padesáti míst, a umožníme tak rodičům, aby mohli děti nadále dávat do školky v blízkosti svého bydliště,“ říká starostka Renáta Zajíčková (ODS), odpovědná za oblast školství.

Pokud by městská část provoz soukromé školky nepřevzala, došlo by k přerušení kontinuity nejen v dětském kolektivu, ale i mezi zaměstnanci.  Proto je dobrou zprávou, že provoz bývalé mateřinky Korálek plně zajistí MŠ Podbělohorská včetně personálního zázemí a stravování.

„Jsem přesvědčená, že nové detašované pracoviště MŠ Podbělohorská bude jen ku prospěchu věci. Paní ředitelka je zkušená manažerka a s nárůstem dětí si jistě poradí,“ dodala starostka.

V průběhu letních prázdnin provede radnice nezbytné úpravy, jako je výměna krytin, malování, výměna akumulačních kamen, doplnění nových spotřebičů do kuchyně a doplnění základních technických revizí. Na zahradě budou provedeny průřezy stromů a opravy herních prvků. Po realizaci vyjmenovaných úprav bude mateřská škola připravena k zahájení provozu od 1. září.

„Městské části Praha 5 se znovu vrátí její majetek, který využije pro předškoláky ze Smíchova a Košíř. Jsem rád, že v místě bude zachovaná kontinuita předškolního vzdělávání dětí. Přestože soukromá mateřská škola končí, pro rodiče je skvělou zprávou, že se MČ Praha 5 o jejich děti postará,“ říká místostarosta odpovědný za oblast majetku a nebytových prostor Martin Damašek (TOP 09).

Autor: Alo

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

Včera v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru