Dnes Neděle - oblacno 14°C
Zítra Pondělí - bourky 16°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

„Pružně jsme reagovali na situaci, kdy se soukromý subjekt rozhodl ukončit svoji činnost. Přebíráme jak objekt, tak děti a zaměstnance a vila na Hřebenkách bude dále sloužit místním dětem. Zachováme stávající kapacitu padesáti míst, a umožníme tak rodičům, aby mohli děti nadále dávat do školky v blízkosti svého bydliště,“ říká starostka Renáta Zajíčková (ODS), odpovědná za oblast školství.

Pokud by městská část provoz soukromé školky nepřevzala, došlo by k přerušení kontinuity nejen v dětském kolektivu, ale i mezi zaměstnanci.  Proto je dobrou zprávou, že provoz bývalé mateřinky Korálek plně zajistí MŠ Podbělohorská včetně personálního zázemí a stravování.

„Jsem přesvědčená, že nové detašované pracoviště MŠ Podbělohorská bude jen ku prospěchu věci. Paní ředitelka je zkušená manažerka a s nárůstem dětí si jistě poradí,“ dodala starostka.

V průběhu letních prázdnin provede radnice nezbytné úpravy, jako je výměna krytin, malování, výměna akumulačních kamen, doplnění nových spotřebičů do kuchyně a doplnění základních technických revizí. Na zahradě budou provedeny průřezy stromů a opravy herních prvků. Po realizaci vyjmenovaných úprav bude mateřská škola připravena k zahájení provozu od 1. září.

„Městské části Praha 5 se znovu vrátí její majetek, který využije pro předškoláky ze Smíchova a Košíř. Jsem rád, že v místě bude zachovaná kontinuita předškolního vzdělávání dětí. Přestože soukromá mateřská škola končí, pro rodiče je skvělou zprávou, že se MČ Praha 5 o jejich děti postará,“ říká místostarosta odpovědný za oblast majetku a nebytových prostor Martin Damašek (TOP 09).

Autor: Alo

Slovenská prezidenta Čaputová uctila památku parašutistů z operace Anthropoid

27. května 2022 v 18:16

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zahájila dnes svou návštěvu Prahy v Resslově ulici uctěním památky československých parašutistů Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří před 80 lety uskutečnili atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Prezidenta Miloše Zemana při...

Prezidentka Zuzana Čaputová navštíví v pátek Prahu 3

25. května 2022 v 09:44

Prezidentka Slovenské republiky přijala pozvání starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka, aby 27. května společně uctili hrdiny z Čech a Slovenska, kteří se před 80 lety podíleli na operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Třetí městská část při této...

Další články
Nahoru