Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

„Pružně jsme reagovali na situaci, kdy se soukromý subjekt rozhodl ukončit svoji činnost. Přebíráme jak objekt, tak děti a zaměstnance a vila na Hřebenkách bude dále sloužit místním dětem. Zachováme stávající kapacitu padesáti míst, a umožníme tak rodičům, aby mohli děti nadále dávat do školky v blízkosti svého bydliště,“ říká starostka Renáta Zajíčková (ODS), odpovědná za oblast školství.

Pokud by městská část provoz soukromé školky nepřevzala, došlo by k přerušení kontinuity nejen v dětském kolektivu, ale i mezi zaměstnanci.  Proto je dobrou zprávou, že provoz bývalé mateřinky Korálek plně zajistí MŠ Podbělohorská včetně personálního zázemí a stravování.

„Jsem přesvědčená, že nové detašované pracoviště MŠ Podbělohorská bude jen ku prospěchu věci. Paní ředitelka je zkušená manažerka a s nárůstem dětí si jistě poradí,“ dodala starostka.

V průběhu letních prázdnin provede radnice nezbytné úpravy, jako je výměna krytin, malování, výměna akumulačních kamen, doplnění nových spotřebičů do kuchyně a doplnění základních technických revizí. Na zahradě budou provedeny průřezy stromů a opravy herních prvků. Po realizaci vyjmenovaných úprav bude mateřská škola připravena k zahájení provozu od 1. září.

„Městské části Praha 5 se znovu vrátí její majetek, který využije pro předškoláky ze Smíchova a Košíř. Jsem rád, že v místě bude zachovaná kontinuita předškolního vzdělávání dětí. Přestože soukromá mateřská škola končí, pro rodiče je skvělou zprávou, že se MČ Praha 5 o jejich děti postará,“ říká místostarosta odpovědný za oblast majetku a nebytových prostor Martin Damašek (TOP 09).

Autor: Alo

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru