Dnes Sobota - zatazeno 16°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 17°C
Sobota 24. 9. 2022
Svátek má Jaromír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 5 postupně prodá třináct nevyužitelných nebytových prostorů
Ilustrační foto: archiv

Praha 5 postupně prodá třináct nevyužitelných nebytových prostorů

Zastupitelstvo Prahy 5 letos v únoru schválilo prodej třinácti nebytových jednotek v privatizovaných domech formou elektronické aukce za nejvyšší možnou cenu. V současnosti jsou vytvářeny posudky, které prodeji předchází.

„Majetek ve vlastnictví městské části neprodáváme, výjimku tvoří ten, který je ekonomicky nevyužitelný,“ uvedl místostarosta Prahy 5 Martin Damašek (TOP 09), do jehož kompetencí patří péče o majetek.

Podle schváleného seznamu jsou nebytové prostory určené k prodeji na Smíchově, Košířích i v Radlicích. Nejmenší zabírá plochu jen dva metry čtvereční, největší přes 300 metrů.

„Jsou ve špatném stavu, nevyplatí se nám do nich investovat. Nebo jsou špatně přístupné,“ podoktl místostarosta. Na prodej jsou určeny například sklepy nebo místnost pro WC.

„Postupně vznikají posudky, abychom mohli stanovit minimální vyvolávací cenu. Následně se uskuteční e-aukce,“ sdělil. Získané prostředky se stanou příjmem rozpočtu Prahy 5 a podle Damaška by měly být použity na rekonstrukce prostorů ve vlastnictví městské části, které budou pronajímány.

„Každý rok opravujeme z vlastních prostředků zhruba osm takových prostorů, následně je pronajímáme. Jelikož nájemce nemusí investovat do rekonstrukce, dává nám to možnost stanovit vyšší nájem,“ řekl Damašek.


Autor: puc

Zastupitelé Prahy 4 budou mít poslední jednání před volbami

19. září 2022 v 11:47

V zasedacím sále 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500) se ve středu 21. září uskuteční od 13 hodin 22. zasedání zastupitelstva Prahy 4, poslední v tomto volebním období. Informoval o tom mluvčí městské části Jiří Bigas.

Další články
Nahoru