Dnes Sobota - obcasny-dest 23°C
Zítra Neděle - oblacno 22°C
Sobota 15. 6. 2024
Svátek má Vít
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 5 postupně prodá třináct nevyužitelných nebytových prostorů
Ilustrační foto: archiv

Praha 5 postupně prodá třináct nevyužitelných nebytových prostorů

Zastupitelstvo Prahy 5 letos v únoru schválilo prodej třinácti nebytových jednotek v privatizovaných domech formou elektronické aukce za nejvyšší možnou cenu. V současnosti jsou vytvářeny posudky, které prodeji předchází.

„Majetek ve vlastnictví městské části neprodáváme, výjimku tvoří ten, který je ekonomicky nevyužitelný,“ uvedl místostarosta Prahy 5 Martin Damašek (TOP 09), do jehož kompetencí patří péče o majetek.

Podle schváleného seznamu jsou nebytové prostory určené k prodeji na Smíchově, Košířích i v Radlicích. Nejmenší zabírá plochu jen dva metry čtvereční, největší přes 300 metrů.

„Jsou ve špatném stavu, nevyplatí se nám do nich investovat. Nebo jsou špatně přístupné,“ podoktl místostarosta. Na prodej jsou určeny například sklepy nebo místnost pro WC.

„Postupně vznikají posudky, abychom mohli stanovit minimální vyvolávací cenu. Následně se uskuteční e-aukce,“ sdělil. Získané prostředky se stanou příjmem rozpočtu Prahy 5 a podle Damaška by měly být použity na rekonstrukce prostorů ve vlastnictví městské části, které budou pronajímány.

„Každý rok opravujeme z vlastních prostředků zhruba osm takových prostorů, následně je pronajímáme. Jelikož nájemce nemusí investovat do rekonstrukce, dává nám to možnost stanovit vyšší nájem,“ řekl Damašek.


Autor: puc

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

30. května 2024 v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha.

Městské části budou moci ovlivňovat technické řešení trasy vysokorychlostní železnice

29. května 2024 v 18:52

Na jednání pražského zastupitelstva byly minulý týden ve čtvrtek projednávány i body důležité pro Prahu 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Další články
Nahoru