Dnes Úterý - zatazeno 5°C
Zítra Středa - oblacno 5°C
Úterý 9. 3. 2021
Svátek má Františka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 5 poskytne podnikatelům slevu na nájmu a odpustí pokuty
Podnikatelé ušetří díky slevě na nájmu. Ilustrační foto: Karel Netolický

Praha 5 poskytne podnikatelům slevu na nájmu a odpustí pokuty

Radnice Prahy 5 poskytne podnikatelům postiženým opatřeními proti pandemii slevu na nájemném. Sleva se týká nájemného za první čtvrtletí letošního roku. Zároveň jim odpustí úroky z prodlení platby nájemného a smluvní pokuty za dobu trvání nouzového stavu od března loňského roku, pokud bude uhrazena jistina pohledávky. 

„Chceme přispět ke změkčení tvrdých ekonomických dopadů na subjekty zasažené opatřeními vlády. Všem oprávněným nájemcům bude poskytnuta sleva ve výši 30 procent měsíčního nájmu za první čtvrtletí letošního roku,“ uvedl místostarosta MČ Praha 5 Martin Damašek (TOP 09). V praxi to bude vypadat tak, že v březnu bude předepsáno nájemné jen ve výši 10 procent.

Sleva na nájemném se bude týkat všech oprávněných subjektů, tedy těch, kterým bylo zabráněno podnikat, a celkově bude na nájemném odpuštěno 4,3 milionu korun. Z udělení slevy jsou zároveň některé podnikatelské oblasti vyloučeny.

Jde zejména garáže a garážová stání, reklamní a telekomunikační zařízení, soukromé školy, lékárny a optiky. Dále bankovní, finanční, pojišťovací, realitní a advokátní služby, prodejny potravin, trafiky, sběrné dvory, kotelny a obdobná infrastruktura či organizační složky státu.

„Pomoc je cílena na subjekty, které jsou objektivně zasaženy současnou složitou situací. Věříme, že vedle kompenzačních programů státu to pro podnikatele bude vítané zmírnění těch tvrdých ekonomických dopadů,“ dodal místostarosta Damašek.

Od začátku pandemie poskytují slevu na nájemném podnikatelům také ostatní pražské radnice. V minulém týdnu tak učinila například čtvrtá městská část. Magistrát jim pak v uplynulých měsících navíc například odpustil poplatek za zábor veřejného prostranství pro restaurační zahrádky nebo vložil 600 milionů korun do programu COVID Praha na podporu podniků.


Autor: Karel Netolický

Loni v ČR přibylo 6065 plátců DPH, o 12 % víc než v roce 2019

Dnes v 10:12

Ke konci loňského roku bylo v ČR registrováno 522 312 plátců DPH. Jejich počet se meziročně zvýšil o 6 065, což představuje přírůstek o 1,2 %. Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti Bisnode A Dun & Bradstreet Company, která se zabývá analýzou tuzemské podnikatelské základny. Podle ní DPH...

Praha 8 bude testovat zaměstnance

Včera ve 20:04

V úterý 9. března bude zahájeno povinné pravidelné týdenní testování zaměstnanců Prahy 8 na covid 19, které bude probíhat vždy v úterý a ve čtvrtek od 8 do 16 hodin.

Praha 3 vydává respirátory

Včera v 19:47

Od úterý 9. března bude radnice Prahy 3 vydávat respirátory v Infocentru.

Praha 8: Gerontocentrum slouží jako očkovací místo

Včera v 18:44

Do očkování seniorů proti covid-19 se zapojí Gerontologické centrum Praha 8.

Praha 4 pokračuje v distribuci respirátorů

Včera ve 14:31

Radnice rozdělí 17 000 respirátorů svým obyvatelům, kterým je více než 50 let a mají trvalé bydliště v Praze 4. Respirátory jsou určeny pro seniory a sociálně potřebné a obyvatelé s trvalým bydlištěm v Praze 4 si je budou moci vyzvednout na jednom ze tří...

Praha 11 Opatovská: Odběrové místo pro testování na covid

Včera v 10:27

V Praze 11 vzniklo už sedmé odběrové místo na testování covid-19, tentokrát v ulici Opatovská, v parku mezi prodejnou BILLA a Poliklinikou Opatovská.

Roušky a respirátory pro seniory Prahy 9

5. března 2021 v 19:13

V pondělí 8. března dostanou senioři po prokázání se občanským průkazem, kde je uvedeno trvalé bydliště na území městské části Praha 9, k pěti kusům roušek i dva respirátory.

Praha 10 dnes začala s pravidelnou dezinfekcí dětských hřišť

5. března 2021 v 18:56

Hřiště zůstávají otevřená, návštěvníci ovšem musí dodržovat veškerá vládní nařízení, zejména dvoumetrové rozestupy a ochranu nosu a úst. Situaci na hřištích monitoruje státní i městská policie.

Praha 14 očkuje zaměstnance škol a školek

4. března 2021 v 18:26

Praha 14 začala s očkováním pedagogických i nepedagogických pracovníků místních základních a mateřských škol. Očkovat se bude v závislosti na tom, jak budou zaváženy vakcíny.

Další články
Nahoru