Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 5 poskytne podnikatelům slevu na nájmu a odpustí pokuty
Podnikatelé ušetří díky slevě na nájmu. Ilustrační foto: Karel Netolický

Praha 5 poskytne podnikatelům slevu na nájmu a odpustí pokuty

Radnice Prahy 5 poskytne podnikatelům postiženým opatřeními proti pandemii slevu na nájemném. Sleva se týká nájemného za první čtvrtletí letošního roku. Zároveň jim odpustí úroky z prodlení platby nájemného a smluvní pokuty za dobu trvání nouzového stavu od března loňského roku, pokud bude uhrazena jistina pohledávky. 

„Chceme přispět ke změkčení tvrdých ekonomických dopadů na subjekty zasažené opatřeními vlády. Všem oprávněným nájemcům bude poskytnuta sleva ve výši 30 procent měsíčního nájmu za první čtvrtletí letošního roku,“ uvedl místostarosta MČ Praha 5 Martin Damašek (TOP 09). V praxi to bude vypadat tak, že v březnu bude předepsáno nájemné jen ve výši 10 procent.

Sleva na nájemném se bude týkat všech oprávněných subjektů, tedy těch, kterým bylo zabráněno podnikat, a celkově bude na nájemném odpuštěno 4,3 milionu korun. Z udělení slevy jsou zároveň některé podnikatelské oblasti vyloučeny.

Jde zejména garáže a garážová stání, reklamní a telekomunikační zařízení, soukromé školy, lékárny a optiky. Dále bankovní, finanční, pojišťovací, realitní a advokátní služby, prodejny potravin, trafiky, sběrné dvory, kotelny a obdobná infrastruktura či organizační složky státu.

„Pomoc je cílena na subjekty, které jsou objektivně zasaženy současnou složitou situací. Věříme, že vedle kompenzačních programů státu to pro podnikatele bude vítané zmírnění těch tvrdých ekonomických dopadů,“ dodal místostarosta Damašek.

Od začátku pandemie poskytují slevu na nájemném podnikatelům také ostatní pražské radnice. V minulém týdnu tak učinila například čtvrtá městská část. Magistrát jim pak v uplynulých měsících navíc například odpustil poplatek za zábor veřejného prostranství pro restaurační zahrádky nebo vložil 600 milionů korun do programu COVID Praha na podporu podniků.


Autor: Karel Netolický

innogy a Hello bank! společně pro udržitelné bydlení

22. července 2021 ve 12:31

Rostoucímu zájmu českých domácností o udržitelné bydlení a o vyšší míru soběstačnosti v oblasti dodávek energií půjde naproti energetická skupina innogy ve spolupráci s Hello bank! z finanční skupiny BNP Paribas. Díky partnerství obou společností se zákazníkům innogy otevírá jednodušší cesta...

Označování elektromobilů a dobíjecích stanic má nová pravidla

21. července 2021 v 08:47

Počet elektromobilů a dobíjecích stanic v Evropě stále roste a v této souvislosti schválila Evropská unie jednotná pravidla pro značení u dobíjecích stanic a vozidel do zásuvky (elektromobily a plug-in hybridy). Konkrétně se jedná vedle osobních vozů i o užitková vozidla, autobusy, autokary,...

Počet nových firem v pohostinství se v prvním pololetí snížil o pětinu

16. července 2021 v 08:30

V prvním pololetí letošního roku vzniklo v České republice 15 924 obchodních společností, což je o 17 % více než loni ve stejném období. Zároveň zaniklo 7 338 společností, o desetinu méně než v prvním pololetí roku 2020. Ne všechna odvětví na tom jsou ale lépe než v začátcích pandemie. Například...

Dobrovolníci PVK získali v rámci projektu MiNiGRANTY přes osm set tisíc korun

16. července 2021 v 07:40

Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia i letos rozdělovaly finanční prostředky v rámci 14. ročníku MiNiGRANTŮ. V letošním ročníku získalo 29 zaměstnanců PVK na své projekty částku 828 800 korun.

Odběrové místo na Mariánském náměstí zajišťuje jak PCR, tak antigenní testy i další služby

16. července 2021 v 07:24

Od čtvrtka 15. července je novým provozovatelem odběrového místa na Mariánském náměstí společnost GHC Genetics. Zároveň se zde rozšiřuje spektrum poskytovaných služeb. Vedle PCR testů také antigenní testy, a to jak pro pojištěnce, tak pro samoplátce.

Praha 6 očkovala v Azylovém domě

7. července 2021 v 15:36

Dnes se mobilní očkovací tým vydal do Azylového domu pro muže v ulici Antonína Čermáka v Praze 6, kde během dvou hodin zvládli naočkovat 14 lidí bez domova.

Další články
Nahoru