Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - polojasno 7°C
Sobota 29. 1. 2022
Svátek má Zdislava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 5 poskytne podnikatelům slevu na nájmu a odpustí pokuty
Podnikatelé ušetří díky slevě na nájmu. Ilustrační foto: Karel Netolický

Praha 5 poskytne podnikatelům slevu na nájmu a odpustí pokuty

Radnice Prahy 5 poskytne podnikatelům postiženým opatřeními proti pandemii slevu na nájemném. Sleva se týká nájemného za první čtvrtletí letošního roku. Zároveň jim odpustí úroky z prodlení platby nájemného a smluvní pokuty za dobu trvání nouzového stavu od března loňského roku, pokud bude uhrazena jistina pohledávky. 

„Chceme přispět ke změkčení tvrdých ekonomických dopadů na subjekty zasažené opatřeními vlády. Všem oprávněným nájemcům bude poskytnuta sleva ve výši 30 procent měsíčního nájmu za první čtvrtletí letošního roku,“ uvedl místostarosta MČ Praha 5 Martin Damašek (TOP 09). V praxi to bude vypadat tak, že v březnu bude předepsáno nájemné jen ve výši 10 procent.

Sleva na nájemném se bude týkat všech oprávněných subjektů, tedy těch, kterým bylo zabráněno podnikat, a celkově bude na nájemném odpuštěno 4,3 milionu korun. Z udělení slevy jsou zároveň některé podnikatelské oblasti vyloučeny.

Jde zejména garáže a garážová stání, reklamní a telekomunikační zařízení, soukromé školy, lékárny a optiky. Dále bankovní, finanční, pojišťovací, realitní a advokátní služby, prodejny potravin, trafiky, sběrné dvory, kotelny a obdobná infrastruktura či organizační složky státu.

„Pomoc je cílena na subjekty, které jsou objektivně zasaženy současnou složitou situací. Věříme, že vedle kompenzačních programů státu to pro podnikatele bude vítané zmírnění těch tvrdých ekonomických dopadů,“ dodal místostarosta Damašek.

Od začátku pandemie poskytují slevu na nájemném podnikatelům také ostatní pražské radnice. V minulém týdnu tak učinila například čtvrtá městská část. Magistrát jim pak v uplynulých měsících navíc například odpustil poplatek za zábor veřejného prostranství pro restaurační zahrádky nebo vložil 600 milionů korun do programu COVID Praha na podporu podniků.


Autor: Karel Netolický

Pražské služby mají v karanténě 92 z 1700 zaměstnanců

25. ledna 2022 v 18:47

Městská svozová firma Pražské služby (PSAS) zaznamenala v uplynulém týdnu 26 zaměstnanců s pozitivním testem na covid-19, což je více než o týden dříve. K dnešnímu dni mají PSAS v karanténě 92 z celkem 1700 zaměstnanců. Chod firmy ani svoz odpadu nejsou ohroženy. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí PSAS...

Očkovací centrum v OD Kotva nabízí očkování proti nemoci covid-19 i dětem od 12 let

25. ledna 2022 v 17:53

S potomkem starším 12 let může zákonný zástupce přijít do očkovacího centra v OD Kotva bez předchozí registrace denně od 9 do 20 hodin. K vakcinaci stačí platná karta zdravotního pojištění očkovaného, kterým se dítě prokáže u registrace.

Nová kampaň chce zvýšit zájem o posilující dávky očkování

25. ledna 2022 ve 14:33

Hlavní město spouští další vlnu kampaně k očkování. Reaguje tak na zmenšující se zájem o posilující dávky a také na skutečnost, že je již zpřístupněno očkování třetí dávkou i pro děti starší 12 let. Praha zároveň upozorňuje na nutnost pravidelného testování a zodpovědného chování ke snížení šíření...

innogy mění základní ceník Standard

24. ledna 2022 ve 20:28

Zákazníkům innogy na základním ceníku Standard od března narostou náklady na energie. Důvodem je další růst velkoobchodní cen. S platností od 7. března se zvýší celková roční platba za dodávku plynu pro domácnosti a malé zákazníky u základního produktu Standard o 19 procent. Pro domácnost...

V DPI zůstávají už jen 4 % zákazníků

20. ledna 2022 v 18:23

Naprostá většina zákazníků v DPI z podzimní vlny pádů dodavatelů energií už má nové standardní smlouvy na dodávky zemního plynu a už také obdržela závěrečné vyúčtování za období dodávky DPI. V záchranném režimu DPI u innogy zůstávají už jen 4 procenta zákazníků. Pro zbylé bývalé zákazníky zejména...

Další články
Nahoru