Dnes Neděle - zatazeno 24°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 15°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 5 poskytne azylantům ubytování

Vedení Prahy 5 na svém včerejším zasedání rozhodlo o poskytnutí 21 bytů pro azylanty utíkající z válkou sužované Ukrajiny. Včera byla svolána také Bezpečnostní rada MČ Praha 5, která řešila koordinaci bezpečnostních a záchranných složek, ubytování azylantů z Ukrajiny a bezpečnostní otázky týkající se občanů. 

„V koordinaci s pražským magistrátem a Ministerstvem vnitra budou nabídnuty Městskou částí Praha 5 byty občanům Ukrajiny přicházejícím do České republiky,“ uvedla mluvčí radnice Lenka Abessi.  

„V tuto chvíli jsme vyčlenili 21 bytů pro pomoc lidem, kteří utíkají z Ukrajiny. Některé z nich jsou připraveny hned k využití, zbylé budou připraveny v průběhu několika dní. Budeme v této věci v úzkém kontaktu s Magistrátem hl. m. Prahy a jeho krizovým řízením. Zároveň budeme hledat i další možnosti ubytování pro naše těžce zkoušené ukrajinské přátele,“ sdělil místostarosta Prahy 5 Lukáš Herold, který odpovědný za oblast bytů (ODS). 

Předpokládá se, že z Ukrajiny budou přicházet především ženy, děti a senioři. Bude tedy třeba zajistit vše v oblasti péče o ně, včetně předškolní a povinné školní docházky, také krizové intervence, psychosociální pomoci a zdravotní pomoci. 

„Jsem upřímně dojatá ze srdečné pomoci, kterou lidé Ukrajině nabízejí. Jako žena a matka vím, jak musí být těžké utíkat do neznámě země a nevědět, co bude dál. Občanům Ukrajiny, jejichž rodiny se ocitly ve složité životní situaci, jsem já, spolu s mými kolegy, připravena poskytnout pomoc,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).  

 


Autor: Hla

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Dnes v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru