Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 8°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha 5 poskytne azylantům ubytování

Vedení Prahy 5 na svém včerejším zasedání rozhodlo o poskytnutí 21 bytů pro azylanty utíkající z válkou sužované Ukrajiny. Včera byla svolána také Bezpečnostní rada MČ Praha 5, která řešila koordinaci bezpečnostních a záchranných složek, ubytování azylantů z Ukrajiny a bezpečnostní otázky týkající se občanů. 

„V koordinaci s pražským magistrátem a Ministerstvem vnitra budou nabídnuty Městskou částí Praha 5 byty občanům Ukrajiny přicházejícím do České republiky,“ uvedla mluvčí radnice Lenka Abessi.  

„V tuto chvíli jsme vyčlenili 21 bytů pro pomoc lidem, kteří utíkají z Ukrajiny. Některé z nich jsou připraveny hned k využití, zbylé budou připraveny v průběhu několika dní. Budeme v této věci v úzkém kontaktu s Magistrátem hl. m. Prahy a jeho krizovým řízením. Zároveň budeme hledat i další možnosti ubytování pro naše těžce zkoušené ukrajinské přátele,“ sdělil místostarosta Prahy 5 Lukáš Herold, který odpovědný za oblast bytů (ODS). 

Předpokládá se, že z Ukrajiny budou přicházet především ženy, děti a senioři. Bude tedy třeba zajistit vše v oblasti péče o ně, včetně předškolní a povinné školní docházky, také krizové intervence, psychosociální pomoci a zdravotní pomoci. 

„Jsem upřímně dojatá ze srdečné pomoci, kterou lidé Ukrajině nabízejí. Jako žena a matka vím, jak musí být těžké utíkat do neznámě země a nevědět, co bude dál. Občanům Ukrajiny, jejichž rodiny se ocitly ve složité životní situaci, jsem já, spolu s mými kolegy, připravena poskytnout pomoc,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).  

 


Autor: Hla

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

Včera ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Včera v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru