Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - bourky 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 5 poskytne azylantům ubytování

Vedení Prahy 5 na svém včerejším zasedání rozhodlo o poskytnutí 21 bytů pro azylanty utíkající z válkou sužované Ukrajiny. Včera byla svolána také Bezpečnostní rada MČ Praha 5, která řešila koordinaci bezpečnostních a záchranných složek, ubytování azylantů z Ukrajiny a bezpečnostní otázky týkající se občanů. 

„V koordinaci s pražským magistrátem a Ministerstvem vnitra budou nabídnuty Městskou částí Praha 5 byty občanům Ukrajiny přicházejícím do České republiky,“ uvedla mluvčí radnice Lenka Abessi.  

„V tuto chvíli jsme vyčlenili 21 bytů pro pomoc lidem, kteří utíkají z Ukrajiny. Některé z nich jsou připraveny hned k využití, zbylé budou připraveny v průběhu několika dní. Budeme v této věci v úzkém kontaktu s Magistrátem hl. m. Prahy a jeho krizovým řízením. Zároveň budeme hledat i další možnosti ubytování pro naše těžce zkoušené ukrajinské přátele,“ sdělil místostarosta Prahy 5 Lukáš Herold, který odpovědný za oblast bytů (ODS). 

Předpokládá se, že z Ukrajiny budou přicházet především ženy, děti a senioři. Bude tedy třeba zajistit vše v oblasti péče o ně, včetně předškolní a povinné školní docházky, také krizové intervence, psychosociální pomoci a zdravotní pomoci. 

„Jsem upřímně dojatá ze srdečné pomoci, kterou lidé Ukrajině nabízejí. Jako žena a matka vím, jak musí být těžké utíkat do neznámě země a nevědět, co bude dál. Občanům Ukrajiny, jejichž rodiny se ocitly ve složité životní situaci, jsem já, spolu s mými kolegy, připravena poskytnout pomoc,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).  

 


Autor: Hla

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru