Dnes Neděle - polojasno 17°C
Zítra Pondělí - oblacno 15°C
Neděle 2. 10. 2022
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 5 posílí ostrahu parků soukromou agenturou, nově budou chodit dvoučlenné hlídky
Smíchovské sady Na Skalce. Foto: Juandev / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Praha 5 posílí ostrahu parků soukromou agenturou, nově budou chodit dvoučlenné hlídky

Sady na Skalce, Husovy sady a Mrázovku v Praze 5 bude nadále monitorovat profesionální bezpečnostní agentura. Hlídky personálně posílí. Městská část to uvedla v tiskové zprávě.    

Dlouhodobý problém s využíváním parků drogově závislými a nepřizpůsobivými lidi řeší Praha 5 ve spolupráci s městskými strážníky i vlastními silami. Pochůzky členů bezpečnostní agentury se podle vedení radnice osvědčily a teď navíc personálně posílí. 

„Nově budou v parcích dohlížet na pořádek dvoučlenné hlídky, které budí ještě o něco větší respekt. Navíc se postarají i o kontrolu mobiliáře, herních prvků, odpadkových košů, veřejného osvětlení a podobně,“ sdělil místostarosta pro správu veřejného prostranství a zeleně Lubomír Brož (ANO). 

„Záleží nám na tom, aby se obyvatelé Prahy 5 cítili bezpečně, proto děláme maximum toho, co můžeme. Je skutečností, že některé naše parky bezpečnou zónou nejsou. Jedná se především o parky v blízkosti kontaktních center. Přítomnost ostrahy může pocit bezpečí zvýšit a zároveň je i prevencí,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS). 

„Dlouhodobě tlačím na pražský magistrát, aby urychleně hledal řešení kvůli nízkému počtu kontaktních center na území metropole,“ dodala. 

Ostraha parků bezpečnostní agenturou je prodloužena až do konce října letošního roku. Na podzim a v zimních měsících nejsou podle městské část kvůli chladnému počasí parky vyhledávaným místem narkomanů a zvýšená ostraha proto není většinou potřeba. 

„V chladnějším období vystačí pravidelné hlídky strážníků. My si v tomto období vyhodnotíme přínos soukromé ochranky a zvážíme její nasazení zase na jaře příštího roku,“ dodal místostarosta Brož.


Autor: TZ, red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru