Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Praha 5 pomáhá cizincům na svém území

Praha 5 se dlouhodobě řadí mezi nejlidnatější městské části. Podle dat Českého statistického úřadu na jejím území žije přes devadesát tisíc obyvatel. Mezi nimi jsou nejenom Češi, ale také cizinci. Radnice proto nechala na webové stránky přidat jazykové mutace a vydala pro cizince informační brožuru.

Webové stránky i brožura, která je dostupná na recepcích úřadu, byly přeloženy do anglického jazyka, ruského jazyka, ukrajinštiny a vietnamštiny.

Všechny jazykové mutace obsahují základní informace a kontakty na jednotlivé organizace a odbory, například s kým řešit parkování, vystavení občanského průkazy a cestovního pasu, uzavření sňatku, jaké jsou poplatky za psa či sociální problémy.

„Vyřešit praktické životní situace ve styku s úřadem musí nejenom Češi, ale i cizinci, kteří v dané obci žijí. Bohužel dost často dochází k jazykové bariéře. To by ale nyní mělo být minulostí. Snažíme se totiž usnadnit život všem nově příchozím obyvatelům Prahy 5, a proto bylo přeloženo to nejdůležitější, co by měl cizinec vědět,“ říká tajemnice úřadu Kateřina Černá.
Autor: TZ, red

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru