Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - polojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 5 pomáhá cizincům na svém území

Praha 5 se dlouhodobě řadí mezi nejlidnatější městské části. Podle dat Českého statistického úřadu na jejím území žije přes devadesát tisíc obyvatel. Mezi nimi jsou nejenom Češi, ale také cizinci. Radnice proto nechala na webové stránky přidat jazykové mutace a vydala pro cizince informační brožuru.

Webové stránky i brožura, která je dostupná na recepcích úřadu, byly přeloženy do anglického jazyka, ruského jazyka, ukrajinštiny a vietnamštiny.

Všechny jazykové mutace obsahují základní informace a kontakty na jednotlivé organizace a odbory, například s kým řešit parkování, vystavení občanského průkazy a cestovního pasu, uzavření sňatku, jaké jsou poplatky za psa či sociální problémy.

„Vyřešit praktické životní situace ve styku s úřadem musí nejenom Češi, ale i cizinci, kteří v dané obci žijí. Bohužel dost často dochází k jazykové bariéře. To by ale nyní mělo být minulostí. Snažíme se totiž usnadnit život všem nově příchozím obyvatelům Prahy 5, a proto bylo přeloženo to nejdůležitější, co by měl cizinec vědět,“ říká tajemnice úřadu Kateřina Černá.
Autor: TZ, red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru