Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Praha 5 pomáhá cizincům na svém území

Praha 5 se dlouhodobě řadí mezi nejlidnatější městské části. Podle dat Českého statistického úřadu na jejím území žije přes devadesát tisíc obyvatel. Mezi nimi jsou nejenom Češi, ale také cizinci. Radnice proto nechala na webové stránky přidat jazykové mutace a vydala pro cizince informační brožuru.

Webové stránky i brožura, která je dostupná na recepcích úřadu, byly přeloženy do anglického jazyka, ruského jazyka, ukrajinštiny a vietnamštiny.

Všechny jazykové mutace obsahují základní informace a kontakty na jednotlivé organizace a odbory, například s kým řešit parkování, vystavení občanského průkazy a cestovního pasu, uzavření sňatku, jaké jsou poplatky za psa či sociální problémy.

„Vyřešit praktické životní situace ve styku s úřadem musí nejenom Češi, ale i cizinci, kteří v dané obci žijí. Bohužel dost často dochází k jazykové bariéře. To by ale nyní mělo být minulostí. Snažíme se totiž usnadnit život všem nově příchozím obyvatelům Prahy 5, a proto bylo přeloženo to nejdůležitější, co by měl cizinec vědět,“ říká tajemnice úřadu Kateřina Černá.
Autor: TZ, red

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

Včera ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Praha vydává nový plán ochrany památkové rezervace

14. ledna 2022 v 18:00

Hlavní město knižně vydává nejdůležitější dokument pro ochranu památkové rezervace zapsané na seznam UNESCO. Management plán ochrany světového kulturního dědictví Historického centra Prahy 001 je závazným dokumentem, jenž obsahuje podrobný plán ochrany historického centra Prahy. Stanovuje také...

Výtvarná soutěž na památník Ferdinanda Peroutky v Praze 5 pokračuje

11. ledna 2022 ve 14:12

Výtvarnou soutěž na památník Ferdinanda Peroutky, který bude tohoto velikána připomínat v parku Portheimka na Smíchově, vyhlásila v prosinci radnice páté městské části.

Další články
Nahoru