dnes
Pondělí - jasno
22°C
zítra
Úterý - oblacno
24°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
24°C
Praha 5 pokračuje v přípravách oživení Smíchovské náplavky, radnici se hlásí i zájemci o pořádání trhů
Smíchovská náplavka pohledem z Rašínova nábřeží. Foto: JP

Praha 5 pokračuje v přípravách oživení Smíchovské náplavky, radnici se hlásí i zájemci o pořádání trhů

Praha 5 od loňska připravuje plán využití Smíchovské náplavky na levém břehu Vltavy. Cílem je, aby se už letos na tomto místě konalo větší množství akcí, než v předchozích sezónách. Server Pražský patriot o tom informoval starosta páté městské části Daniel Mazur (Piráti).

Loni na přelomu listopadu a prosince Mazur oznámil, že Smíchovská náplavka je po rekonstrukci připravena na větší „zápřah“. „Od té doby jsme už měli schůzku se zástupci společnosti Trade Centre Praha, která je správcem pražských náplavek. Bavili jsme se o dokončení rekonstrukce takzvaných kobek (prostory v nábřežní zdi, pozn. aut.) a plánovaném využití náplavky na Smíchově. Objevili se už zájemci, kteří chtějí na tomto místo působit,“ uvedl. Podle Mazura mezi nimi jsou i pořadatelé trhů a festivalů.

V současnosti probíhají debaty mezi zájemci a hlavním městem, jestli zde budou akce zdarma přístupné, nebo se vstupným. „Obě varianty mají svá pro i proti, bude se dál jednat. Magistrát prosazuje otevřenost náplavek během akcí, ale vše se podle nás hlavně musí přizpůsobit tomu, aby se náplavka skutečně oživila a dlouhodobě se na ní podařilo přitáhnout lidi. Potenciál je bezesporu velký a není doposud využit,“ sdělil starosta.

Některé akce na náplavce by mohly mít i přesah na Hořejší nábřeží. „Jde nám o to, aby byl plán akcí na letošní rok pestrý a přitáhli jsme na náplavku lidi. Přes den i večer. Proto se snažíme zapojit do plánování i divadelníky a různorodé spolky. Ideální by bylo, kdyby se nám to do června podařilo rozběhnout,“ řekl již dříve starosta Mazur.

Aby byla radnice Prahy 5 ve snaze oživit levobřežní náplavku úspěšná, je připravena být vstřícná při stanovování výše nájmů, aby podnikatelé měli větší šanci na místě vydržet. Úřad je podle Mazura také připraven akce na náplavce pomáhat propagovat.


Provoz zákaznického centra PVK bude v srpnu bez omezení

9. července 2020 v 10:05

Od 1. srpna obnoví Pražské vodovody a kanalizace provoz zákaznického centra v Dykově ulici. Zákaznické centrum se uzavřelo v druhé polovině března kvůli rozhodnutí vlády související s pandemií způsobené koronavirem. V omezeném režimu bylo znovu otevřeno 4. května.

Praha 2 pro podnikatele: Inzerovat v Novinách Prahy 2 mohou se slevou

9. července 2020 v 07:11

Radní Prahy 2 přijali v dubnu opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na podnikatelské a další subjekty.

Další články
Nahoru