Dnes Pondělí - polojasno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražský život

Praha 5 podporuje protidrogovou prevenci. REVOLUTION TRAIN dorazil na Smíchovské nádraží

Praha 5 podpořila projekt Nadačního fondu NOVÉ ČESKO pro základní školy. Multimediální vlaková souprava REVOLUTION TRAIN dorazila na Smíchovské nádraží, kde byl představen vzdělávací program zaměřený na primární protidrogovou prevenci. Za dva dny zhlédlo program 493 dětí z Pětky. 

 „Primární prevence je nejúčinnější a také nejlevnější forma boje se závislostmi. Praha 5, která má veřejný prostor historicky zatížený koncentrací nízkoprahových center pro závislé osoby, se s touto problematikou potýká dlouhodobě. Denně v našich ulicích a parcích vídáme důsledky užívání drog a v rámci omezených možností řešíme na úrovni městské části bezpečnostní dopady na život obyvatel Prahy 5. Problematikou se zabývám i jako poslankyně, jsem v kontaktu s národním protidrogovým koordinátorem, který právě zdůrazňuje význam primární prevence. I proto vítám projekt REVOLUTION TRAIN. Ten moderním a atraktivním způsobem edukuje mladé lidi. Prostřednictvím zážitkového učení působí na jejich smysly a vystavuje je simulovaným kritickým životním situacím. Nenásilně ukazuje, jak je důležité trávit čas smysluplně a jak si užívat života bez závislostí. Těší mě, že se do tohoto programu zapojilo 8 základních škol z Prahy 5," říká Renáta Zajíčková (ODS), starostka odpovědná za oblast školství.

REVOLUTIO TRAIN představuje unikátní program, jehož základem je multimediální vlaková souprava, která nabízí jedinečné prostředí pro interaktivní zážitkové vzdělávání zaměřené na primární prevenci. Návštěvníci v několika rovinách sledují příběh o příčinách, vývoji a důsledcích závislostí.

„Hlavní sdělení programu je především apelem na zdravý způsob myšlení, zdůrazňuje význam osobní svobody a odpovědnosti za vlastní bezpečí, je inspirací k pozitivním životním volbám. Je zásadní, aby si každý jedinec uvědomil, že rozhodování ve zlomových okamžicích je klíčové, a špatná rozhodnutí mohou mít fatální důsledky,“ uvádí Pavel Tuma, autor projektu.

Cílem programu je prostřednictvím zapojení všech lidských smyslů maximálně zapůsobit na osobnost návštěvníka, na jeho postoj k závislostem a na upevnění jeho vnitřního odmítavého přesvědčení k návykovým látkám. Prostory vlaku REVOLUTION TRAIN jsou multifunkční a umožňují měnit programy dle cílové skupiny, ať již jde o školy, rodiny s dětmi, širší veřejnost či zaměstnanecké kolektivy.

„Jsem rád, že vlak Revolution train originálním způsobem doplňuje nabídku stávajících protidrogových programů a akcí. Jsem přesvědčen, že tento způsob protidrogové prevence zaujme větší množství lidí, než ony klasické programy a v konečném důsledku bude znamenat důraznější a razantnější protidrogový apel na návštěvníky vlaku,“ říká radní odpovědný za sociální oblast, bezpečnost a prevenci kriminality Petr Lachnit (ANO).      Autor: Alo

Projekt Trenéři do škol v základních školách Prahy 2 pokračuje

Dnes ve 14:36

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku. Projekt, který radnice pilotně spustila v minulém školním roce a který finančně podporuje, tak bude fungovat i nadále.

Hasiči zvou na taneční zábavu

Dnes v 11:20

Taneční zábava v pátek 24. února v klubu Varta.

Pro kočičku do knihovny, koná se umísťovací výstava

4. února 2023 v 07:19

Umísťovací výstava koček se koná v sobotu 4. února od 11 do 17 hodin v prostorách Městské knihovny v Praze 2.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 6 týden

3. února 2023 v 16:46

Pražské vodovody a kanalizace obnovily po novém roce plánované výluky v dodávkách pitné vody. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 11: V Brandlově ulici se můžete nadále testovat na přítomnost koronaviru

3. února 2023 v 16:14

Praha 11 prodloužila nájem pozemku na rohu ulic Machkova a Brandlova, kde funguje testovací místo. Situace s šířením onemocnění covid-19 se sice po náročném období uklidnila, ale i v současné době přetrvává zájem o testování a očkování.

Kurzy oprav drobného nábytku pro veřejnost

3. února 2023 v 15:16

Hlavní město ve spolupráci se Střední odbornou školou Jarov na letošní rok přichystalo pro veřejnost sérii kurzů oprav drobného nábytku. V zázemí odborné školy bude k dispozici plně vybavená dílna, kde se budou kurzy jednou měsíčně konat. Odborný dohled zajistí truhlář z řad učitelů střední školy....

Benefiční koncert vynesl více než osmdesát tisíc korun

3. února 2023 v 11:27

Benefičním koncertem na Novoměstské radnice Praha oslavil Nadační fond Dvojka srdcem 5 let od založení. Během večera vystoupili bez nároku na honorář Ondřej G. Brzobohatý, sbor Vratislavka pod vedením Evy Kleinové, stejně jako moderátor večera Josef Mádle.

Saudská Arábie. Tematická snídaně na Plechárně

2. února 2023 v 19:30

Na Plechárně v Praze 14 se celý únor konají tematické snídaně. Během nich se dozvíte zajímavosti z různých koutů světa. Ve středu 8. února se s Petrem Mikolandou podíváte na místa a uslyšíte o životě v Saudské Arábii.

Výstava: Nuselský most - 50 let

2. února 2023 v 19:12

Praha 2 ve spolupráci s Národním technickým muzeem zve na výstavu Nuselský most – 50 let, která se koná v 1. patře radnice Prahy 2 na náměstí Míru 20.

Dětské skupiny v Praze 4 otevřou dveře veřejnosti

1. února 2023 ve 21:57

Informace o provozu dětských skupin Kotorská a Rabasova v Praze 4 mohou rodiče získat 8. a 9. března.

Praha 6: Využijte služeb poradenského místa ve Skleňáku zdarma

1. února 2023 v 17:21

Poradit nebo pomoci s tím, jak se vyrovnat s rostoucími životními náklady, potřebují v současné době i lidé, kteří to nikdy před tím nepotřebovali. Praha 6 pro ně připravila poradnu zdarma.

Zažijte Fakultu dopravní ČVUT v Praze na vlastní kůži

1. února 2023 v 16:43

Zažijte Fakultu dopravní (FD) ČVUT v Praze na vlastní kůži, to je vzkaz současných studentů fakulty směrem ke středoškolákům. Studenti pražské Dopravky hrají hlavní roli na připravovaném Dnu otevřených dveří, který se koná 3. února v budově Horská v Praze 2, od...

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

31. ledna 2023 v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

30. ledna 2023 ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

Další články
Nahoru