Dnes Úterý - mlha 9°C
Zítra Středa - zatazeno 7°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 5 podpoří sportovní kluby kvůli drahým energiím

Mimořádný dotační program připravila radnice Prahy 5 pro sportovní kluby na svém území. Sportovní kluby v Praze 5 mohou žádat o dotaci za období od 1. ledna letošního roku až do konce roku 2023. V tomto období je dotaci nutné využít k úhradě nákladů na spotřebu energií nebo jako paušální úhradu služeb jako součásti nájemného. 

Důvodem jsou podle radního pro finance Jana Kavalírka (TOP 09) rostoucí náklady na energie pro sportovní zařízení.

Podmínkou získání dotace je také skutečnost, aby sportovní zařízení byla přístupná veřejnosti a musí sloužit k pravidelné sportovní a tělovýchovné činnosti dětí a mládeže v celoročním provozu.

„Chceme podat pomocnou ruku tradičním sportovním klubům a provozovatelům sportovišť, na něž dramatické zvýšení cen energií dopadá opravdu citelně. Zachování možnosti sportování a tělovýchovy pro děti a širokou veřejnost je naší jednoznačnou prioritou a díky dobrému hospodaření a úsporám na provozních výdajích úřadu si to naštěstí můžeme dovolit,“ přibližuje důvod pro vypsání mimořádné dotace radní Jan Kavalírek.

„V této fázi pomoci uvolňujeme dva miliony korun. Žádat mohou právnické i fyzické osoby, které provozují sportovní zařízení na území Prahy 5. Jde zejména o podporu provozovatelům, případně nájemcům sportovních bazénů, zimních stadionů a sportovních hal, kteří prokážou navýšení cen energií alespoň o 50 % proti předchozímu zúčtovacímu období,“ dodává radní pro sport David Dušek (STAN).Autor: Cen

Muž zemřel po pádu z lešení

Včera v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru