Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - oblacno 8°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 5 podpoří sportovní kluby kvůli drahým energiím

Mimořádný dotační program připravila radnice Prahy 5 pro sportovní kluby na svém území. Sportovní kluby v Praze 5 mohou žádat o dotaci za období od 1. ledna letošního roku až do konce roku 2023. V tomto období je dotaci nutné využít k úhradě nákladů na spotřebu energií nebo jako paušální úhradu služeb jako součásti nájemného. 

Důvodem jsou podle radního pro finance Jana Kavalírka (TOP 09) rostoucí náklady na energie pro sportovní zařízení.

Podmínkou získání dotace je také skutečnost, aby sportovní zařízení byla přístupná veřejnosti a musí sloužit k pravidelné sportovní a tělovýchovné činnosti dětí a mládeže v celoročním provozu.

„Chceme podat pomocnou ruku tradičním sportovním klubům a provozovatelům sportovišť, na něž dramatické zvýšení cen energií dopadá opravdu citelně. Zachování možnosti sportování a tělovýchovy pro děti a širokou veřejnost je naší jednoznačnou prioritou a díky dobrému hospodaření a úsporám na provozních výdajích úřadu si to naštěstí můžeme dovolit,“ přibližuje důvod pro vypsání mimořádné dotace radní Jan Kavalírek.

„V této fázi pomoci uvolňujeme dva miliony korun. Žádat mohou právnické i fyzické osoby, které provozují sportovní zařízení na území Prahy 5. Jde zejména o podporu provozovatelům, případně nájemcům sportovních bazénů, zimních stadionů a sportovních hal, kteří prokážou navýšení cen energií alespoň o 50 % proti předchozímu zúčtovacímu období,“ dodává radní pro sport David Dušek (STAN).Autor: Cen

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru