dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Dětská Praha

Praha 5 pobaví děti Večerníčkovským pohádkovým lesem

MČ Praha 5 připravila pro děti na sobotu 22. dubna 2017 speciální celodenní akci pod názvem Večerníčkovský pohádkový les. Program je pro všechny návštěvníky zdarma.

Pátá městská část, ve spolupráci se společností Velká dobrodružství, připravila pro děti na sobotu 22. dubna 2017 celodenní Večerníčkovský pohádkový les. Trasa pohádkového lesa začíná v Lamačově ulici na Barrandově. „Pohádkový les je dětmi i rodiči velice oblíbený. Děti se zde baví, čeká je spousta zábavy – a ani rodiče se nenudí,“ říká radní Petr Lachnit (ANO), který nad akcí převzal záštitu.

Na dvoukilometrové trase se děti budou moci setkat s pohádkovými postavami z Krkonoš, panenkou v červené sukýnce z máků, známými bratry nešiky v roláku, skřítky z pařezové chaloupky, spolužáky z 3. B. a s dalšími oblíbenými postavičkami z těch nejznámějších pohádek. Děti budou u každého z nich plnit úkoly. Dokáží vylovit larvy z mraveniště a donést zrnka máku ke staré makovici? Pomůžou zatlouct popletům hřebík a najdou uplakané  zlatovlasé víle penízky, které ztratila na louce? Po splnění všech úkolů dostanou malí poutníci za odměnu dárek z truhly u Stromu splněných přání.

Více informací a registraci je možné nalézt na stránkách pořádající společnosti Velká dobrodružství – www.veldo.cz nebo na FB Velká dobrodružství.


Praha 9: Klub Harfica se těší stále většímu zájmu dětí

10. ledna 2018 v 11:00

Volnočasový klub Harfica v Harrachovské ulici na Proseku, jehož provozovatelem je městská část Praha 9, patří k nízkoprahovým zařízením, které se zaměřuje především na děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, děti, které samy neví, jak trávit volný čas, nemají ve svém okruhu pozitivní příklad,...

Stromky základních škol Sázavská a Slovenská zvítězily

22. prosince 2017 v 07:06

Spodní část náměstí Míru zdobí tento rok poprvé krásné vánoční stromky, které pořídila radnice Prahy 2 pro své základní školy k nazdobení. Žáci stromečky ozdobili na začátku adventu a zástupci městské části vybírali ten nejkrásnější.

Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru