Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 5 plánuje v Radlické ulici školu pro 540 žáků, pozemek získá od Penty
Ilustrační foto: archiv

Praha 5 plánuje v Radlické ulici školu pro 540 žáků, pozemek získá od Penty

Radnice Prahy 5 plánuje postavit základní školu pro 540 žáků a sportoviště v Radlické ulici. Vyplývá to ze studie, kterou schválili radní městské části. Škola se má nacházet v další části vznikající čtvrti Waltrovka, kterou staví společnost Penta Real Estate. Ta městské části na základě uzavřeného memoranda poskytne na stavbu školy a sportoviště pozemky. Praha 5 plánuje z důvodu rostoucího počtu obyvatel budovat i další školy.

Nová škola má stát u Radlické poblíž autobusové zastávky U Trezorky a kancelářské budovy Penty Aviatica. Podle schválené studie má přímo navazovat na plánovanou výstavbu třetí části obytné čtvrti Waltrovka. Vyučovat se v ní bude první i druhý stupeň a má disponovat 18 kmenovými a osmi odbornými učebnami.

U školy má vyrůst také tělocvična s hřištěm na střeše. „Budova je koncipována tak, aby mohla sloužit sedm dní v týdnu, a to nejen pro výuku, ale i pro sportovní kroužky až do večerních hodin," uvádí dokument. Ze schváleného usnesení nevyplývá, kdy by se mělo se stavbou začít, radnice podle něj bude pokračovat v jednáních s Pentou o koordinaci záměrů.

V současné době je lokalita poměrně nepřívětivá s ohledem na přítomnost frekventované Radlické ulice. To by se podle představ radnice mělo v budoucnu změnit.

„S výstavbou nové čtvrti a výhledovým vybudováním Radlické radiály by se ulice mohla stát městským bulvárem s klidnější dopravou, tramvají a stromořadím," stojí ve studii.

„Dlouhodobě chceme s investorem spolupracovat na celkové humanizaci Radlické ulice, která by se mohla po dokončení Radlické radiály významně zklidnit," potvrdil radní Prahy 5 Zdeněk Doležal (ODS).

Podle demografické prognózy, kterou si Praha 5 nechala zpracovat, vzroste do konce roku 2030 zejména vlivem nové výstavby počet obyvatel Prahy 5 ze současných zhruba 89 000 až o pětinu.

Výrazně má vzrůst počet dětí i seniorů. Proto bude nutné zajistit další místa v základních a mateřských školách. Kromě plánované školy ve Waltrovce mají další vzniknout ve vznikající čtvrti Smíchov City, v Košířích a na Barrandově. Praha 5 již také od Penty dříve za 34,5 milionu korun koupila mateřskou školu, kterou firma postavila při výstavbě Waltrovky.


Autor: ČTK

První den na farmářském tržišti Kubáň

Včera ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

Včera v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 22. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT

24. ledna 2023 ve 13:30

Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 28. ledna, nabídne uchazečům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. 

Komici z Vtípečků se zelím rozesmějí Bar B52

24. ledna 2023 v 09:05

Mladé a neokoukané tváře české stand up komedie zavítají do pražského Baru B52. Diváky rozesmějí nevšedními pohledy na život, absurdními úvahami a neočekávanými pointami. Představení se koná v neděli 29. ledna od 19 hodin.

Do Toulcova dvora s průvodcem

23. ledna 2023 v 09:36

Pokud se chcete dozvědět něco více o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, přijďte v sobotu 28. ledna na prohlídku.

Další články
Nahoru