Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 5 plánuje v Radlické ulici školu pro 540 žáků, pozemek získá od Penty
Ilustrační foto: archiv

Praha 5 plánuje v Radlické ulici školu pro 540 žáků, pozemek získá od Penty

Radnice Prahy 5 plánuje postavit základní školu pro 540 žáků a sportoviště v Radlické ulici. Vyplývá to ze studie, kterou schválili radní městské části. Škola se má nacházet v další části vznikající čtvrti Waltrovka, kterou staví společnost Penta Real Estate. Ta městské části na základě uzavřeného memoranda poskytne na stavbu školy a sportoviště pozemky. Praha 5 plánuje z důvodu rostoucího počtu obyvatel budovat i další školy.

Nová škola má stát u Radlické poblíž autobusové zastávky U Trezorky a kancelářské budovy Penty Aviatica. Podle schválené studie má přímo navazovat na plánovanou výstavbu třetí části obytné čtvrti Waltrovka. Vyučovat se v ní bude první i druhý stupeň a má disponovat 18 kmenovými a osmi odbornými učebnami.

U školy má vyrůst také tělocvična s hřištěm na střeše. „Budova je koncipována tak, aby mohla sloužit sedm dní v týdnu, a to nejen pro výuku, ale i pro sportovní kroužky až do večerních hodin," uvádí dokument. Ze schváleného usnesení nevyplývá, kdy by se mělo se stavbou začít, radnice podle něj bude pokračovat v jednáních s Pentou o koordinaci záměrů.

V současné době je lokalita poměrně nepřívětivá s ohledem na přítomnost frekventované Radlické ulice. To by se podle představ radnice mělo v budoucnu změnit.

„S výstavbou nové čtvrti a výhledovým vybudováním Radlické radiály by se ulice mohla stát městským bulvárem s klidnější dopravou, tramvají a stromořadím," stojí ve studii.

„Dlouhodobě chceme s investorem spolupracovat na celkové humanizaci Radlické ulice, která by se mohla po dokončení Radlické radiály významně zklidnit," potvrdil radní Prahy 5 Zdeněk Doležal (ODS).

Podle demografické prognózy, kterou si Praha 5 nechala zpracovat, vzroste do konce roku 2030 zejména vlivem nové výstavby počet obyvatel Prahy 5 ze současných zhruba 89 000 až o pětinu.

Výrazně má vzrůst počet dětí i seniorů. Proto bude nutné zajistit další místa v základních a mateřských školách. Kromě plánované školy ve Waltrovce mají další vzniknout ve vznikající čtvrti Smíchov City, v Košířích a na Barrandově. Praha 5 již také od Penty dříve za 34,5 milionu korun koupila mateřskou školu, kterou firma postavila při výstavbě Waltrovky.


Autor: ČTK

V KC Zahrada se otevře kroužek plný příběhů dějin 20. století

Včera v 09:18

V první polovině září zahájí Divadlo Paměti národa v KC Zahrada první semestr divadelního kroužku. Kroužek je otevřený dětem a mladým lidem od 12 do 18 let a bude se věnovat práci s příběhy pamětníků historických událostí 20. století. Studenti se seznámí s archivními materiály a budou společně...

Sportovní hala Jána Mahora

Včera v 08:16

Praha 8 zve na prezentaci architektonické studie plánované sportovní haly na sídlišti Ďáblice. Prezentaci povede autor návrhu Tomáš Podrázský a účastnit se budou rovněž zástupci sportovních klubů.

Praha 11: Týden otevřených kroužků

8. srpna 2022 v 15:24

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Již nyní si ale můžete vybírat z nabídky kroužků v KC Zahrada v Praze 11, které jsou určeny dětem i dospělým. Od pondělí 5. září začíná Týden otevřených kroužků, kdy můžete vyzkoušel ukázkové lekce zdarma.

Praha finalizuje přípravy na výstavbu lávky k železniční zastávce Rajská zahrada

7. srpna 2022 v 17:22

Praha připravuje stavbu nové lávky pro pěší, která propojí stanici Rajská zahrada s nově vybudovanou železniční zastávkou. Magistrát nyní vyhlásil výběrové řízení na zhotovitele lávky a technický dozor stavebníka. Veřejnost bude mít možnost zapojit se do procesu a rozhodnout o tom, jakou barvu...

Soutěž o pohlednici Jižního Města do konce srpna

7. srpna 2022 v 15:14

Jižní Město oslavilo 1. září loňského roku 50 let od svého vzniku. Vzhledem k opatřením spojeným s pandemií covid-19 však nebylo možné tohle kulaté výročí řádně oslavit, proto letos Praha 11 rozhodla, že k této příležitosti letos vznikne limitovaná série pohlednic s motivy Jižního Města. Na tvorbě...

Dvojka pro pejskaře. Brožura Prahy 2

7. srpna 2022 ve 12:57

V Praze 2 žije téměř dva tisíce psů. Kromě radosti, kterou pes přináší, sebou nese ale také občas pro majitele starost a hlavně zodpovědnost.

E-shop PID Lítačky s novým designem

7. srpna 2022 v 09:29

Od pondělí 1. srpna je uživatelům k dispozici nový e-shop PID Lítačky. Jeho grafický redesign společně s responzivním vzhledem nabízí přívětivější uživatelské rozhraní. Registrovaní uživatelé se na nový e-shop přihlásí se stejným přihlašovacím jménem a heslem, redesignem se pro ně nic...

Magistrát: Adaptační opatření chrání Pražany před dopady městského tepelného ostrova

7. srpna 2022 v 06:21

Českou republiku sužují extrémní vedra. Situace je o to vážnější ve velkých městech, kde vysoké teploty komplikují každodenní život. Výjimkou samozřejmě není ani tuzemská metropole Praha, která je vzhledem ke svému charakteru jednou z lokalit, kde jsou dopady efektu městského tepelného ostrova...

Další články
Nahoru