Dnes Čtvrtek - oblacno 3°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 5 plánuje v Radlické ulici školu pro 540 žáků, pozemek získá od Penty
Ilustrační foto: archiv

Praha 5 plánuje v Radlické ulici školu pro 540 žáků, pozemek získá od Penty

Radnice Prahy 5 plánuje postavit základní školu pro 540 žáků a sportoviště v Radlické ulici. Vyplývá to ze studie, kterou schválili radní městské části. Škola se má nacházet v další části vznikající čtvrti Waltrovka, kterou staví společnost Penta Real Estate. Ta městské části na základě uzavřeného memoranda poskytne na stavbu školy a sportoviště pozemky. Praha 5 plánuje z důvodu rostoucího počtu obyvatel budovat i další školy.

Nová škola má stát u Radlické poblíž autobusové zastávky U Trezorky a kancelářské budovy Penty Aviatica. Podle schválené studie má přímo navazovat na plánovanou výstavbu třetí části obytné čtvrti Waltrovka. Vyučovat se v ní bude první i druhý stupeň a má disponovat 18 kmenovými a osmi odbornými učebnami.

U školy má vyrůst také tělocvična s hřištěm na střeše. „Budova je koncipována tak, aby mohla sloužit sedm dní v týdnu, a to nejen pro výuku, ale i pro sportovní kroužky až do večerních hodin," uvádí dokument. Ze schváleného usnesení nevyplývá, kdy by se mělo se stavbou začít, radnice podle něj bude pokračovat v jednáních s Pentou o koordinaci záměrů.

V současné době je lokalita poměrně nepřívětivá s ohledem na přítomnost frekventované Radlické ulice. To by se podle představ radnice mělo v budoucnu změnit.

„S výstavbou nové čtvrti a výhledovým vybudováním Radlické radiály by se ulice mohla stát městským bulvárem s klidnější dopravou, tramvají a stromořadím," stojí ve studii.

„Dlouhodobě chceme s investorem spolupracovat na celkové humanizaci Radlické ulice, která by se mohla po dokončení Radlické radiály významně zklidnit," potvrdil radní Prahy 5 Zdeněk Doležal (ODS).

Podle demografické prognózy, kterou si Praha 5 nechala zpracovat, vzroste do konce roku 2030 zejména vlivem nové výstavby počet obyvatel Prahy 5 ze současných zhruba 89 000 až o pětinu.

Výrazně má vzrůst počet dětí i seniorů. Proto bude nutné zajistit další místa v základních a mateřských školách. Kromě plánované školy ve Waltrovce mají další vzniknout ve vznikající čtvrti Smíchov City, v Košířích a na Barrandově. Praha 5 již také od Penty dříve za 34,5 milionu korun koupila mateřskou školu, kterou firma postavila při výstavbě Waltrovky.


Autor: ČTK

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

Dnes v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

Dnes v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

V Praze 2 se začíná bruslit

5. prosince 2023 v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Praha 1 má dva měsíce antigraffiti program, nyní zveřejnila zkušenosti

4. prosince 2023 v 10:23

Jedním z palčivých problémů Prahy 1 je znečištění historického centra grafittti, či tzv. tagy. Domy, lampy, lavičky, koše, rozvodové skříně, nábřeží, kostely… To vše je často znehodnoceno spreji či fixy. Radnice Prahy 1 z tohoto důvodu začátkem října spustila systémový a koordinovaný antigraffiti...

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

2. prosince 2023 v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Další články
Nahoru