Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 4°C
Pátek 3. 12. 2021
Svátek má Svatoslav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský život

Praha 5 otevřela Kluziště Smíchov

I v letošním roce připravila městská část Praha 5 venkovní kluziště, které je pro veřejnost otevřeno od 19. prosince 2020, a to denně od 9 do 21 hodin. V důsledku vládních opatření bude letos bruslení umožněno jen po předchozí on-line rezervaci a na samotném kluzišti bude prostor pouze pro šest osob, v rámci jedné rodiny se děti do 6let do celkového počtu nezapočítávají.

„Bylo to nelehké rozhodování, ale nechtěli jsme obyvatele Prahy 5 ochudit o možnost zasportovat si v současné situaci.  Sportovní instituce včera bohužel musely uzavřít své provozovny, kluziště je však právě od dneška otevřeno. Bruslení pod širým nebem bezesporu přispívá k lepší náladě a zároveň se jedná o pohyb, který k zimě patří. Proto budu rád, pokud obyvatelé využijí této šance a přijdou si zabruslit“, říká radní pro sport páté městské části David Dušek.

Na sportovišti jsou zavedena přísná hygienická opatření. Personál v pravidelných intervalech desinfikuje přilehlé prostory a sportovní pomůcky. Veřejnosti je k dispozici občerstvení, které však bude nutné konzumovat mimo areál, dále pak půjčovna bruslí a zimních rukavic. K dispozici budou i roušky. Areál bude v provozu do začátku března 2021.
Autor: TZ, red

Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá s energiemi lidem ve finanční tísni

1. prosince 2021 ve 22:19

Invalidní důchodkyni, která se kvůli novým zvýšeným zálohám na energie ocitla náhle v nouzi, pomohl Nadační fond Dvojka srdcem s jejich uhrazením. Praha 2 o tom informovala v tiskové zprávě.

Začátkem prosince nepoteče voda v těchto městských částech

29. listopadu 2021 v 10:46

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na začátek prosince. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6 na jaře a v létě rozkvete, radnice připravuje nové záhony

28. listopadu 2021 v 09:58

V Praze 6 na jaře rozkvetou nové záhony. Jejich přípravu v listopadu zahájil odbor životního prostředí radnice. Přibudou záhony trvalek, letniček i nové květnaté pásy.

Praha 12 zve na Příběhy našich sousedů

26. listopadu 2021 ve 12:05

Prezentace projektu Příběhy našich sousedů se koná v pondělí 29. listopadu od 17 hodin v Modřanském biografu.

Praha 11 instalovala kontejnery na sběr použitých olejů a tuků

26. listopadu 2021 v 07:17

Na Jižním Městě jsou nové kontejnery na sběr použitých jedlých olejů a tuků. Dosud je bylo možné zdarma odevzdávat ve sběrném dvoře v Bartůňkově ulici.

Další články
Nahoru