dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Pražská kultura

Praha 5: Oslavy výročí narození W. A. Mozarta

Pátá městská část připravila na únor a březen soubor kulturních akcí, které připomenou 260. výročí narození W. A. Mozarta. Všechny akce se budou konat v Letohrádku Portheimka ve Štefánikově ulici na Smíchově.

Program:
Výstava Jaroslavy Pešicové: „MOZART VŠEMI SMYSLY“
Od 12. 2. – 27. 3. vždy od úterý do neděle, od 13 – 18 hodin. Doprovodným programem budou sobotní komentované prohlídky s kurátorkou výstavy Pavlou Slancovou a průběžné promítání dokumentu „Týden Jaroslavy Pešicové“. Vstupné: 60 korun dospělí, 30 korun děti, 20 korun senioři.

Mozartovské koncerty – vystoupí členové orchestru a sólisté opery Národního divadla. 23. února od 19 hodin „Mozart v Praze“, 4. března od 17 hodin „Písňový koncert z děl Mozarta a Beethovena“ a 16. března od 19 hodin „Moji Pražané mi rozumějí“.
Vstupné: 100 korun

Přednáška „Mozart v Praze“
Přednáška Doc. PhDr. Volka, předsedy Mozartovy obce, 18. a 25. února od 17 hodin. Vstupenky je možné zakoupit v pokladně Portheimky, cena vstupenky je 60 korun.

„Wolfgang Amadeus Mozart je s Prahou 5 spojený – kde jinde bychom si jeho výročí měli připomenout. Věřím, že akce potěší všechny milovníky jeho díla,“ říká radní Petr Hnyk, který převzal záštitu nad koncertní částí.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru