Dnes Úterý - snih 0°C
Zítra Středa - prehanky-snih 1°C
Úterý 26. 1. 2021
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražská doprava

Praha 5 od ledna rozšiřuje parkovací zóny

Praha 5 od 4. ledna rozšířila zóny placeného stání (ZPS) do dalších dvou lokalit. První z nich se nachází v okolí sídliště Podbělohorská, druhá pak v oblasti Horních Cibulek, kde dochází k rozšíření zón, které zde byly zavedeny v roce 2020.

Praha 5 se dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst pro rezidenty městské části. Rozšíření zón placeného stání tak obyvatelům městské části pomůže vyřešit problém s parkujícími vozy s jiných městských částí metropole a vozů původem z přilehlých měst a obcí Středočeského kraje. K rozšiřování ZPS dochází na základě rozhodnutí Rady hl. M. Prahy.

„Aktuální rozšíření zón placeného stání pro Prahu 5 znamená radikální řešení katastrofického nedostatku parkovacích míst pro naše rezidenty. Jsem rád, že se nám podařilo s magistrátem nalézt společnou řeč na rozšíření zón placeného stání,“ říká předseda výboru dopravního městské části Praha 5 Jan Panenka a dodává: „Zóny placeného stání pro městskou část nepředstavují jen řešení parkování automobilů, ale též přínos do radniční kasy. Pro správu financí vybraných ze ZPS radnice Prahy 5 zřídila Fond rozvoje dopravy. Část prostředků alokovaných v tomto fondu městská část využívá i k rozvoji parkovacích možností.

Stejně jako ostatní městské části, také Praha 5 se potýká z nedostatečnými parkovacími kapacity od doby, kdy byly zóny placeného stání v Praze zavedeny v Praze 2 a 3. Praha 5 zavedla parkovací zóny v roce 2016 na Smíchově a postupně je rozšířila do dalších oblastí. Nejprve se jednalo o oblast kolem ulice Plzeňské, jižně proti proudu Vltavy a v okolí Malvazinek.

Městská část Praha 5 si zadala analýzu dopravy v klidu. Vedle toho na vhodném rozmístění zón spolupracují městské části s projektantem a Technickou správou komunikací.

„Na podkladě zadané analýzy, kterou si městská část zadala, budeme koncipovat další rozšiřování zón placeného stání v Praze 5. Velmi rádi bychom během letošního roku zavedli zóny pro rezidenty na Barrandově a v Hlupočepech,“ uzavírá Jan Panenka.Praha 2: Odbor dopravy a územního rozvoje v karanténě

19. ledna 2021 v 16:47

Odbor dopravy a územního rozvoje (ODÚR) Prahy 2 bude fungovat od středy 20. ledna v omezeném režimu.

Dopravní omezení v Průběžné

14. ledna 2021 v 07:34

V souvislosti s pokračováním stavebních prací bude od 16. do 30. ledna uzavřena část ulice Průběžná v Praze 10. Uzavřen bude úsek mezi ulicemi Na Padesátém a Švehlova v obou směrech. 

Bubenečský tunel od čtvrtka v noci uzavřen

12. ledna 2021 v 11:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů TKB bude Bubenečský tunel od čtvrtka 14. ledna od 23 hodin do pátku 15. ledna do 5 hodin uzavřen.

Od středy bude uzavřen tunel Mrázovka

11. ledna 2021 v 10:35

Z důvodu čištění kamer, pravidelné údržby a kontroly technologie bude tunel Mrázovka od středy 13. ledna od 23 hodin do čtvrtka 14. ledna do 5 hodin uzavřen.

V oblasti Petřin bude dva měsíce výluka pěti autobusových linek

10. ledna 2021 v 10:47

Od úterý 12. ledna začíná výluka na autobusových linkách 108, 168, 191, 260 a 910 v oblasti Petřin. Z důvodu pokračujících oprav kanalizace v ulici Na Petřinách bude od úterý 12. ledna po dobu přibližně dva měsíců vyloučen provoz mezi zastávkami Petřiny – Sídliště Petřiny pouze...

Pohonné hmoty na začátku roku zlevnily

9. ledna 2021 v 16:27

Pohonné hmoty v metropoli na začátku roku mírně zlevnily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 28,65 koruny, před týdnem byl o 14 haléřů dražší, informovala ČTK. O 21 haléřů na litru zlevnila i nafta, za litr teď řidiči zaplatí průměrně...

Oprava vozovky na Jižní spojce

8. ledna 2021 v 08:18

V úterý 12. ledna provede Technická správa komunikací nutnou havarijní opravu nebezpečných výtluků na Jižní spojce. Jedná se o část pravého (pomalého) jízdního pruhu v místě těsně za lanovým mostem ve směru do centra (směr na Prahu 4 a Barrandovský most).

Další články
Nahoru