Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - polojasno 7°C
Sobota 29. 1. 2022
Svátek má Zdislava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Doprava

Praha 5 od ledna rozšiřuje parkovací zóny

Praha 5 od 4. ledna rozšířila zóny placeného stání (ZPS) do dalších dvou lokalit. První z nich se nachází v okolí sídliště Podbělohorská, druhá pak v oblasti Horních Cibulek, kde dochází k rozšíření zón, které zde byly zavedeny v roce 2020.

Praha 5 se dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst pro rezidenty městské části. Rozšíření zón placeného stání tak obyvatelům městské části pomůže vyřešit problém s parkujícími vozy s jiných městských částí metropole a vozů původem z přilehlých měst a obcí Středočeského kraje. K rozšiřování ZPS dochází na základě rozhodnutí Rady hl. M. Prahy.

„Aktuální rozšíření zón placeného stání pro Prahu 5 znamená radikální řešení katastrofického nedostatku parkovacích míst pro naše rezidenty. Jsem rád, že se nám podařilo s magistrátem nalézt společnou řeč na rozšíření zón placeného stání,“ říká předseda výboru dopravního městské části Praha 5 Jan Panenka a dodává: „Zóny placeného stání pro městskou část nepředstavují jen řešení parkování automobilů, ale též přínos do radniční kasy. Pro správu financí vybraných ze ZPS radnice Prahy 5 zřídila Fond rozvoje dopravy. Část prostředků alokovaných v tomto fondu městská část využívá i k rozvoji parkovacích možností.

Stejně jako ostatní městské části, také Praha 5 se potýká z nedostatečnými parkovacími kapacity od doby, kdy byly zóny placeného stání v Praze zavedeny v Praze 2 a 3. Praha 5 zavedla parkovací zóny v roce 2016 na Smíchově a postupně je rozšířila do dalších oblastí. Nejprve se jednalo o oblast kolem ulice Plzeňské, jižně proti proudu Vltavy a v okolí Malvazinek.

Městská část Praha 5 si zadala analýzu dopravy v klidu. Vedle toho na vhodném rozmístění zón spolupracují městské části s projektantem a Technickou správou komunikací.

„Na podkladě zadané analýzy, kterou si městská část zadala, budeme koncipovat další rozšiřování zón placeného stání v Praze 5. Velmi rádi bychom během letošního roku zavedli zóny pro rezidenty na Barrandově a v Hlupočepech,“ uzavírá Jan Panenka.Autor: TZ, red

Zlíchovský tunel bude v noci uzavřen

26. ledna 2022 v 17:18

Od 26. ledna od 23 hodin do 27. ledna do 5 hodin bude uzavřen západní tubus – směr Barrandovský most a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Plánované úpravy na midibusových linkách v Praze 6 zlepší dopravní obsluhu

26. ledna 2022 v 09:34

Dopravní komise Prahy 6 projednala úpravy tras autobusových linek tak, aby zlepšily obsluhu a dostupnost MHD v některých oblastech městské části. Přibýt by měly i nové zastávky.

Výstava Minulá budoucnost ve vestibulu metra Na Knížecí

18. ledna 2022 ve 20:43

Při příležitosti znovuotevření vestibulu ve stanici Anděl – Na Knížecí připravilo hlavní město prostřednictvím Dopravního podniku hl. m. Prahy a Galerie hl. m. Prahy výstavu Minulá budoucnost / Previous Future. Jejím hlavním tématem je pražské metro a ve zrekonstruovaných vitrínách přímo ve...

Rekonstrukce křižovatky na náměstí Osvoboditelů

17. ledna 2022 ve 14:31

Od 20. ledna začne další etapa prací na rekonstrukci křižovatky na náměstí Osvoboditelů v Radotíně.

Další články
Nahoru