Dnes Úterý - zatazeno 7°C
Zítra Středa - zatazeno 7°C
Úterý 13. 4. 2021
Svátek má Aleš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Doprava

Praha 5 od ledna rozšiřuje parkovací zóny

Praha 5 od 4. ledna rozšířila zóny placeného stání (ZPS) do dalších dvou lokalit. První z nich se nachází v okolí sídliště Podbělohorská, druhá pak v oblasti Horních Cibulek, kde dochází k rozšíření zón, které zde byly zavedeny v roce 2020.

Praha 5 se dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst pro rezidenty městské části. Rozšíření zón placeného stání tak obyvatelům městské části pomůže vyřešit problém s parkujícími vozy s jiných městských částí metropole a vozů původem z přilehlých měst a obcí Středočeského kraje. K rozšiřování ZPS dochází na základě rozhodnutí Rady hl. M. Prahy.

„Aktuální rozšíření zón placeného stání pro Prahu 5 znamená radikální řešení katastrofického nedostatku parkovacích míst pro naše rezidenty. Jsem rád, že se nám podařilo s magistrátem nalézt společnou řeč na rozšíření zón placeného stání,“ říká předseda výboru dopravního městské části Praha 5 Jan Panenka a dodává: „Zóny placeného stání pro městskou část nepředstavují jen řešení parkování automobilů, ale též přínos do radniční kasy. Pro správu financí vybraných ze ZPS radnice Prahy 5 zřídila Fond rozvoje dopravy. Část prostředků alokovaných v tomto fondu městská část využívá i k rozvoji parkovacích možností.

Stejně jako ostatní městské části, také Praha 5 se potýká z nedostatečnými parkovacími kapacity od doby, kdy byly zóny placeného stání v Praze zavedeny v Praze 2 a 3. Praha 5 zavedla parkovací zóny v roce 2016 na Smíchově a postupně je rozšířila do dalších oblastí. Nejprve se jednalo o oblast kolem ulice Plzeňské, jižně proti proudu Vltavy a v okolí Malvazinek.

Městská část Praha 5 si zadala analýzu dopravy v klidu. Vedle toho na vhodném rozmístění zón spolupracují městské části s projektantem a Technickou správou komunikací.

„Na podkladě zadané analýzy, kterou si městská část zadala, budeme koncipovat další rozšiřování zón placeného stání v Praze 5. Velmi rádi bychom během letošního roku zavedli zóny pro rezidenty na Barrandově a v Hlupočepech,“ uzavírá Jan Panenka.Noční omezení provozu v Těšnovském tunelu

Včera ve 20:52

Z důvodu mytí stěn a stropu bude omezen provoz v Těšnovském tunelu.

Praha 6: Anketa k zónám placeného stání

Včera v 09:53

Parkovací zóny jsou v Praze 6 aktuálně zavedeny na většině území městské části. Jde o části Dejvic, Bubenče, Hanspaulky, Vokovic a Veleslavína, Břevnova, Střešovic či Ořechovky.

Začne další etapa opravy Plzeňské ulice

10. dubna 2021 ve 21:27

Technická správa komunikací zahájí ve středu 14. dubna stavební práce na Plzeňské ulici v úseku Trabant muzeum – Bucharova, směr z centra. Souvislá údržba komunikace je rozdělena na dvě části a skončí do 12. května.

Uzavírka Koněvovy ulice

10. dubna 2021 v 10:20

Technická správa komunikací přejde od 26. dubna do 4. července do další části rekonstrukce Koněvovy ulice, ve které se bude kompletně rekonstruovat vozovka v úseku od ulice Rokycanova směrem nahoru po č. 41. Tyto práce si vyžádají kompletní obousměrnou uzavírku a bude znemožněn vjezd do všech...

Oprava mostu Ve Žlíbku po zimní přestávce pokračuje

7. dubna 2021 v 08:05

Technická správa komunikací zahájí po zimní přestávce od 11. dubna stavební práce na druhé polovině mostu X526 v ulici Ve Žlíbku – Počernická přes komunikaci D10 (Novopacká). Práce by měly skončit do 31. července 2021. 

Kdy v dubnu neprojedete tunelem Mrázovka

6. dubna 2021 v 11:36

Z důvodu mytí a údržby technologie bude postupně uzavírán tunel Mrázovka.

Praha 4 nesouhlasí se zkrácením autobusové linky 193

5. dubna 2021 ve 20:10

Městská část Praha 4 rozhodně nesouhlasí se zkrácením nebo jinými změnami autobusové linky MHD číslo 193. Informovala o tom v tiskové zprávě.

Začne oprava Kutnohorské ulice

2. dubna 2021 v 08:00

Technická správa komunikací začne od pondělí 12. dubna s rozsáhlou rekonstrukcí Kutnohorské ulice v úseku začínající 250 m před ulicí Kardausova a končící okružní křižovatkou Přátelství x Podleská.

Oprava mostu Chodovec v Praze 11

1. dubna 2021 v 08:49

Technická správa komunikací začne od soboty 10. dubna instalovat dopravní omezení a od pondělí 12. dubna zahájí stavební práce na mostě X694 Chodovec, který převádí ulici Brněnská přes ulici Pod Chodovem.

Další články
Nahoru