Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Doprava

Praha 5 od ledna rozšiřuje parkovací zóny

Praha 5 od 4. ledna rozšířila zóny placeného stání (ZPS) do dalších dvou lokalit. První z nich se nachází v okolí sídliště Podbělohorská, druhá pak v oblasti Horních Cibulek, kde dochází k rozšíření zón, které zde byly zavedeny v roce 2020.

Praha 5 se dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst pro rezidenty městské části. Rozšíření zón placeného stání tak obyvatelům městské části pomůže vyřešit problém s parkujícími vozy s jiných městských částí metropole a vozů původem z přilehlých měst a obcí Středočeského kraje. K rozšiřování ZPS dochází na základě rozhodnutí Rady hl. M. Prahy.

„Aktuální rozšíření zón placeného stání pro Prahu 5 znamená radikální řešení katastrofického nedostatku parkovacích míst pro naše rezidenty. Jsem rád, že se nám podařilo s magistrátem nalézt společnou řeč na rozšíření zón placeného stání,“ říká předseda výboru dopravního městské části Praha 5 Jan Panenka a dodává: „Zóny placeného stání pro městskou část nepředstavují jen řešení parkování automobilů, ale též přínos do radniční kasy. Pro správu financí vybraných ze ZPS radnice Prahy 5 zřídila Fond rozvoje dopravy. Část prostředků alokovaných v tomto fondu městská část využívá i k rozvoji parkovacích možností.

Stejně jako ostatní městské části, také Praha 5 se potýká z nedostatečnými parkovacími kapacity od doby, kdy byly zóny placeného stání v Praze zavedeny v Praze 2 a 3. Praha 5 zavedla parkovací zóny v roce 2016 na Smíchově a postupně je rozšířila do dalších oblastí. Nejprve se jednalo o oblast kolem ulice Plzeňské, jižně proti proudu Vltavy a v okolí Malvazinek.

Městská část Praha 5 si zadala analýzu dopravy v klidu. Vedle toho na vhodném rozmístění zón spolupracují městské části s projektantem a Technickou správou komunikací.

„Na podkladě zadané analýzy, kterou si městská část zadala, budeme koncipovat další rozšiřování zón placeného stání v Praze 5. Velmi rádi bychom během letošního roku zavedli zóny pro rezidenty na Barrandově a v Hlupočepech,“ uzavírá Jan Panenka.Z dálnice D11 u Prahy se nepodařilo odklidit vybouraný materiál

Včera v 09:25

Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřená na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se dnes nepodařilo zprovoznit před ranní dopravní špičkou.

Před školou v Ďáblicích bude zpomalovací práh

21. července 2021 ve 14:41

Řidiči v ulici U Parkánu v Ďáblicích budou muset zpomalit. Před místní základní školou vznikne kvůli zvýšení bezpečnosti zpomalovací práh, přechod pro chodce a parkovací místa K+R (kiss and ride), uvedla ČTK.

Označování elektromobilů a dobíjecích stanic má nová pravidla

21. července 2021 v 08:47

Počet elektromobilů a dobíjecích stanic v Evropě stále roste a v této souvislosti schválila Evropská unie jednotná pravidla pro značení u dobíjecích stanic a vozidel do zásuvky (elektromobily a plug-in hybridy). Konkrétně se jedná vedle osobních vozů i o užitková vozidla, autobusy, autokary,...

V Božanovské ulici dojde k demolici mostu. Dálnice D11 bude uzavřena

20. července 2021 v 16:22

K demolici mostního objektu dojde ve dnech 24. – 25. července, kdy bude uzavřena dálnice D11 od sobotních 17 hodin do neděle do 9 hodin ráno.

Stavební práce na Prosecké ulici pokračují, omezí dopravu

13. července 2021 ve 13:35

Technická správa komunikací (TSK) začne od pondělí 19. července 2021 s další etapou celkové rekonstrukce Prosecké ulice a naváže tak na předchozí rok.  

Další články
Nahoru