dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
3°C
Zpravodajství

Praha 5 obnovila privatizaci bytů, po letech rozbalila balík

Praha 5 obnovila proces prodeje bytového fondu oprávněným nájemcům. Zastupitelstvo městské části schválilo včera prodej prvních dvou domů, které byly coby součást „balíku“ schváleny k prodeji oprávněným nájemcům již před několika lety.

„Konečně pokračujeme v privatizaci bytového fondu, která byla na dva roky zastavena,“ říká zástupce starosty Lukáš Herold (ODS), do jehož gesce prodej bytového fondu připadl. „V dohledné době navíc chceme u domů, u nichž se dosud nic nedohodlo, rozhodnout, zda se budou, či nebudou privatizovat. Je na čase nastavit čitelná pravidla,“ dodává.

Prodej domů oprávněným nájemcům byl obnoven po změně v koalici koncem dubna. „Pozastavení procesu privatizace ze strany předchozích koaličních partnerů byl jeden z důvodů, proč byla ukončena předchozí koaliční smlouva. Věřím, že teď se proces podaří naplno a úspěšně rozjet. Lidé na to čekají již velice dlouho,“ dodává starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09).


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru