Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - oblacno 19°C
Úterý 19. 10. 2021
Svátek má Michaela
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Dětská PrahaPražský sport

Praha 5: Nová ledová plocha pro malé hokejisty a krasobruslařky v Jinonicích

Nová ledová plocha o rozměrech 20×30 metrů vyrostla na venkovním školním hřišti u Tyršovy základní školy v Jinonicích. Její žáci ji budou využívat v dopoledních hodinách.

„Před několika týdny mě požádal šéftrenér HC Letňany Jaroslav Nedvěd, zda bych nepomohl s nalezením vhodného místa pro umístění ledové plochy. Jsem rád, že se to povedlo a hokejisté a krasobruslařky budou mít kde trénovat,“ říká radní Prahy 5 David Dušek (STAN).

„Každá příležitost ke sportovnímu vyžití dětí je v této době mimořádně vítána. Těší mě, že jsme s paní ředitelkou Soňou Hasenkopfovou našli společně řešení, jak pro tyto účely využít hřiště ZŠ Tyršova,“ dodává starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Ledovou plochu budou přednostně využívat právě hokejisté a krasobruslařky. Žáci Tyršovy základní školy budou mít vyhrazená dopoledne a později večer a o víkendech může plochu využít i širší veřejnost.

Náklady na provoz hradí hokejový klub a provoz ledové plochy bude respektovat vládní nařízení proti šíření onemocnění covid-19. Primárním cílem je umožnit pohyb na ledě malým sportovcům, aby zcela nepřišli o sportovní návyky a tělesnou zdatnost.

Novou ledovou plochu ocenil i generální manažer českého národního hokejového týmu Petr Nedvěd.  Autor: TZ, red

Trenéři do škol Prahy 15

14. října 2021 v 19:23

Minulý týden začal na základních školách Prahy 15 program Trenéři do škol, který má za cíl zkvalitnit výuku tělesné výchovy a rozvoj pohybových dovedností dětí. Program je zaměřen na nejmenší školáky ve spolupráci s pedagogy jednotlivých škol. Bude probíhat na všech základních školách...

Přání do školních lavic můžete plnit do konce října

14. října 2021 ve 12:33

Akce radnice Prahy 5, určená primárně rodičům samoživitelům, kteří mají děti navštěvující základní nebo mateřskou školu, ale nejen jim. Cílem charitativní akce je pomoci rodinám s finančně náročným průběhem školního roku, ale zároveň se chovat ekologicky, recyklovat a využívat spotřební zboží na...

Světští opět přijeli do Letňan

8. října 2021 v 08:15

V proluce mezi obchodním centrem a zastávkou autobusů Fryčovická u frekventované ulice Tupolevova v Praze 18 se v uplynulých letech opakovaně na krátký čas usadil cirkus či zábavný lunapark.

Výstavu obrázků z výtvarné soutěže dětí

7. října 2021 v 08:42

Od 5. do 31. října můžete na radnici Prahy 11 vidět výstavu obrázků dětí z výtvarné soutěže Obrázek pro radost. Vstupné je zdarma.

Putování s dětmi Prahou 15. Nová knížka pro děti a rodiče

6. října 2021 ve 12:36

Kniha Toulání s dětmi Prahou 15 má volné pokračování. Pohádkové příběhy a básničky Putování s dětmi Prahou 15 jsou určeny dětem od 3 do 11 let.

Chůzí ke zdraví. Odstartovala výzva 10 000 kroků, přihlásit se můžete ještě dnes

4. října 2021 v 08:52

V pátek 1. října začala výzva 10 000 kroků, která má nejen posílit zdraví, ale také upozornit na podmínky pro chůzi především ve městech. Novinkou říjnové výzvy je virtuální pouť po zajímavých místech naší země. 

Petřín třikrát jinak. Běh pro děti i dospělé

29. září 2021 v 08:34

V neděli 3. října se koná 2. ročník běžeckého závodu Petřín třikrát jinak. Závod je součástí seriálu běhů Rozhledny v pohybu a je originální kombinací tří kratších běhů, které budou mít cíl u Petřínské rozhledny.

Další články
Nahoru