Dnes Pátek - polojasno 18°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 27. 5. 2022
Svátek má Valdemar
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská PrahaPražský sport

Praha 5: Nová ledová plocha pro malé hokejisty a krasobruslařky v Jinonicích

Nová ledová plocha o rozměrech 20×30 metrů vyrostla na venkovním školním hřišti u Tyršovy základní školy v Jinonicích. Její žáci ji budou využívat v dopoledních hodinách.

„Před několika týdny mě požádal šéftrenér HC Letňany Jaroslav Nedvěd, zda bych nepomohl s nalezením vhodného místa pro umístění ledové plochy. Jsem rád, že se to povedlo a hokejisté a krasobruslařky budou mít kde trénovat,“ říká radní Prahy 5 David Dušek (STAN).

„Každá příležitost ke sportovnímu vyžití dětí je v této době mimořádně vítána. Těší mě, že jsme s paní ředitelkou Soňou Hasenkopfovou našli společně řešení, jak pro tyto účely využít hřiště ZŠ Tyršova,“ dodává starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Ledovou plochu budou přednostně využívat právě hokejisté a krasobruslařky. Žáci Tyršovy základní školy budou mít vyhrazená dopoledne a později večer a o víkendech může plochu využít i širší veřejnost.

Náklady na provoz hradí hokejový klub a provoz ledové plochy bude respektovat vládní nařízení proti šíření onemocnění covid-19. Primárním cílem je umožnit pohyb na ledě malým sportovcům, aby zcela nepřišli o sportovní návyky a tělesnou zdatnost.

Novou ledovou plochu ocenil i generální manažer českého národního hokejového týmu Petr Nedvěd.  Autor: TZ, red

Světová cyklojízda projede Prahou a oslaví Den kola

25. května 2022 v 10:47

Podpořit městskou cyklistiku, vzájemný respekt v ulicích i důležitost udržitelné dopravy má Světová cyklojízda, která se koná v neděli 5. června.

Pohádky Na Dvorečku v Praze 9 celý červen

25. května 2022 v 10:04

Sedmnáctý ročník oblíbených Pohádek Na Dvorečku se koná tradičně v Obecním domě v Jandově ulici ve Vysočanech.

Turnaj v nohejbalu o pohár starosty

25. května 2022 v 05:52

Tradiční turnaj pořádá radnice Prahy 1 v sobotu 28. května.

Běželo se pro Paměť národa

24. května 2022 v 10:20

O víkendu 21. a 22. května se uskutečnily hlavní závody Běhu pro Paměť národa. V Praze, Brně a na dalších devíti místech po celé republice se běželo za všechny, kteří se nevzdali. Akce se zúčastnilo přes 1500 běžců, z toho 800 běželo v pražské oboře...

Děti z mateřské školy se proměnily v pěstitele

19. května 2022 ve 12:32

Předškoláci z mateřské školy v Táborské ulici v Praze 4 vědí, jak na pěstování bylinek, zeleniny a dalších rostlin a že na jejich počátku jsou semínka. Formou hry si tyto dovednosti procvičují.

V Braníku budou bojovat malí hasiči

19. května 2022 v 08:15

SDH Praha – Braník a TFA tým Praha zvou na 2. závod Dětské ligy TFA Praha 2022 do pražského Braníku.

Hokejový šampionát ve Žlutých lázních

17. května 2022 ve 14:45

Areál Žluté lázně v Praze 4 – Podolí se opět proměňuje v hokejovou fanouškovskou základnu. Od středy 18. května mohou všichni milovníci hokeje přijít a užít si zápasy společně u jídla a pití. Mistrovství světa v hokeji ve Finsku je možné sledovat na plátně ve stanu za...

Praha 9 vyhlásila dotace pro sportovce, žádosti lze podávat do 3. června

17. května 2022 v 10:04

Až do 3. června mohou sportovní organizace působící v Praze 9 podat žádost o dotaci na svou celoroční činnost, provoz a nájmy sportovního zařízení nebo opravy a údržbu sportovního zařízení. Městská část o tom informovala ve svém oficiálním magazínu Devítka.

Nadační fond pomůže rodičům se zaplacením dětského tábora

17. května 2022 v 08:33

Rodičům, kteří se dostali do obtížné ekonomické situace a finanční prostředky nestačí na zaplacení dětského tábora, nabízí pomoc ve formě příspěvku Nadační fond Dvojka srdcem městské části Praha 2.

Další články
Nahoru