Dnes Neděle - polojasno 19°C
Zítra Pondělí - jasno 24°C
Neděle 13. 6. 2021
Svátek má Antonín
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dětská PrahaPražský sport

Praha 5: Nová ledová plocha pro malé hokejisty a krasobruslařky v Jinonicích

Nová ledová plocha o rozměrech 20×30 metrů vyrostla na venkovním školním hřišti u Tyršovy základní školy v Jinonicích. Její žáci ji budou využívat v dopoledních hodinách.

„Před několika týdny mě požádal šéftrenér HC Letňany Jaroslav Nedvěd, zda bych nepomohl s nalezením vhodného místa pro umístění ledové plochy. Jsem rád, že se to povedlo a hokejisté a krasobruslařky budou mít kde trénovat,“ říká radní Prahy 5 David Dušek (STAN).

„Každá příležitost ke sportovnímu vyžití dětí je v této době mimořádně vítána. Těší mě, že jsme s paní ředitelkou Soňou Hasenkopfovou našli společně řešení, jak pro tyto účely využít hřiště ZŠ Tyršova,“ dodává starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Ledovou plochu budou přednostně využívat právě hokejisté a krasobruslařky. Žáci Tyršovy základní školy budou mít vyhrazená dopoledne a později večer a o víkendech může plochu využít i širší veřejnost.

Náklady na provoz hradí hokejový klub a provoz ledové plochy bude respektovat vládní nařízení proti šíření onemocnění covid-19. Primárním cílem je umožnit pohyb na ledě malým sportovcům, aby zcela nepřišli o sportovní návyky a tělesnou zdatnost.

Novou ledovou plochu ocenil i generální manažer českého národního hokejového týmu Petr Nedvěd.  Praha 13: Příměstské tábory pro děti zdarma

11. června 2021 v 11:29

Doučovací kempy usnadní dětem návrat do školy po distanční výuce. Program zahrnuje především objevování, bádání, pohyb a učení hrou.

Dětské trhy na Šesťáku

11. června 2021 v 10:36

Praha 6 zve zájemce na Dětské trhy v sobotu 12. června od 14 hodin.

Jóga 50+ na Národní třídě

10. června 2021 v 06:25

Protahovací, rehabilitační a posilovací cvičení pro 50+ se vrátilo po covidové přestávce do YOGAME STUDIA na Národní třídu.

Praha podpoří významné sportovní akce dalšími třemi miliony korun

8. června 2021 v 10:02

Vedení Prahy včera odsouhlasilo poskytnutí mimořádné finanční podpory na pořádání významných sportovních akcí, které se v letošním roce konají na území hlavního města. Celkově je pro tyto účely vyčleněna částka ve výši tří milionů korun.

Praha 1: Turnaj v nohejbalu trojic na hřišti Na Františku

8. června 2021 v 10:00

První městská část pořádá v sobotu 26. června tradiční turnaj v nohejbalu trojic na hřišti Na Františku.

Lysolajský běh

4. června 2021 v 09:24

Po roční odmlce se vrací tradiční sportovní událost, Lysolajský běh

Další články
Nahoru