Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města

Praha 5 navýšila rozpočet projektu Aktivní město

Na základě velkého úspěchu programu Aktivní město se Praha 5 rozhodla navýšit rozpočet tohoto projektu o bezmála tři čtvrtě milionu korun. Rodiče dětí tak mají stále možnost požádat o příspěvek tisíc korun na aktivní trávení volného času svých potomků.

Pilotní projekt spustila Praha 5 v roce 2020, kdy uvolnila z rozpočtu 1,2 milionu korun a roční příspěvek na dítě byl stanoven na 600 korun.

„Tehdy nám do toho skočila pandemie a část peněz se čerpala na letní dětské tábory, příměstské tábory či sportovní soustředění a mělo to obrovský úspěch. Pro letošní rok se nám díky výnosu z daně z hazardních her podařilo rozpočet navýšit na rovné dva miliony a Rada městské části rozhodla, že příspěvek na jedno dítě zvedneme na 1000 korun. Během čtrnácti dnů bylo vyčerpáno,“ říká radní MČ Praha 5 pro oblast sportu David Dušek.  

Rada městské části Praha 5 proto znovu rozhodla o navýšení rozpočtu o bezmála tři čtvrtě milionu korun a prodloužení projektu až do konce kalendářního roku.

„Podle mě jde o nejtransparentnější způsob, jak podpořit sportovní aktivity dětí. V dnešní složité době je to podpora mimořádně důležitá,“ dodává radní Dušek.

Systém projektu Aktivní město je jednoduchý. Na webových stránkách www.aktivnimesto.cz si rodič dítěte zaregistruje, vybere si klub či spolek, kam bych chtěl své dítě posílat do kroužku. Městská část mu následně pošle podporu ve výši 1000 korun na uhrazení členského příspěvku.
Autor: TZ, red

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Desítka má nové Sportovce roku, ocenila 12 jednotlivců a týmů

Dnes v 06:48

Po roční covidové pauze se na Desítku vrátila populární anketa. Titulem Sportovec roku se nově mohou pyšnit dva sportovní týmy a deset jednotlivců. 

Muž spadnul ze stromu a kolem poházená elektronika nebyla jeho

Dnes v 06:37

Hlídka strážníků našla zraněného, který si stěžoval na bolest v kotníku, sedět pod stromem hned vedle restaurace v Rumburské ulici. Tvrdil, že spadnul ze stromu a s věcmi na trávníku nemá nic společného. 

V Krči a na Vinohradech nepoteče zítra voda

Dnes v 06:17

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na 19. května. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Baťa: boty všem. Výstava v Zámeckém areálu Ctěnice

Dnes v 05:50

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou obuvi a ševcovskému řemeslu, které představí na podnikatelském úspěchu zlínské obuvnické firmy Baťa.

Po návratu čekalo na manžele doma překvapení

Dnes v 05:38

Po otevření vstupních dveří od bytu se manželský pár nestačil divit. Neznámá žena se právě přehrabovala v jejich věcech.

Zítra: Šansony na tvrzi

Včera v 19:08

Ve středu 18. května zve Praha 11 od 18 hodin na pravidelný Šansonový večer na Chodovskou tvrz.

Pohádkový dětský den v Centrálním parku

Včera v 15:01

Královna Madlénka, král králíků, čarodějův učeň nebo velká ninja dráha. Praha 13 připravila dětem Dětský den.

Hokejový šampionát ve Žlutých lázních

Včera ve 14:45

Areál Žluté lázně v Praze 4 – Podolí se opět proměňuje v hokejovou fanouškovskou základnu. Od středy 18. května mohou všichni milovníci hokeje přijít a užít si zápasy společně u jídla a pití. Mistrovství světa v hokeji ve Finsku je možné sledovat na plátně ve stanu za...

Vysočanská Nokturna pokračují

Včera ve 13:21

Čtvrteční hudební podvečery v novém parku Zahrádky ve Vysočanech. Ve čtvrtek 19. května v 18 hodin začíná druhý z cyklu koncertů v Praze 9.

Sousedské setkání se starostou na Čapadle

Včera v 11:26

Podpořit školní hudební talenty a užít si jedinečnou odpočinkovou zónu s krásnými výhledy můžete zítra mezi 17. a 19. hodinou.

Další krátké zprávy
Nahoru