dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Pražská politika

Praha 5 má nového starostu. Klíma rezignoval, nahradil ho Richter

Novým starostou Prahy 5 se dnes stal Pavel Richter (TOP 09), který dosud působil jako radní městské části. Stalo se tak poté, co Richterův spolustraník Radek Klíma rezignoval dnes na post starosty.
pavel-richter-top-09

Nový starosta Prahy 5 Pavel Richter

V rezignačním e-mailu uvedl jako důvod ztrátu důvěry svého zastupitelského klubu a zdravotní stav. O Klímově odvolání chtěli na dnešním mimořádném jednání hlasovat zastupitelé, kvůli jeho rezignaci se tak nestalo.

„Rozhodl jsem se po zralé úvaze k rezignaci na funkci starosty, a to ze dvou důvodů. Za prvé jsem evidentně ztratil důvěru svého vlastního klubu, a i když důvody neznám, tak je to fakt. Za druhé se můj zdravotní stav nezlepšuje, ba právě naopak," napsal Klíma.

Zastupitelé následně dovolili nové složení rady městské části. Pavla Richtera ve funkci radního vystřídal Martin Damašek (TOP 09), který současně rezignoval na dosavadní funkci předsedy Školského výboru MČ Praha 5.

„Chci městskou část odřídit tak, abychom během relativně krátké doby dokončili rozdělané věci a zároveň připravili nové projekty, na které budou naši následovníci po blízkých volbách navazovat. Budu otevřen všem názorům a diskusím. Starosta je tak dobrý a silný, jako je dobrá a silná rada. Vím, že se mohu na kolegy spolehnout a že komunikace v rámci rady zůstane i nadále tak dobrá, jako dosud,“ říká starosta Pavel Richter a dodává: „Chci poděkovat předchozímu starostovi, Radku Klímovi, za vše dobré, co pro městskou část doposud vykonal.“

Zastupitelstvo MČ Praha 5 zvolilo starostu Pavla Richtera absolutní převahou hlasů – pro volbu hlasovalo třicet, proti čtyři, zdržel se jeden zastupitel. Nehlasovali tři zastupitelé.


Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

Včera v 09:15

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními...

Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Další články
Nahoru