dnes
Sobota - oblacno
33°C
zítra
Neděle - jasno
33°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
30°C
Pražská politika

Praha 5 má nového starostu. Klíma rezignoval, nahradil ho Richter

Novým starostou Prahy 5 se dnes stal Pavel Richter (TOP 09), který dosud působil jako radní městské části. Stalo se tak poté, co Richterův spolustraník Radek Klíma rezignoval dnes na post starosty.
pavel-richter-top-09

Nový starosta Prahy 5 Pavel Richter

V rezignačním e-mailu uvedl jako důvod ztrátu důvěry svého zastupitelského klubu a zdravotní stav. O Klímově odvolání chtěli na dnešním mimořádném jednání hlasovat zastupitelé, kvůli jeho rezignaci se tak nestalo.

„Rozhodl jsem se po zralé úvaze k rezignaci na funkci starosty, a to ze dvou důvodů. Za prvé jsem evidentně ztratil důvěru svého vlastního klubu, a i když důvody neznám, tak je to fakt. Za druhé se můj zdravotní stav nezlepšuje, ba právě naopak," napsal Klíma.

Zastupitelé následně dovolili nové složení rady městské části. Pavla Richtera ve funkci radního vystřídal Martin Damašek (TOP 09), který současně rezignoval na dosavadní funkci předsedy Školského výboru MČ Praha 5.

„Chci městskou část odřídit tak, abychom během relativně krátké doby dokončili rozdělané věci a zároveň připravili nové projekty, na které budou naši následovníci po blízkých volbách navazovat. Budu otevřen všem názorům a diskusím. Starosta je tak dobrý a silný, jako je dobrá a silná rada. Vím, že se mohu na kolegy spolehnout a že komunikace v rámci rady zůstane i nadále tak dobrá, jako dosud,“ říká starosta Pavel Richter a dodává: „Chci poděkovat předchozímu starostovi, Radku Klímovi, za vše dobré, co pro městskou část doposud vykonal.“

Zastupitelstvo MČ Praha 5 zvolilo starostu Pavla Richtera absolutní převahou hlasů – pro volbu hlasovalo třicet, proti čtyři, zdržel se jeden zastupitel. Nehlasovali tři zastupitelé.


Starosta Prahy 3 Bellu: Vítkov by měl být jedním z nejmodernějších parků metropole

26. července 2018 ve 23:52

„Vítkov je srdcem trojky, co se zeleně týče. Park první kategorie. Hlavní město by mělo ve spolupráci s Prahou 3 pracovat na tom, aby to byl jeden z nejmodernějších parků,“ uvedl starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), který stojí v čele Koalice pro Prahu 3. Ta kandiduje v říjnových...

Další články
Nahoru