Dnes Čtvrtek - polojasno 3°C
Zítra Pátek - prehanky-snih 7°C
Čtvrtek 21. 1. 2021
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 5 zahájí stavbu dvou domů pro seniory
Senioři. Ilustrační foto: Freeimages.com

Praha 5 zahájí stavbu dvou domů pro seniory

Největší investiční akcí Prahy 5 v roce 2021 je příprava výstavby nové základní školy na Smíchově, jejíž návrh vznikl na základě dvoukolové mezinárodní architektonické soutěže, která proběhla v roce 2018.

„Vítězné konsorcium architektů z Kanady a Polska nyní zpracovává finální podobu návrhu stavby školy, která bude hotova na jaře letošního roku a po odsouhlasení budou zahájeny projekční práce na dokumentaci pro územní rozhodnutí. Celkové investiční náklady Praha 5 předpokládá ve výši přesahující 600 milionů korun,“ uvedl místostarosta páté městské části pro strategický rozvoj a investice Tomáš Homola (STAN).

Druhou letošní největší investiční akcí je podle něj dokončení rekonstrukce kulturní památky Raudnitzův dům v Hlubočepech, kde konverzí z původní usedlosti vznikne dům pro seniory s komunitním centrem. Celkové investiční náklady budou zhruba 150 milionů korun.

Zahájeny budou stavby dvou nových domů s pečovatelskou službou pro seniory v Hlubočepech a v Motole s celkovou kapacitou přesahující 50 nových malometrážních bytů.

„Pokud jde o investice do veřejného prostranství, pak nejspíš největší akcí roku 2021 bude dlouho plánovaná obnova Chaplinova náměstí na Barrandově a zahájena by mohla být i rekonstrukce parku Kavalírka. V obou těchto akcích se dokončují projektové dokumentace,“ dodal místostarosta Homola.


Jak zjistit správnou výši nájmu? Ztrácet čas prohlížením inzerátů už nemusíte

Včera v 15:55

Stanovení optimální výše nájmu vyžaduje neustálé sledování aktuálního dění na trhu s bydlením. Ať už sháníte nového nájemníka, pronájem teprve promýšlíte nebo naopak hledáte nové bydlení v nájmu, současná situace na trhu s bydlením se stává značně nepřehlednou a...

Maraton Robothon 2021: Oslava sta let slova robot

Včera v 07:41

V pátek 22. ledna odstartuje ze Švandova divadla inovační online maraton Robothon 2021 připomínající stoleté výročí vzniku slova robot, které se objevilo poprvé ve hře R.U.R. Karla Čapka v lednu 1921. Na Robothonu se proti sobě postaví týmy studentů českých vysokých...

Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Praha 12 chce letos dokončit novou školku Mydlinky

12. ledna 2021 v 15:11

Prioritou dvanácté městské části pro letošní rok je dokončení stavby nové radnice. „Dále bychom v tomto roce chtěli začít se stavbou nové čtyřtřídní mateřské školy Mydlinky a dokončit ji v příštím roce,“ uvedl místostarosta Prahy 12 Jiří Fremr (ODS).

Další články
Nahoru