Dnes Čtvrtek - skorojasno 10°C
Zítra Pátek - oblacno 12°C
Čtvrtek 22. 4. 2021
Svátek má Evženie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 5 zahájí stavbu dvou domů pro seniory
Senioři. Ilustrační foto: Freeimages.com

Praha 5 zahájí stavbu dvou domů pro seniory

Největší investiční akcí Prahy 5 v roce 2021 je příprava výstavby nové základní školy na Smíchově, jejíž návrh vznikl na základě dvoukolové mezinárodní architektonické soutěže, která proběhla v roce 2018.

„Vítězné konsorcium architektů z Kanady a Polska nyní zpracovává finální podobu návrhu stavby školy, která bude hotova na jaře letošního roku a po odsouhlasení budou zahájeny projekční práce na dokumentaci pro územní rozhodnutí. Celkové investiční náklady Praha 5 předpokládá ve výši přesahující 600 milionů korun,“ uvedl místostarosta páté městské části pro strategický rozvoj a investice Tomáš Homola (STAN).

Druhou letošní největší investiční akcí je podle něj dokončení rekonstrukce kulturní památky Raudnitzův dům v Hlubočepech, kde konverzí z původní usedlosti vznikne dům pro seniory s komunitním centrem. Celkové investiční náklady budou zhruba 150 milionů korun.

Zahájeny budou stavby dvou nových domů s pečovatelskou službou pro seniory v Hlubočepech a v Motole s celkovou kapacitou přesahující 50 nových malometrážních bytů.

„Pokud jde o investice do veřejného prostranství, pak nejspíš největší akcí roku 2021 bude dlouho plánovaná obnova Chaplinova náměstí na Barrandově a zahájena by mohla být i rekonstrukce parku Kavalírka. V obou těchto akcích se dokončují projektové dokumentace,“ dodal místostarosta Homola.


Letošní Den Země slaví Praha online

Dnes v 11:33

Celá planeta si dnes, 22. dubna, připomíná Den Země. Miliarda lidí znovu upozorní především na dopady chování člověka na životní prostředí a na další klíčová témata ochrany životního prostředí současnosti. 

Přemýšlíte o vlastním chovu včel? Můžete to zkusit a pronajmout si včelín

Dnes v 10:02

Od května začne v ekocentru Prales fungovat nová komunitní včelnice. Máte-li zájem pustit se do včelaření, můžete si jeden z úlů se včelstvem v produkční síle pronajmout a osobně si vyzkoušet, jak taková péče o včely vypadá.

Javor rostoucí v Anenském trojúhelníku se nakonec kácet nebude

Včera ve 22:47

Praha 1 plánovala při úpravách takzvaného Anenského trojúhelníku (parčík u Smetanova nábřeží vedle Pachtova paláce) pokácet javor, čímž by se uvolnila cesta pro budoucí zpřístupnění takzvaného čapadla (podchod pod vozovkou). Dnes večer radnice oznámila, že od kácení...

Do soutěže Nej sestřička se lze přihlašovat do 30. dubna

Včera v 10:32

Zdravotnictví za poslední rok prošlo ohromnou zatěžkávací zkouškou. V boji proti koronaviru jsou aktivně nasazeny desetitisíce lékařů a sester. Aby byli nablízku všem, kteří se ocitli v ohrožení života a pomohli jim vyhrát těžký boj se zákeřnou nemocí. Zviditelnit a ocenit práci sester – to je...

PVK doporučují: Zkontrolujte vodu ve studních

20. dubna 2021 v 09:46

Voda ze soukromých studní nepodléhá žádné pravidelné kontrole, proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují tuto vodu nejméně jednou ročně zkontrolovat.

Projekt Školní obědy pro každé dítě bude i v příštím školním roce

20. dubna 2021 v 09:23

Začátkem března letošního roku vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí výzvu Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi, a to v rámci Operačního programu potravinové a materiální pomoci. Praha se do tohoto programu zapojuje pravidelně již od roku 2016, a to s projekty pod názvem Školní...

Další články
Nahoru