Dnes Pondělí - polojasno 26°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 5 investuje peníze z parkovacích zón do oprav chodníků

Více než deset milionů korun investovala v loňské roce radnice Prahy 5 do oprav chodníků. Projekt financuje z Fondu rozvoje dopravy, kam převádí peníze z placených parkovacích zón. Sérii oprav chystá i letos.

Zanedbané chodníky v ulicích Zahradníčkova, V Cibulkách či Slávy Horníka se už alespoň částečné revitalizace dočkaly. Chodníky jsou v majetku Technické správy komunikací, které spadají pod magistrát. Praha 5 s jejich opravou nabídla pomoc.

„Není to vyloženě kritika. TSK spravuje stovky kilometrů silnic a chodníků s rozpočtem, který sotva pokryje nutné opravy hlavních či velkých komunikací. Proto jsme se rozhodli použít peníze ze zón placeného stání a opravit zanedbané chodníky, které by se rekonstrukce za normálních okolností dočkaly jen těžko,“ uvedl předseda dopravního výboru Prahy 5 Jan Panenka (ODS).

Praha 5 bude v projektu pokračovat i letos. V plánu je i jeho rozšíření o systém „rychlých“ oprav. „Připravujeme výběrové řízení na firmu, která bude schopná v určitém časovém limitu zabezpečit drobnou opravu chodníku. Když opravíte drobné poškození včas, zabráníte případným velkým opravám,“ dodal Jan Panenka.


Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

Včera v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

8. května 2021 v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Další články
Nahoru