Dnes Středa - mlha 6°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Praha 5 investovala v prvním pololetí letošního roku 86 milionů korun

Investice do rekonstrukce a modernizace školských zařízení dominovaly hospodaření městské části Praha 5 v prvním půlroce. Téměř 30 milionů šlo také do městské zeleně a ochrany životního prostředí. Praha 5 to aktuálně uvedla v tiskové zprávě.

„Za první pololetí letošního roku jsme z rozpočtu vyčerpali celkem 378 milionů korun. Z této částky šlo na investice téměř 86 milionů, a to primárně do školství a domů pro péče o seniory. Jsem rád, že naše investiční činnost je velká, “ říká radní pro oblast financí Jan Kavalírek (TOP 09). 

Velké množství investičních akcí se navíc nyní začíná realizovat, a to nejen do oprav školských objektů a domů s pečovatelskou službou, ale i do rozvoje parků, oprav komunikací, rekonstrukce dětských hřišť nebo infrastruktury města. 

„Vypíchnul bych třeba i náš Chodníkový program, který financujeme z příjmů ze zón placeného stání. Do konce roku plánujeme na opravy chodníků věnovat přes 10 milionů korun. Chodníky jsou sice ve správě Technické správy komunikací hlavního města, ale na některé opravy bychom čekali neúměrně dlouho. Proto si některé chodníky opravuje sami,“ dodává Jan Kavalírek. 

Celkové výdaje městské části dosáhly skoro 380 milionů korun, z čehož tvořilo 290 milionů korun běžné výdaje, které byly čerpány asi na 37,5 procenta. 

„Naopak na běžných výdajích se snažíme maximálně uspořit, a to jak tento rok, tak i v přípravě návrhu rozpočtu pro rok příští.  Naším cílem je, aby radnice hospodařila efektivně a úsporně, aby nám zbylo co nejvíce prostředků právě na investice,“ uzavírá radní Kavalírek.


Autor: TZ, red

Praha 15 pomůže podnikatelům a živnostníkům

Dnes v 09:56

Praha 15 prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce ve svém měsíčníku Hlasatel podporuje firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Požár v ZEVO Malešice prodlouží chystané opravy kotle

25. října 2021 ve 23:27

Požár, který vypukl v minulém týdnu v malešické spalovně, způsobí zpoždění plánované rekonstrukce třetího ze čtyř kotlů v řádu měsíců. Linky číslo tři a čtyři jsou nyní odstaveny. Po vypuknutí požáru nefungovaly všechny čtyři linky, provoz první z nich byl obnoven v pátek dopoledne a druhé v noci...

Alzheimerova choroba: Praha 2 uspořádala ve spolupráci s VFN odborný seminář

25. října 2021 ve 21:46

Alzheimerovou chorobou v Česku trpí zhruba 160 tisíc pacientů. V budoucnu jich bude podle odhadu vědců prudce přibývat. Je nezbytné se na tuto situaci připravit a budovat další domovy pro lidi s touto nemocí. Kapacita těch stávajících je nedostatečná. Jednou z možností, jak tento trend ovlivnit,...

Hlavní město spolu s pražskou záchrankou zajistí pacientům mobilní paliativní péči

24. října 2021 v 16:36

Pražská záchranka (ZZS HMP) bude nově zajišťovat pacientům v metropoli mobilní paliativní péči. Ta bude spočívat ve zřízení speciálního týmu, který by v případě komplikací u lidí, kteří jsou v konečném stadiu nevyléčitelného onemocnění, zajišťoval primárně akutní péči přímo v místě bydliště a...

V soutěži Stavba roku 2021 uspělo několik projektů z Prahy

24. října 2021 v 16:31

Ocenění Stavba roku 2021 získalo celkem deset nominovaných, z toho čtyři na území hlavního města. V kategorii Cena primátora hlavního města byla oceněna stavba moderní Trojské lávky, která přes Vltavu spojuje Císařský ostrov s Trojou. 

Další články
Nahoru