Dnes Úterý - jasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 5 investovala v prvním pololetí letošního roku 86 milionů korun

Investice do rekonstrukce a modernizace školských zařízení dominovaly hospodaření městské části Praha 5 v prvním půlroce. Téměř 30 milionů šlo také do městské zeleně a ochrany životního prostředí. Praha 5 to aktuálně uvedla v tiskové zprávě.

„Za první pololetí letošního roku jsme z rozpočtu vyčerpali celkem 378 milionů korun. Z této částky šlo na investice téměř 86 milionů, a to primárně do školství a domů pro péče o seniory. Jsem rád, že naše investiční činnost je velká, “ říká radní pro oblast financí Jan Kavalírek (TOP 09). 

Velké množství investičních akcí se navíc nyní začíná realizovat, a to nejen do oprav školských objektů a domů s pečovatelskou službou, ale i do rozvoje parků, oprav komunikací, rekonstrukce dětských hřišť nebo infrastruktury města. 

„Vypíchnul bych třeba i náš Chodníkový program, který financujeme z příjmů ze zón placeného stání. Do konce roku plánujeme na opravy chodníků věnovat přes 10 milionů korun. Chodníky jsou sice ve správě Technické správy komunikací hlavního města, ale na některé opravy bychom čekali neúměrně dlouho. Proto si některé chodníky opravuje sami,“ dodává Jan Kavalírek. 

Celkové výdaje městské části dosáhly skoro 380 milionů korun, z čehož tvořilo 290 milionů korun běžné výdaje, které byly čerpány asi na 37,5 procenta. 

„Naopak na běžných výdajích se snažíme maximálně uspořit, a to jak tento rok, tak i v přípravě návrhu rozpočtu pro rok příští.  Naším cílem je, aby radnice hospodařila efektivně a úsporně, aby nám zbylo co nejvíce prostředků právě na investice,“ uzavírá radní Kavalírek.


Autor: TZ, red
Další články
Nahoru