Dnes Neděle - zatazeno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Praha 5 investovala v prvním pololetí letošního roku 86 milionů korun

Investice do rekonstrukce a modernizace školských zařízení dominovaly hospodaření městské části Praha 5 v prvním půlroce. Téměř 30 milionů šlo také do městské zeleně a ochrany životního prostředí. Praha 5 to aktuálně uvedla v tiskové zprávě.

„Za první pololetí letošního roku jsme z rozpočtu vyčerpali celkem 378 milionů korun. Z této částky šlo na investice téměř 86 milionů, a to primárně do školství a domů pro péče o seniory. Jsem rád, že naše investiční činnost je velká, “ říká radní pro oblast financí Jan Kavalírek (TOP 09). 

Velké množství investičních akcí se navíc nyní začíná realizovat, a to nejen do oprav školských objektů a domů s pečovatelskou službou, ale i do rozvoje parků, oprav komunikací, rekonstrukce dětských hřišť nebo infrastruktury města. 

„Vypíchnul bych třeba i náš Chodníkový program, který financujeme z příjmů ze zón placeného stání. Do konce roku plánujeme na opravy chodníků věnovat přes 10 milionů korun. Chodníky jsou sice ve správě Technické správy komunikací hlavního města, ale na některé opravy bychom čekali neúměrně dlouho. Proto si některé chodníky opravuje sami,“ dodává Jan Kavalírek. 

Celkové výdaje městské části dosáhly skoro 380 milionů korun, z čehož tvořilo 290 milionů korun běžné výdaje, které byly čerpány asi na 37,5 procenta. 

„Naopak na běžných výdajích se snažíme maximálně uspořit, a to jak tento rok, tak i v přípravě návrhu rozpočtu pro rok příští.  Naším cílem je, aby radnice hospodařila efektivně a úsporně, aby nám zbylo co nejvíce prostředků právě na investice,“ uzavírá radní Kavalírek.


Autor: TZ, red

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Další články
Nahoru