Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 1°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 5 hledá nájemce přízemí Smíchovské tržnice, chtěla by tam mít prodej potravin
Smíchovská tržnice pohledem z náměstí 14. října. Foto: Jan Puci

Praha 5 hledá nájemce přízemí Smíchovské tržnice, chtěla by tam mít prodej potravin

Radnice Prahy 5 hledá nového nájemce přízemí historické Smíchovské tržnice na náměstí 14. října, kde byl donedávna supermarket Tesco. V tržnici by se podle představ vedení úřadu měly opět prodávat potraviny, mají tam být také restaurace v podobě food courtu. V prvním patře je pobočka Městské knihovny.

Rada městské části Praha 5 schválila záměr pronájmu části budovy, ve které naposledy sídlila prodejna Tesco. Radnice pro tento účel vypsala dvoukolové výběrové řízení.

„Máme zájem, aby prostor, který je v nádherném secesním domě z roku 1909, nabídl občanům a návštěvníkům Prahy nejen kvalitní potraviny. Chceme oživit jednak budovu, ale také celé náměstí s nádherným parkem,“ uvedl místostarosta Prahy 5 Martin Damašek (TOP 09). 

Budova má prostory o celkové velikosti 1449 metrů čtverečních včetně sociálního zázemí a skladovacích prostor. Nájemné má být nejméně 1500 korun za metr čtvereční a rok, tedy asi 181 000 korun měsíčně. Městská část nabízí pronájem na dobu neurčitou. 

„Všechny informace k pronájmu, včetně fotodokumentace najdou zájemci na radničním webu, facebooku a samozřejmě na úřední desce,“ dodal místostarosta. 

Smíchovská tržnice stojí mezi náměstím 14. října a ulicemi Presslova a Matoušova. Budova byla postavena v secesním stylu v letech 1906 až 1909 podle projektu architekta Aloise Čenského, který navrhnul i sousední Národní dům.  

Poslední nájemce, tedy řetězec Tesco, podle dokumentu platil nájemné asi 439 000 korun čtvrtletně.


Autor: red

Nadační fond nezávislé žurnalistiky nově vede Petr Orálek

1. května 2022 v 17:34

Nadační fond nezávislé žurnalistiky (NFNZ) od dneška nově vede novinář a ekonom Petr Orálek. Fond o tom informoval na svém webu.

Další články
Nahoru