Dnes Sobota - obcasny-dest 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 4°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 5 hledá nájemce přízemí Smíchovské tržnice, chtěla by tam mít prodej potravin
Smíchovská tržnice pohledem z náměstí 14. října. Foto: Jan Puci

Praha 5 hledá nájemce přízemí Smíchovské tržnice, chtěla by tam mít prodej potravin

Radnice Prahy 5 hledá nového nájemce přízemí historické Smíchovské tržnice na náměstí 14. října, kde byl donedávna supermarket Tesco. V tržnici by se podle představ vedení úřadu měly opět prodávat potraviny, mají tam být také restaurace v podobě food courtu. V prvním patře je pobočka Městské knihovny.

Rada městské části Praha 5 schválila záměr pronájmu části budovy, ve které naposledy sídlila prodejna Tesco. Radnice pro tento účel vypsala dvoukolové výběrové řízení.

„Máme zájem, aby prostor, který je v nádherném secesním domě z roku 1909, nabídl občanům a návštěvníkům Prahy nejen kvalitní potraviny. Chceme oživit jednak budovu, ale také celé náměstí s nádherným parkem,“ uvedl místostarosta Prahy 5 Martin Damašek (TOP 09). 

Budova má prostory o celkové velikosti 1449 metrů čtverečních včetně sociálního zázemí a skladovacích prostor. Nájemné má být nejméně 1500 korun za metr čtvereční a rok, tedy asi 181 000 korun měsíčně. Městská část nabízí pronájem na dobu neurčitou. 

„Všechny informace k pronájmu, včetně fotodokumentace najdou zájemci na radničním webu, facebooku a samozřejmě na úřední desce,“ dodal místostarosta. 

Smíchovská tržnice stojí mezi náměstím 14. října a ulicemi Presslova a Matoušova. Budova byla postavena v secesním stylu v letech 1906 až 1909 podle projektu architekta Aloise Čenského, který navrhnul i sousední Národní dům.  

Poslední nájemce, tedy řetězec Tesco, podle dokumentu platil nájemné asi 439 000 korun čtvrtletně.


Autor: red

U dětských hřišť v Kobylisích byly vysazeny stromy

6. listopadu 2021 v 11:27

Sdružení Arnika společně se spolkem Krásné Kobylisy včera vysadilo stromy v blízkém okolí dětských hřišť v Kobylisích, na kterých se paradoxně právě v letních měsících nedá kvůli vedru vydržet. Jedno z nich (hřiště v Burešově ulici) dokonce získalo nechvalně známou přezdívku...

Praha podpoří projekt Teribear na pomoc znevýhodněným dětem

3. srpna 2021 v 09:13

Pražští radní odsouhlasili žádost o poskytnutí individuální účelové neinvestiční dotace na podporu sedmého ročníku projektu nadace Terezy Maxové Hýbejte se s TERIBEARem, který startuje 16. září v 10 hodin. Město tento projekt podpoří částkou 200 tisíc korun. 

Požár v Praze 14 se rozšířil na tři kamiony

28. června 2021 ve 13:01

V Praze 14, v ulici Skorkovská, hořel v neděli v 22:31 hodin kamion na parkovišti velkoobchodu. Po příjezdu první jednotky pražských profesionálních hasičů bylo zřejmé, že plameny zachvátily nákladní vozidlo v plném rozsahu. Sálavé teplo a plamenné hoření se navíc rozšířilo na další dva kamiony,...

Další články
Nahoru