dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
3°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
9°C
Praha 5 chystá další studii k navýšení dopravy na Smíchově
Radnice Prahy 5 sídlí ve Štefánikově ulici. Foto: archiv

Praha 5 chystá další studii k navýšení dopravy na Smíchově

Radnice Prahy 5 nechává připravit další studii k navýšení dopravy na Smíchově kvůli developerskému projektu Smíchov City společnosti Sekyra Group. Studie má zhodnotit a navrhnout optimální řešení dopravy. ČTK to řekl starosta Prahy 5 Pavel Richter (TOP 09).

Vznikla již studie týkající se jen bezprostředního okolí budov až pro 3300 lidí, které mají vyrůst na místě bývalého nádraží. Podle starosty potvrdila, že oblast navýšení dopravy zřejmě zvládne. Nová studie by měla zhodnotit dopravu na celém Smíchově. Praha 5 připravuje i další dopravní studie.

„Existuje takzvaná studie dopravních uzlů, která se týkala bezprostředně jen území Smíchov city a křižovatek vedle. Z ní vyplynulo, že je potřeba se podívat na širší vztahy," uvedl Richter.

Kromě studie související se Smíchov city připravuje radnice Prahy 5 podle Richtera i další dvě menší dopravní studie. První se týká náměstí 14. října, které se nachází kousek od Anděla. „Chceme ověřit možnost prodloužení pěší zóny a chceme udělat vchod k Portheimce přímo ze Štefánikovy ulice," uvedl starosta.

Dodal, že soutěž na zpracování studie radnice už dvakrát vypsala, aniž by se do ní přihlásil jediný zájemce. Další již zpracovávaná studie má navrhnout řešení křižovatky na Dívčích hradech.

Projekt Smíchov City na místě bývalého smíchovského nákladového nádraží by se mohl začít stavět na konci letošního roku. První fáze se týká 25 000 metrů čtverečních a zahrnuje tři samostatné domy v blízkosti autobusového nádraží Na Knížecí.

Hotové mají být za dva roky. Celkem projekt zahrnuje 216 099 metrů čtverečních pozemků a dokončen by mohl být zhruba za 12 až 15 let. Bydlet v něm má až 3300 lidí. Součástí projektu bude nové sídlo České spořitelny.


Praha 2: Parkování po dobu vánočních svátků

17. prosince 2018 v 09:35

Od 22. prosince do 2. ledna bude ve smíšených/fialových a návštěvnických/oranžových parkovacích úsecích omezena maximální cena za den stání v Praze 2 na 40 korun/den a návštěvník si může předplatit až na 5 dnů (změna se netýká rezidentních/modrých parkovacích...

Neděle: Změna trasy a zastávek pro linku číslo 102

13. prosince 2018 v 08:48

Z důvodu konání společenské akce Starobohnické vánoční těšení dojde v neděli 16. prosince k dočasné změně trasy a zastávek pro linku číslo 102. Opatření platí pouze pro spoje zajíždějící do zastávky Staré Bohnice.

Praha 6: Vánoční režim pro parkování

12. prosince 2018 ve 12:40

Víkendy 22. – 23. prosince a 29. – 30. prosince je parkování v celé Praze 6 zdarma. V době vánočních prázdnin od 22. prosince do 2. ledna bude v Praze 6 ve smíšených – fialových – zónách omezena maximální cena parkovného na 20 – 40,– Kč/den dle cenového pásma, tedy Dejvice a Bubeneč 40 korun,...

Ze soboty na neděli bude uzavřen Bubenečský tunel

12. prosince 2018 v 11:08

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude úplně uzavřen Bubenečský tunel od soboty 15. prosince od 23 hodin do neděle 16. prosince do 5 hodin.

Další články
Nahoru