dnes
Sobota - jasno
12°C
zítra
Neděle - jasno
12°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
Praha 5 chystá další studii k navýšení dopravy na Smíchově
Radnice Prahy 5 sídlí ve Štefánikově ulici. Foto: archiv

Praha 5 chystá další studii k navýšení dopravy na Smíchově

Radnice Prahy 5 nechává připravit další studii k navýšení dopravy na Smíchově kvůli developerskému projektu Smíchov City společnosti Sekyra Group. Studie má zhodnotit a navrhnout optimální řešení dopravy. ČTK to řekl starosta Prahy 5 Pavel Richter (TOP 09).

Vznikla již studie týkající se jen bezprostředního okolí budov až pro 3300 lidí, které mají vyrůst na místě bývalého nádraží. Podle starosty potvrdila, že oblast navýšení dopravy zřejmě zvládne. Nová studie by měla zhodnotit dopravu na celém Smíchově. Praha 5 připravuje i další dopravní studie.

„Existuje takzvaná studie dopravních uzlů, která se týkala bezprostředně jen území Smíchov city a křižovatek vedle. Z ní vyplynulo, že je potřeba se podívat na širší vztahy," uvedl Richter.

Kromě studie související se Smíchov city připravuje radnice Prahy 5 podle Richtera i další dvě menší dopravní studie. První se týká náměstí 14. října, které se nachází kousek od Anděla. „Chceme ověřit možnost prodloužení pěší zóny a chceme udělat vchod k Portheimce přímo ze Štefánikovy ulice," uvedl starosta.

Dodal, že soutěž na zpracování studie radnice už dvakrát vypsala, aniž by se do ní přihlásil jediný zájemce. Další již zpracovávaná studie má navrhnout řešení křižovatky na Dívčích hradech.

Projekt Smíchov City na místě bývalého smíchovského nákladového nádraží by se mohl začít stavět na konci letošního roku. První fáze se týká 25 000 metrů čtverečních a zahrnuje tři samostatné domy v blízkosti autobusového nádraží Na Knížecí.

Hotové mají být za dva roky. Celkem projekt zahrnuje 216 099 metrů čtverečních pozemků a dokončen by mohl být zhruba za 12 až 15 let. Bydlet v něm má až 3300 lidí. Součástí projektu bude nové sídlo České spořitelny.


BESIP: Co dělat při jízdě v protisměru? Hlavně se neotáčejte!

Dnes v 09:00

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.

Na Českobrodské bude omezena doprava

Včera v 07:20

Od pondělí 18. února bude pokračovat rekonstrukce Českobrodské ulice. Práce na 300 metrů dlouhém úseku komunikace a jejím okolí ve středu Běchovic, které si vyžádají nezbytná dopravní opatření, potrvají do konce června. 

Bubenečský tunel bude v sobotu uzavřen

11. února 2019 v 16:36

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel uzavřen od soboty 16. února od 23 hodin do neděle 17. února do 5 hodin.

V Černokostelecké a Saratovské ulici bude omezen provoz

9. února 2019 v 08:00

Od 11. do 17. února bude částečně omezen provoz na Černokostelecké a Saratovské ulici. Důvodem je přeložka kabelů.

Tunel Mrázova čeká čištění kamer, bude uzavřen

7. února 2019 v 17:33

Z důvodu čištění kamer bude probíhat úplná uzávěra tunelu Mrázova od soboty 9. února od 23 hodin do neděle 10. února do 5 hodin.  

Vítězné náměstí – Nádraží Podbaba: Nedělní přerušení provozu tramvají

4. února 2019 ve 14:36

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 10. února od 7:30 hodin do 12:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Vítězné náměstí – Nádraží Podbaba.

Ládví C: Dočasné omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra

3. února 2019 ve 13:05

Z důvodu opravy osobního výtahu mezi nástupištěm a uliční úrovní dochází od pondělí 4. února do odvolání – předpoklad první polovina února, k dočasnému omezení přístupu imobilních osob do stanice metra C – Ládví.

Další články
Nahoru