dnes
Pondělí - zatazeno
23°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
14°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
16°C
Praha 5 chystá další studii k navýšení dopravy na Smíchově
Radnice Prahy 5 sídlí ve Štefánikově ulici. Foto: archiv

Praha 5 chystá další studii k navýšení dopravy na Smíchově

Radnice Prahy 5 nechává připravit další studii k navýšení dopravy na Smíchově kvůli developerskému projektu Smíchov City společnosti Sekyra Group. Studie má zhodnotit a navrhnout optimální řešení dopravy. ČTK to řekl starosta Prahy 5 Pavel Richter (TOP 09).

Vznikla již studie týkající se jen bezprostředního okolí budov až pro 3300 lidí, které mají vyrůst na místě bývalého nádraží. Podle starosty potvrdila, že oblast navýšení dopravy zřejmě zvládne. Nová studie by měla zhodnotit dopravu na celém Smíchově. Praha 5 připravuje i další dopravní studie.

„Existuje takzvaná studie dopravních uzlů, která se týkala bezprostředně jen území Smíchov city a křižovatek vedle. Z ní vyplynulo, že je potřeba se podívat na širší vztahy," uvedl Richter.

Kromě studie související se Smíchov city připravuje radnice Prahy 5 podle Richtera i další dvě menší dopravní studie. První se týká náměstí 14. října, které se nachází kousek od Anděla. „Chceme ověřit možnost prodloužení pěší zóny a chceme udělat vchod k Portheimce přímo ze Štefánikovy ulice," uvedl starosta.

Dodal, že soutěž na zpracování studie radnice už dvakrát vypsala, aniž by se do ní přihlásil jediný zájemce. Další již zpracovávaná studie má navrhnout řešení křižovatky na Dívčích hradech.

Projekt Smíchov City na místě bývalého smíchovského nákladového nádraží by se mohl začít stavět na konci letošního roku. První fáze se týká 25 000 metrů čtverečních a zahrnuje tři samostatné domy v blízkosti autobusového nádraží Na Knížecí.

Hotové mají být za dva roky. Celkem projekt zahrnuje 216 099 metrů čtverečních pozemků a dokončen by mohl být zhruba za 12 až 15 let. Bydlet v něm má až 3300 lidí. Součástí projektu bude nové sídlo České spořitelny.


Starý Chodov: Diskuse na téma doprava

25. května 2019 v 08:09

Praha 11 zve 29. května od 18 hodin na veřejnou diskusi na téma dopravy v lokalitě Starého Chodova.

Koncert skupiny Muse v neděli omezí dopravu

22. května 2019 ve 14:12

V neděli 26. května bude v souvislosti s koncertem britské skupiny Muse na letišti v Letňanech, kde se očekává velké množství návštěvníků, omezen provoz na některých komunikacích v okolí. 

V ulicích Komořan budou provedeny výkopové práce

22. května 2019 v 11:13

Komořany čekají od konce května výkopové práce, které budou provedené v chodnících. Naplánovány jsou do první červencové dekády, kdy budou pokládány optické kabely pro UPC.

Malostranská – Chotkovy sady: V neděli nepojedou tramvaje

22. května 2019 v 09:05

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 26. května od 8 hodin do 20 hodin k přerušení provozu tramvají v úseku Malostranská – Chotkovy sady, v uvedeném směru.   

Chotkovy sady – Malostranská: V sobotu nepojedou tramvaje

22. května 2019 v 09:00

Z důvodu údržby tramvajové trati dojde v sobotu 25. května od 8 do 20 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Chotkovy sady – Malostranská.

Bubenečský tunel - tubus A bude uzavřen

21. května 2019 v 08:02

Z důvodu závady na požárních čidlech v úseku části tubusu A bude uzavřen Bubenečský tunel – tubus A (směr Barrandovský most) 22. května od 0,30 hodin do 2,30 hodin.

Další články
Nahoru