Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 5 chystá bleskové opravy chodníků

Radní Prahy 5 schválili pokračování drobných oprav chodníků na území jednotlivých lokalit městské části, který se už osvědčil v loňském roce. Pro ten letošní vyčlenila na opravy 2 miliony korun. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí městské části Lenka Abessi.

„Jde o lokální opravy drobných výtluků, které mají dvojí efekt. Jsou rychlé a zamezí rozšíření poškození chodníku, a tedy i nutnosti mnohem větších a nákladnějších oprav v budoucnu,“ uvedl Jan Panenka (ODS), člen zastupitelstva, předseda dopravního výboru. 

Chodníky jsou v majetku pražského magistrátu a ve správě Technické správy komunikací Praha, která ale na drobné a rychlé opravy často nemá kapacity. Praha 5 opravy financuje z Fondu rozvoje dopravy, kam míří peníze z modrých parkovacích zón. 

„Od začátku říkáme, že peníze z modrých zón vrátíme zpět infrastruktury na pětce. Investice do oprav chodníků má pozitivní ohlas a jsem rád, že v tom můžeme pokračovat,“ dodal Panenka. 


Autor: TZ, red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru