Dnes Sobota - obcasny-dest 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 5 chystá bleskové opravy chodníků

Radní Prahy 5 schválili pokračování drobných oprav chodníků na území jednotlivých lokalit městské části, který se už osvědčil v loňském roce. Pro ten letošní vyčlenila na opravy 2 miliony korun. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí městské části Lenka Abessi.

„Jde o lokální opravy drobných výtluků, které mají dvojí efekt. Jsou rychlé a zamezí rozšíření poškození chodníku, a tedy i nutnosti mnohem větších a nákladnějších oprav v budoucnu,“ uvedl Jan Panenka (ODS), člen zastupitelstva, předseda dopravního výboru. 

Chodníky jsou v majetku pražského magistrátu a ve správě Technické správy komunikací Praha, která ale na drobné a rychlé opravy často nemá kapacity. Praha 5 opravy financuje z Fondu rozvoje dopravy, kam míří peníze z modrých parkovacích zón. 

„Od začátku říkáme, že peníze z modrých zón vrátíme zpět infrastruktury na pětce. Investice do oprav chodníků má pozitivní ohlas a jsem rád, že v tom můžeme pokračovat,“ dodal Panenka. 


Autor: TZ, red

Očkování zvířat osob bez domova

Dnes v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Další články
Nahoru