Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - oblacno 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha 5 chystá bleskové opravy chodníků

Radní Prahy 5 schválili pokračování drobných oprav chodníků na území jednotlivých lokalit městské části, který se už osvědčil v loňském roce. Pro ten letošní vyčlenila na opravy 2 miliony korun. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí městské části Lenka Abessi.

„Jde o lokální opravy drobných výtluků, které mají dvojí efekt. Jsou rychlé a zamezí rozšíření poškození chodníku, a tedy i nutnosti mnohem větších a nákladnějších oprav v budoucnu,“ uvedl Jan Panenka (ODS), člen zastupitelstva, předseda dopravního výboru. 

Chodníky jsou v majetku pražského magistrátu a ve správě Technické správy komunikací Praha, která ale na drobné a rychlé opravy často nemá kapacity. Praha 5 opravy financuje z Fondu rozvoje dopravy, kam míří peníze z modrých parkovacích zón. 

„Od začátku říkáme, že peníze z modrých zón vrátíme zpět infrastruktury na pětce. Investice do oprav chodníků má pozitivní ohlas a jsem rád, že v tom můžeme pokračovat,“ dodal Panenka. 


Autor: TZ, red

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Včera v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru