dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Praha 5 chce vybudovat na svém území záchytná parkoviště
V Praze jsou v současnosti dvě desítky parkovišť P+R. Foto: archiv

Praha 5 chce vybudovat na svém území záchytná parkoviště

Vedení radnice Prahy 5 by chtělo vybudovat na území městské části parkoviště označovaná jako P+R. Vzniknout by měla na třech místech a parkovat by na nich měli zejména přespolní řidiči. Na jejich zřízení chce spolupracovat s magistrátem.

Městská část podle starosty potřebuje tři záchytná parkoviště. „Máme tři hlavní tahy, odkud k nám proudí automobily, a právě tady potřebujeme záchytná parkoviště vybudovat," řekl ČTK starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09).

Nově by měla vzniknout v jižní části Smíchova, na Barrandově a v Motole. Kde přesně by byla, zatím ale není jasné. Financovat by je měl z větší části magistrát.

„Máme předběžně vytipovány lokality. Kdy budou hotovy případné projekty, zatím nelze předvídat, stejně tak, na kolik by jejich vybudování vyšlo, bude záležet na dalším jednání," řekl starosta.

V Praze 5 mělo vzniknout záchytné parkoviště na Smíchově na Knížecí, které chtěl postavit magistrát prostřednictvím technické správy komunikací (TSK). Z toho nakonec sešlo, podle TSK by muselo být na pozemcích Českých drah, které je ale nechtěly pronajmout na tak dlouhou dobu, aby se Praze vyplatilo do parkoviště investovat peníze.

V Praze funguje v současné době více než dvacítka parkovišť P+R, jsou například na Černém Mostě, Běchovicích, Chodově, Hostivaři, Radotíně nebo na Skalce. Parkoviště jsou primárně určena pro mimopražské řidiče, kteří zde zanechají svůj automobil a dále do centra Prahy jedou MHD. Cena za parkování na parkovištích P+R zapojených do systému MHD činí 20 korun.


Další články
Nahoru