dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražská politika

Praha 5 chce redukovat počet stánků na Andělu

Radnice Prahy 5 odešle magistrátu připomínky k novele tržního řádu. Hlavní změny se mají dotknout lokality kolem Anděla. Podle návrhu městské části by z pěší zóny měly zmizet stánky s občerstvením a stávající trh by měl být omezen na 45 stánků. Ze seznamu tržních míst by měl úplně zmizet i problematický stánek s květinami.

„Kolem tohoto stánku existuje neuvěřitelná, letitá kauza. Za samosprávu vyřešíme jeho nevhodné umístění a provoz vyřazením z tržního řádu. Státní správa, respektive stavební úřad, zároveň musí po vlastní linii řešit žádost vlastníka o trvalé umístění stánku, respektive dodatečné povolení stavby. Za městskou část říkáme jednoznačné ne, naše stanovisko zná i správce pozemku, kterým je Technická správa komunikací (TSK),“ říká zástupce starosty Jan Smetana (ČSSD).

Tržní místa na Andělu jsou umístěna na komunikaci ve vlastnictví hlavního města a ve správě TSK. „Městská část již dlouho usiluje o svěření příslušné části pozemku, abychom s ní mohli nakládat s ohledem na potřeby Prahy 5,“ dodává k situaci na Andělu starosta Radek Klíma (TOP 09).


Další články
Nahoru