Dnes Sobota - oblacno 23°C
Zítra Neděle - polojasno 25°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 5 chce prosadit vznik nové vlakové zastávky v Radlicích
Radnice Prahy 5 sídlí ve Štefánikově ulici. Foto: archiv

Praha 5 chce prosadit vznik nové vlakové zastávky v Radlicích

Vedení Prahy 5 chce u Správy železnic (SŽ) prosadit vznik nové vlakové zastávky u stanice metra Radlická. ČTK to řekl místostarosta městské části Karel Kryl (Piráti), podle kterého by jednodušší přístup vlakem pro zaměstnance kancelářských budov mohl ulehčit přetížené Radlické ulici. Záměr je součástí programového prohlášení koalice Prahy 5 Sobě, Pirátů a SEN 21, které rada městské části schválila v pondělí.

„Chtěli bychom do funkční dopravy zapojit i železnici," uvedl místostarosta a dodal, že o vzniku nové zastávky již jednal s generálním ředitelem SŽ Jiřím Svobodou. Železniční trať vede kousek od stanice metra Radlická a přímo u nové budovy ústředí ČSOB, která byla dostavěna před několika lety. Smíchovské nádraží je vzdálené necelé dva kilometry, což už znamená nutnost se od vlaku dopravovat MHD.

Zastávka je součástí programového prohlášení nové koalice. To v dopravě zahrnuje také například budování dalších zón v rezidenčních oblastech s omezením rychlosti na 30 kilometrů v hodině, vytvoření dopravní studie pro oblast Smíchova nebo zlepšení infrastruktury a prostupnosti městské části pro cyklisty a chodce.

Vedení radnice chce také posoudit varianty plánované Radlické radiály a doporučit magistrátu, který je investorem, „upravit projekt k zajištění příznivějšího dopadu na občany městské části Praha 5".

V Praze 5 od loňského listopadu vládne koalice Prahy 5 Sobě, Pirátů a SEN 21, která má těsnou většinu 21 hlasů ve 41členném zastupitelstvu. Pátá městská část má zhruba 86 000 obyvatel a zahrnuje Hlubočepy, Košíře, Motol, Radlice, Smíchov a části Jinonic, Malé Strany a Břevnova.


Autor: ČTK

K Ladronce vede lepší cesta

21. června 2024 ve 12:49

Od usedlosti Ladronka k nedávno realizovanému přejezdu pro cyklisty přes Podbělohorskou do ulice Nad Motolskou nemocnicí už dojedou všichni inlinisté a cyklisté po nové cestě.

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Další články
Nahoru