dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C

Praha 5 chce na Smíchově vlastní farmářské trhy

Praha 5 chce vlastní farmářské trhy, radní proto schválili záměr na pronájem pozemku kolem kostela sv. Václava na náměstí 14. října. Záměr již byl zveřejněn na úřední desce Úřadu MČ Praha 5.

„Chceme kolem kostela klasické farmářské trhy. S možností posedět, dát si kávu, podiskutovat se sousedy, udržovat komunitu,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09) a dodává: „Trhy doplní ty u Anděla, které jsou přeci jen zamířené na jinou cílovou skupinu. Klidnější trhy kolem kostela nabídnou jiné možnosti, než rušná a vytížená zóna u Anděla.“

Podle záměru pronajme Praha 5 pozemek o výměře 330 m2 na pořádání farmářských trhů a doprovodných akcí na čtyři roky. Trhy by zde měly probíhat o pátcích a sobotách a u příležitosti Vánoc a Velikonoc.

Nabídkové řízení proběhne jako dvoukolové. „V prvním kole zhodnotíme předložené záměry podle jejich atraktivity, v druhém kole budeme hodnotit výši nabízeného nájemného,“ vysvětluje postup radní Pavel Richter (TOP 09).

Během prvního kola se hodnotícími kritérii stanou pestrost nabízeného sortimentu, kultura prodeje (vizuální podoba stánků a jejich rozmístění) a reference. Záměr bude vyvěšen do 27. června, do stejné doby je možné podávat i nabídky.


Další krátké zprávy
Nahoru