Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 5 buduje ve Smíchovské tržnici ukrajinské centrum, zpočátku v něm najde zázemí 50 lidí
V objektu Smíchovské tržnice vzniklo ukrajinské centrum. Foto: FB

Praha 5 buduje ve Smíchovské tržnici ukrajinské centrum, zpočátku v něm najde zázemí 50 lidí

V objektu Smíchovské tržnice na náměstí 14. října buduje radnice páté městské části ukrajinské centrum. V první fázi zařízení poskytne zázemí pro 50 lidí prchajících před válkou.

Zaměstnanci radnice zde dobrovolně uklidili, nastěhovali lehátka, připravili spacáky, ručníky, dětem přinesli hračky. Radnice zajistila i nutné revize, teplo, dohled. „O dalších možnostech objektu jednáme,“ informovala starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS) na svém facebookovém profilu.

„V budově se nachází pobočka Městské knihovny v Praze, se kterou plánujeme další společnou pomoc. Umožníme přístup na wi-fi, zprostředkujeme potřebné informace, nabídneme zázemí pro děti,“ dodala.


Autor: Cen

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Dnes v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru