Dnes Úterý - obcasny-dest 16°C
Zítra Středa - obcasny-dest 14°C
Úterý 24. 5. 2022
Svátek má Jana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 5 bude na začátku roku 2021 hospodařit v provizoriu, řádný rozpočet chce schválit ještě v lednu
Ilustrační foto: archiv

Praha 5 bude na začátku roku 2021 hospodařit v provizoriu, řádný rozpočet chce schválit ještě v lednu

Hospodaření páté městské části bude na začátku nového roku zajišťovat rozpočtové provizorium do doby, než dojde ke schválení řádného rozpočtu pro rok 2021. O budoucím rozpočtu bude jednat zastupitelstvo v druhé polovině ledna.

Rozpočtové provizorium má oproti běžně schválenému rozpočtu několik omezení, mezi něž patří například maximální měsíční objem příjmů a výdajů v hlavní činnosti ve výši jedné dvanáctiny schváleného rozpočtu roku 2020 a stejný objem nákladů a výnosů ve zdaňované činnosti.

Na jeden měsíc tak městské části připadne v příjmové a výdajové složce zhruba 103,5 milionů korun. V rámci zdaňovací činnosti se bude jednat o částky 2,5 milionu u nákladů a necelých 2,8 milionu u výnosů.

„Plánovali jsme, že jedním z hlavních bodů prosincového zastupitelstva bude schválení řádného rozpočtu Prahy 5 pro rok 2021. Bohužel okolnosti související s nejistotou v oblasti rozpočtového určení daní pro příští rok nás přinutily přistoupit ke schválení režimu rozpočtového provizoria,“ říká radní pro oblast financí Prahy 5 Viktor Čahoj.

„Jednání našeho zastupitelstva proběhlo pár dnů před pro nás důležitým konáním zastupitelstva hlavního města, které mělo na programu schválení rozpočtu města, jehož podoba je rozhodující i pro nás jako městskou část. Zastupitelé města nakonec schválili rozpočet v takové podobě, že nám nebrání nic v tom, abychom na prvním setkání zastupitelů v roce 2021 schválili řádný rozpočet,“ dodává.

Podle Čahoje rozpočtové provizorium městské části na každý měsíc dovoluje čerpat stejné finanční prostředky jako v případě řádného rozpočtu 2020, jen poměrně za každý měsíc.

„Věřím, že se v lednu shodneme na schválení rozpočtu pro rok 2021 a radnice tak bude moci hospodařit s jasně daným plánem," dodává.


Autor: red

Praha 13 nesouhlasí se zástavbou Slunečního náměstí, usnesli se radní

Dnes v 17:47

Vedení třinácté městské části nesouhlasí se zástavbou Slunečního náměstí v podobě, jak jej prezentuje hlavní město.  V rámci připomínek k metropolitnímu plánu vedení radnice žádá, aby plocha dnes určená pro veřejnou vybavenost, která je v majetku městské části, byla určena pro veřejnou zeleň a...

Další články
Nahoru