Dnes Čtvrtek - skorojasno 10°C
Zítra Pátek - oblacno 12°C
Čtvrtek 22. 4. 2021
Svátek má Evženie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 5 bude na začátku roku 2021 hospodařit v provizoriu, řádný rozpočet chce schválit ještě v lednu
Ilustrační foto: archiv

Praha 5 bude na začátku roku 2021 hospodařit v provizoriu, řádný rozpočet chce schválit ještě v lednu

Hospodaření páté městské části bude na začátku nového roku zajišťovat rozpočtové provizorium do doby, než dojde ke schválení řádného rozpočtu pro rok 2021. O budoucím rozpočtu bude jednat zastupitelstvo v druhé polovině ledna.

Rozpočtové provizorium má oproti běžně schválenému rozpočtu několik omezení, mezi něž patří například maximální měsíční objem příjmů a výdajů v hlavní činnosti ve výši jedné dvanáctiny schváleného rozpočtu roku 2020 a stejný objem nákladů a výnosů ve zdaňované činnosti.

Na jeden měsíc tak městské části připadne v příjmové a výdajové složce zhruba 103,5 milionů korun. V rámci zdaňovací činnosti se bude jednat o částky 2,5 milionu u nákladů a necelých 2,8 milionu u výnosů.

„Plánovali jsme, že jedním z hlavních bodů prosincového zastupitelstva bude schválení řádného rozpočtu Prahy 5 pro rok 2021. Bohužel okolnosti související s nejistotou v oblasti rozpočtového určení daní pro příští rok nás přinutily přistoupit ke schválení režimu rozpočtového provizoria,“ říká radní pro oblast financí Prahy 5 Viktor Čahoj.

„Jednání našeho zastupitelstva proběhlo pár dnů před pro nás důležitým konáním zastupitelstva hlavního města, které mělo na programu schválení rozpočtu města, jehož podoba je rozhodující i pro nás jako městskou část. Zastupitelé města nakonec schválili rozpočet v takové podobě, že nám nebrání nic v tom, abychom na prvním setkání zastupitelů v roce 2021 schválili řádný rozpočet,“ dodává.

Podle Čahoje rozpočtové provizorium městské části na každý měsíc dovoluje čerpat stejné finanční prostředky jako v případě řádného rozpočtu 2020, jen poměrně za každý měsíc.

„Věřím, že se v lednu shodneme na schválení rozpočtu pro rok 2021 a radnice tak bude moci hospodařit s jasně daným plánem," dodává.


Earth Day Talk: Představitelé Tchaj-wanu, odborných institucí a Prahy se sešli u kulatého stolu

Dnes v 09:29

Hlavní město ve spolupráci s Tchaj-pejskou hospodářskou a kulturní kanceláří a tchaj-wanským ministerstvem zahraničí uspořádalo kulatý stůl na téma cirkulární ekonomiky a překonávání klimatických výzev. Praha i Tchaj-wan právě v těchto oblastech uskutečňují řadu inovativních i ambiciózních...

Zastupitelé drželi minutu ticha za oběti ruské agrese

Dnes v 08:52

Již 26. jednání pražského zastupitelstva v tomto volebním bylo dnes ráno zahájeno minutou ticha za oběti ruské agrese.

Praha 13 umístila kontejner na uhynulé ptactvo

Dnes v 07:53

Na základě Nařízení Státní veterinární správy ČR k preventivnímu zamezení šíření nebezpečné nákazy ptačí chřipky radnice pro případnou potřebu umístila u hasičské zbrojnice v Tlumačovské ulici 2747/28 na Velké Ohradě kontejner na uhynulé ptactvo.

Praha 15 schválila pomoc spolkům

Dnes v 07:06

Rada městské části minulý týden na svém jednání schválila návrh Výboru volnočasových aktivit a vnějších vztahů na vyhlášení dotačního programu na úhradu neinvestičních nákladů spolků, které působí v MČ Praha 15.

Centrem Prahy prošel pochod na podporu vězněného Navalného

Včera ve 23:03

Historickým centrem Prahy dnes prošel protestní pochod nazvaný Společně proti diktaturám.

Florenc 21. Mezinárodní soutěž, do které se může zapojit veřejnost

Včera v 18:15

Okolí autobusového nádraží na Florenci projde v budoucnu zásadní proměnou. Na konci března vyhlásili většinoví majitelé pozemků, ČSAD Praha holding a Masaryk Station Development, společně s hlavním městem Prahou mezinárodní urbanistickou soutěž, která přinese návrh na možnou podobu lokality již...

Praha spustila webovou aplikaci s daty o veřejných zakázkách

Včera v 18:10

Praha začátkem dubna udělala krok v oblasti průhlednějšího nakládání s veřejnými prostředky. Stala se prvním městem v Česku, které uživatelsky přívětivou a interaktivní formou zveřejňuje podrobné informace o zadávaných veřejných zakázek.

Praha žádá ministra Arenbergera o otevření dětských skupin

20. dubna 2021 ve 21:42

Jménem hlavního města Prahy byl včera ministru zdravotnictví Petrovi Arenbergerovi odeslán dopis s žádostí o co nejdřívější otevření dětských skupin. Současná situace, kdy jsou dětské skupiny uzavřeny, představuje podle vedení metropole významnou zátěž nejen pro děti, které opatřeními bránícími...

Další články
Nahoru