dnes
Pátek - zatazeno
9°C
zítra
Sobota - oblacno
11°C
pozítří
Neděle - jasno
15°C
Pražský život

Praha 5 bojuje s graffiti, nátěr si mohou objednat i soukromí majitelé

Praha 5 se rozhodla bojovat s graffiti prostřednictvím Antigraffiti programu. Program Antigraffiti pátá městská část spustila před třemi lety. Během nich se aplikací takzvaného antigraffiti nátěru podařilo ochránit mnoho fasád objektů ve vlastnictví městské části a nově i fasád domů soukromých majitelů.

„Začali jsme už před třemi lety. Myslím si, že program je velmi úspěšný. V minulém roce jsme ho rozšířili o možnost nabídky antigraffiti nátěru i pro soukromé vlastníky. Je o to veliký zájem,“ řekl Lukáš Herold, místostarosta MČ Praha 5.

V roce 2019 se tento nátěr objevil na dvaceti privátních domech a s dalšími domy by se mělo pokračovat i v roce 2020. „V případě, že je nachystána plocha pro antigraffiti nátěr, zdarma ho uděláme i na soukromých domech,“ připomněl Herold.

V tuto chvíli ale není možné uspokojit poptávku okamžitě. Proto případní noví zájemci budou zařazeni do seznamu. Jak se přihlásit a dalčí informace jadete zde: http://5antigraffiti.cz/


Praha 2: Dvojka srdcem pomůže samoživitelkám a samoživitelům

1. dubna 2020 ve 21:55

Samoživitelkám a samoživitelům, kteří kvůli krizovým opatřením nemohou vykonávat svou práci nebo živnost a ocitají se tak bez prostředků, chce prostřednictvím nadačního fondu Dvojka srdcem pomoci druhá městská část. 

Praha 4 pomáhá lidem bez domova zajistit hygienu

1. dubna 2020 v 09:18

Praha 4 instalovala dvě zařízení pro mytí a dezinfekci rukou pro osobní hygienu lidem bez domova. Jedno je u nádraží v Braníku a druhé ve Velkém háji na Novodvorské.

VŠCHT prodlužuje lhůty pro podání přihlášek

31. března 2020 v 11:50

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze prodlužuje v souvislosti s pandemií lhůty pro podání přihlášek ke studiu ve všech úrovních studia.

Praha 8: Vrtule je na internetu

31. března 2020 v 07:07

Praha 8 dlouhodobě spolupracuje s nízkoprahovým klubem pro děti a mládež Vrtule. Ten se přesouvá po dobu koronavirové krize na internet.

Další články
Nahoru