Dnes Pátek - zatazeno 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 7°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 5: Betonové květináče jsou prozatím všechny zamluveny

Ještě jednasedmdesát betonových květináčů zůstává v ulicích Prahy 5. V minulosti je městská část nabídla občanům, část z nich si je sice objednala, ale ve stanoveném termínu neodvezla. Nyní jsou již opět všechny zamluveny.

O květináče byl opět velký zájem a aktuálně jsou všechny rezervovány pro zájemce. „V případě, že nebudou květináče v souladu s darovacími smlouvami odvezeny, budou osloveni další zájemci," uvedla Praha 5 v tiskovém prohlášení.

Odstranění květináčů ze smíchovských ulic bránily do konce roku 2018 podmínky dotace, díky které byly v minulosti pořízeny. Zvažovalo se několik variant dalšího vývoje, nakonec se městská část rozhodla nádoby zájemcům darovat zdarma.

V únoru 2019 všech 239 nabízených květináčů našlo zájemce během jednoho dne, některé nádoby ale nebyly odvezeny. Původní termín byl do konce loňského roku, následně byl prodloužen do konce letošního května.


Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

Dnes v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

Dnes v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

Včera ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Další články
Nahoru