Dnes Úterý - snih 0°C
Zítra Středa - prehanky-snih 1°C
Úterý 26. 1. 2021
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 5: Betonové květináče jsou prozatím všechny zamluveny

Ještě jednasedmdesát betonových květináčů zůstává v ulicích Prahy 5. V minulosti je městská část nabídla občanům, část z nich si je sice objednala, ale ve stanoveném termínu neodvezla. Nyní jsou již opět všechny zamluveny.

O květináče byl opět velký zájem a aktuálně jsou všechny rezervovány pro zájemce. „V případě, že nebudou květináče v souladu s darovacími smlouvami odvezeny, budou osloveni další zájemci," uvedla Praha 5 v tiskovém prohlášení.

Odstranění květináčů ze smíchovských ulic bránily do konce roku 2018 podmínky dotace, díky které byly v minulosti pořízeny. Zvažovalo se několik variant dalšího vývoje, nakonec se městská část rozhodla nádoby zájemcům darovat zdarma.

V únoru 2019 všech 239 nabízených květináčů našlo zájemce během jednoho dne, některé nádoby ale nebyly odvezeny. Původní termín byl do konce loňského roku, následně byl prodloužen do konce letošního května.


Tři významné vzpomínkové akce připomenou Den památky obětí holocaustu

Dnes v 16:12

Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemiologické situaci a s ohledem na krizové opatření Vlády ČR proběhnou zítra akce v online prostoru.

Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

Dnes v 15:35

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval a až do konce letošního března mohou lidé na webuwww.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

Včera v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

Včera v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru