dnes
Pondělí - zatazeno
13°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
13°C
Praha 5 analyzuje potřeby škol na svém území. Dotazníky lze vyplňovat do konce června
1. místostarostka Prahy 5 odpovědná za oblast školství Renáta Zajíčková. Foto: archiv

Praha 5 analyzuje potřeby škol na svém území. Dotazníky lze vyplňovat do konce června

Praha 5 se jako zřizovatel škol rozhodla společně s řediteli vytvořit SWOT analýzy na všech základních, později i mateřských školách na Praze 5. Cílem je identifikace silných a slabých stránek, příležitostí, možných hrozeb a celkové zjištění potřeb škol. Do projektu je nyní zapojeno 13 základních škol.

„Školy získají zajímavé informace, které vedení jednotlivých škol pomohou při plánování dalšího rozvoje. Městská část zase získá celkový přehled o školách na Praze 5, což je nezbytné pro tvorbu celkové strategie a koncepce rozvoje školství na další roky,“ uvedla 1. místostarostka Prahy 5 odpovědná za oblast školství Renáta Zajíčková (ODS).

V rámci tvorby vzniknou analýzy jednotlivých škol i základního školství jako celku. Do analýz je zapojeno mnoho skupin, například rodiče, žáci, pedagogové, nepedagogové, vedení škol, zastupitelé.

Své k tomu mají co říci především rodiče dětí. Hodnotit lze pomocí on-line formuláře na webu http://swot.praha5.cz. Všechny dotazníky jsou anonymní. Právě toto elektronické dotazníkové šetření je základem celé akce. Dotazníky jsou vytvořeny v několika verzích, pro učitele, rodiče i pro vedení škol. Dotazníky budou k dispozici až do konce června. Během prázdnin pak budou probíhat analytické práce a zpracování výsledků.

„Na podzim budou výstupy zveřejněny a odborně interpretovány a bude pokračovat práce na tvorbě vizí a dlouhodobých plánů jednotlivých škol a také práce na celkové strategii pro oblast školství na Praze 5. V této první fázi se bude akce týkat jen základních škol, druhá fáze se zapojením mateřských škol proběhne na začátku roku 2020,“ popsala místostarostka Zajíčková.

Analýzy SWOT mají podle ní smysl pouze v případě, že se z ní získané výsledky budou dále využívat. „Cílem akce v žádném případě není hodnocení škol ve smyslu jejich vzájemného srovnávání nebo třídění na školy lepší a horší, žádné takové výstupu nelze pomocí SWOT analýzy ani získat,“ ujistila.


Dotační programy na rok 2021 vyhlásila Praha 5

23. října 2020 ve 20:45

Rada městské části Praha 5 schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2021. Stejně jako v letech minulých podpoří účelovou dotací projekty v oblasti kultury, životního prostředí, sportu, školství a rozvoje občanské společnosti. Na dotační programy plánuje Praha 5 v příštím roce věnovat částku...

Praha 10 od pondělí přijímá žádosti o dotace

23. října 2020 v 10:35

Občané městské části Praha 10 mohou žádat od pondělí 26. října do 9. listopadu do 12 hodin o dotace. V rámci programu vyčlení radnice ze svého rozpočtu 30 milionů korun na prospěšné aktivity v kultuře, sportu, ochraně životního prostředí a udržitelného rozvoje a sociální a zdravotní...

Praha nabídne městům zdarma zdrojové kódy k IT systému V Praze jako doma

22. října 2020 v 16:17

Hlavní město Praha nabídne prostřednictvím městských společností Prague City Tourism a Operátor ICT (OICT) zdrojový kód k IT systému V Praze jako doma. Zájemci z řad měst a obcí mohou tento systém snadno využít pro přípravu vlastních projektů na podporu ohrožených segmentů tuzemské...

Praha 9 zveřejnila výsledky veřejné ankety

22. října 2020 v 09:52

Během léta se uskutečnila veřejná anketa mezi občany Prahy 9. Ukázala například spokojenost se stavem městské zeleně či nabídkou obchodů a služeb, už méně občanů hodnotilo kladně údržbu městských komunikací. Výsledky ankety budou využity při tvorbě Strategického plánu rozvoje MČ...

Další články
Nahoru