dnes
Úterý - jasno
30°C
zítra
Středa - skorojasno
30°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
31°C
Praha 5 analyzuje potřeby škol na svém území. Dotazníky lze vyplňovat do konce června
1. místostarostka Prahy 5 odpovědná za oblast školství Renáta Zajíčková. Foto: archiv

Praha 5 analyzuje potřeby škol na svém území. Dotazníky lze vyplňovat do konce června

Praha 5 se jako zřizovatel škol rozhodla společně s řediteli vytvořit SWOT analýzy na všech základních, později i mateřských školách na Praze 5. Cílem je identifikace silných a slabých stránek, příležitostí, možných hrozeb a celkové zjištění potřeb škol. Do projektu je nyní zapojeno 13 základních škol.

„Školy získají zajímavé informace, které vedení jednotlivých škol pomohou při plánování dalšího rozvoje. Městská část zase získá celkový přehled o školách na Praze 5, což je nezbytné pro tvorbu celkové strategie a koncepce rozvoje školství na další roky,“ uvedla 1. místostarostka Prahy 5 odpovědná za oblast školství Renáta Zajíčková (ODS).

V rámci tvorby vzniknou analýzy jednotlivých škol i základního školství jako celku. Do analýz je zapojeno mnoho skupin, například rodiče, žáci, pedagogové, nepedagogové, vedení škol, zastupitelé.

Své k tomu mají co říci především rodiče dětí. Hodnotit lze pomocí on-line formuláře na webu http://swot.praha5.cz. Všechny dotazníky jsou anonymní. Právě toto elektronické dotazníkové šetření je základem celé akce. Dotazníky jsou vytvořeny v několika verzích, pro učitele, rodiče i pro vedení škol. Dotazníky budou k dispozici až do konce června. Během prázdnin pak budou probíhat analytické práce a zpracování výsledků.

„Na podzim budou výstupy zveřejněny a odborně interpretovány a bude pokračovat práce na tvorbě vizí a dlouhodobých plánů jednotlivých škol a také práce na celkové strategii pro oblast školství na Praze 5.

V této první fázi se bude akce týkat jen základních škol, druhá fáze se zapojením mateřských škol proběhne na začátku roku 2020,“ popsala místostarostka Zajíčková. Analýzy SWOT mají podle ní smysl pouze v případě, že se z ní získané výsledky budou dále využívat.

„Cílem akce v žádném případě není hodnocení škol ve smyslu jejich vzájemného srovnávání nebo třídění na školy lepší a horší, žádné takové výstupu nelze pomocí SWOT analýzy ani získat,“ ujistila.


Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

20. července 2019 v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 2 žádá magistrát o kontrolu stavu stromořadí v ulicích na svém území

17. července 2019 ve 14:11

Radní Prahy 2 se usnesli, že městská část požádá magistrát o kontrolu faktického stavu všech uličních stromořadí na území městské části. Tato stromořadí jsou majetkem hlavního města. Praha 2 chce znát stav stromů zejména s ohledem na bezpečnost.

Další články
Nahoru