dnes
Úterý - obcasny-dest
16°C
zítra
Středa - jasno
22°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
25°C
Praha 5 analyzuje potřeby škol na svém území. Dotazníky lze vyplňovat do konce června
1. místostarostka Prahy 5 odpovědná za oblast školství Renáta Zajíčková. Foto: archiv

Praha 5 analyzuje potřeby škol na svém území. Dotazníky lze vyplňovat do konce června

Praha 5 se jako zřizovatel škol rozhodla společně s řediteli vytvořit SWOT analýzy na všech základních, později i mateřských školách na Praze 5. Cílem je identifikace silných a slabých stránek, příležitostí, možných hrozeb a celkové zjištění potřeb škol. Do projektu je nyní zapojeno 13 základních škol.

„Školy získají zajímavé informace, které vedení jednotlivých škol pomohou při plánování dalšího rozvoje. Městská část zase získá celkový přehled o školách na Praze 5, což je nezbytné pro tvorbu celkové strategie a koncepce rozvoje školství na další roky,“ uvedla 1. místostarostka Prahy 5 odpovědná za oblast školství Renáta Zajíčková (ODS).

V rámci tvorby vzniknou analýzy jednotlivých škol i základního školství jako celku. Do analýz je zapojeno mnoho skupin, například rodiče, žáci, pedagogové, nepedagogové, vedení škol, zastupitelé.

Své k tomu mají co říci především rodiče dětí. Hodnotit lze pomocí on-line formuláře na webu http://swot.praha5.cz. Všechny dotazníky jsou anonymní. Právě toto elektronické dotazníkové šetření je základem celé akce. Dotazníky jsou vytvořeny v několika verzích, pro učitele, rodiče i pro vedení škol. Dotazníky budou k dispozici až do konce června. Během prázdnin pak budou probíhat analytické práce a zpracování výsledků.

„Na podzim budou výstupy zveřejněny a odborně interpretovány a bude pokračovat práce na tvorbě vizí a dlouhodobých plánů jednotlivých škol a také práce na celkové strategii pro oblast školství na Praze 5. V této první fázi se bude akce týkat jen základních škol, druhá fáze se zapojením mateřských škol proběhne na začátku roku 2020,“ popsala místostarostka Zajíčková.

Analýzy SWOT mají podle ní smysl pouze v případě, že se z ní získané výsledky budou dále využívat. „Cílem akce v žádném případě není hodnocení škol ve smyslu jejich vzájemného srovnávání nebo třídění na školy lepší a horší, žádné takové výstupu nelze pomocí SWOT analýzy ani získat,“ ujistila.


Bouřka zkomplikovala v Praze provoz na čtyřech nádražích

2. srpna 2020 ve 21:38

Bouřka, která dnes vpodvečer zasáhla hlavní město, zkomplikovala provoz na celkem čtyřech velkých pražských nádražích. Kvůli výpadku dodávek elektřiny byl zastaven na půl hodiny provoz některých vlaků.

Zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v Praze končí

2. srpna 2020 ve 21:11

Na základě informace vydané dnes Českým hydrometeorologickým ústavem končí platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru na území Prahy v pondělí 3. srpna 2020 v 02:00 hodin. 

Na radnici Prahy 10 bude vyvěšena romská vlajka k uctění obětí holokaustu

31. července 2020 ve 12:48

Městská část Praha 10 se tuto neděli připojí ke vzpomínce na tragédii více než půl milionu Romů a Sintů zavražděných v nacistických koncentračních táborech. Na zdejší radnici bude vyvěšena romská vlajka, aby připomněla systematickou likvidaci tohoto etnika během druhé...

Na Prokopově náměstí bude působit ScioŠkola, rozhodli radní Prahy 3

30. července 2020 v 16:36

Společnost Scio se dohodla s Prahou 3 na pronájmu prostor pro svou střední školu. Pronájem budovy na Prokopově náměstí na pět let s možností prodloužení dnes schválili radní městské části. 

Další články
Nahoru